Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tajemnicza kontrolka "nieużywana"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś rano samochód odmówił posłuszeństwa.

Wyświetlił się komunikat :Ryzyko awarii silnika" + dziwna kontrolka (na zdjęciu ta pomarańczowa na górze).

Z instrukcji wyczytałem tylko opis "non utilisé" - "nieużywana" i nic więcej nie ma.

Ktoś z was wie co to jest za kontrolka i co należy zrobić?

 

Przy okazji, polecicie dobry warsztat we Wrocławiu okolice Grabiszyńskiej, żeby nie zdarli z laika?

post-94955-0-93627300-1474963082_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w warsztacie pieszo :P

Gościu powiedział, że może być właśnie zapchany wspomniany filtr, może zawór egr trzeba sprawdzić, niestety nie mieli wolnego stanowiska więc jutro rano zostawiam auto.

Cenowo no nie wiem trochę drogo mi się wydaje. Zapytałem tak na przyszłość to wymiana zaworu egr + nowy zawór 1100zł, to dużo? sam zawór podobno oryginał 650zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej na trasę? 5 bieg 130 lub 4 i trochę wolniej i po 30km znika:) co prawda ja mam 1.9 i megane II ale tak jest wypalanie filtra. Można zrobić na świecącej kontrolce około 100km, więc spoko jest. W lato mi nigdy nie wyskoczyło a też mało jeżdżę. W zimę zawsze wyjdzie ze 3 razy max.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej na trasę? 5 bieg 130 lub 4 i troche wolniej i po 30km znika:) co prawda ja mam 1.9 i megane II ale tak jest wypalanie filtra. można zrobić na świecącej kontrolce około 100km wiec spoko jest. w lato mi nigdy nie wyskoczyło a tez mało jeżdżę. w zimę zawsze wyjdzie ze 3 razy max.

FAP w MIII nie działa na takiej zasadzie jak MII, to zupełnie nowa konstrukcja ZTCW bezproblemowa.

Dziwne, że się świeci (nie dziwne, że w dCi), podjedź niech sprawdzą CLIPem.

Wydać kasę masz zawsze czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuję za odpowiedź.

Przy kupnie auta w kwietniu było 14g sadzy, w lipcu 15, a tydzień temu 17g sadzy. Filtr się wypala, są w programie diagnostycznym odpowiednie komunikaty (co prawda nie Clip). Myślałem, że można wypalanie jakby wymusić jadąc z określoną prędkością lub stylem jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, właśnie odebrałem auto.

Powodem wszystkiego były kuny, mianowicie przegryzły mi "przewód turbo"? jakąś rurę do intercoolera.

Filtr cząstek stałych jest ok, rurę mi załatali ale muszę ją jak najszybciej kupić i wymienić, niestety nie mogli jej dostać w hurtowni, tzn mogli ale kosztowała 400zł, a mechanik powiedział, że na allegro kosztuje około 100zł. Plus dla nich, że nie chcieli naciągnąć.

Diagnostyka + naprawa usterki 180zł, ale większość z tej kwoty to diagnostyka. W razie błędu mam się zgłosić bezpłatnie.

 

Teraz tak, numer katalogowy rury to 8200687468, na allegro wyskakują całe zestawy

a ja teoretycznie potrzebuję samą gumową rurę tą w oplocie. Jak myślicie kupić cały zestaw czy wybrać się na szrot i wyciągnąć tylko tą gumową część która jest dziurawa?

I czy w ogóle da się wymienić tylko tą końcówkę?

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!