Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik deszczu a światła mijania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie, czy da się tak skonfigurować komputer, aby podczas deszczu razem z automatycznie włączonymi wycieraczkami włączały się również światła mijania, niezależnie od czujnika zmierzchu? A jeśli tak, to czy da się wtedy ustawić aby podświetlenie zegarów nie przechodziło w tryb nocny (przygaszone zegary)? Szukałem na forum, ale nie znalazłem, ale jeśli już było to poproszę o linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temat do molestowania przy przeglądach w ASO.

Naprawdę nie jestem w stanie ogarnąć dlaczego Renault ma z tym taki problem.

Przecież to oczywiste, że jak zaczyna padać deszcz, to trzeba przełączyć światła dzienne na światła mijania.

Jak czujnik deszczu wykrywa deszcz, to np. po 2-3 ruchy wycieraczek powinny światła mijania się załączyć.

Gdyby Renault udostępnił kody źródłowe swojego softu do kompa w aucie, to może sam bym to poprawił.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak się wtrącę a od czego jest ręka :?:

Wystarczy myśleć i wiedzieć, że trzeba przekręcić manetkę i włączyć te światełka jak pada.

Trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi. :notacrook:

Osobiście, wolę mieć to ręcznie włączane i nie jest to dla mnie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak się wtrącę a od czego jest ręka

Rozwijając temat: automatyczne skrzynie biegów, automatyczna klima, RDS w radiu, automatyczne ssanie przy rozruchu auta ( tu młodzież może nie załapać o co chodzi) , to wszystko to też rozpusta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi. Właściwie to nie chodzi tak bardzo o mnie, bo wiem kiedy włączyć światła mijania, ale skoro mam w aucie system automatyczny to wolałbym żeby był kompletny i przy okazji działał w pełni zgodnie z obowiązującymi przepisami (światła przy m.in.opadach), a przy okazji ktoś by może przeczytał tego posta, pozmieniał u siebie i byłby bardziej widoczny w deszczu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem. Ludzie zapominają, że nie świeci im się z tyłu :)

Póki co ja myślę sam i przełączam jak tylko trochę ciemniej jest a czujnik jeszcze nie przełączy a przy opadach to już obowiązek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można w bardzo prosty sposób doposażyć swój samochód w tę funkcję. Wystarczy zbudować układ na dwóch tranzystorach npn z przekaźnikiem, podtrzymujący napięcie przez określony czas na przykład dwie minuty. Schematów tego układu jest pełno w necie. Impuls sterujący układem pochodziłby od zasilania silnika wycieraczek. Obojętnie czy przez ręczne ich załączenie czy przez czujnik deszczu. Zasilony impulsem z wycieraczek przekaźnik zasilałby światła mijania. Dłuższa przerwa w opadach wyłączała by przekaźnik a tym samym i światła mijania. Wszystkie piny potrzebne do podłączenia w instalację samochodu w skrzynce UPC.

Dla przykładu podaję jeden z wielu schematów takiego wyłącznika. Schemat z internetu.

post-4670-0-00398600-1476125500_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!