Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie po dodaniu gazu na zimnym silniku


Bumpalump

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytaj rodziców, jak to było 25 lat temu i nie można było zrozumieć dlaczego na zachodzie jak jest kryzys to wszystkiego jest za dużo a jak w Polsce był kryzys to nic w sklepach nie było.

Takie mamy elity, wybierane przez takie społeczeństwo po 25 latach transformacji.

Wiedza nie bierze się z powietrza, a bogactwo z rozdawnictwa.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie potrafi? Bo takie właśnie mają podejście i zwyczajnie w świecie nie chce im się grzebać przy starym aucie gdy problem jest skomplikowany i jednoznacznie nie można go stwierdzić. Dlatego coś wymienią, coś dokręca, coś wymyślą i kasę zainkasują i tyle, ważne że jest zysk. Dlatego polecam Ci samemu za to się wziąć jak niema w pobliżu uczciwego diagnosty. Wiedze o elektronice posiadasz więc problemu nie powinno być. Po tym co było w tym aucie sprawdzone to pozostaje tylko podgląd parametrów rzeczywistych podczas występowania tego spadków obrotów. Tam chyba siedzi sirius 34 to DDT2000 na KKL powinien pójść.

Edytowane przez qwe789m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem chwile z wpiętym Elmem, gdy podgląd jest tylko wychylenia przepustnicy to całkiem sprawnie działa odświerzanie więc będę z rana sprawdzał jak zachowuje się przepustnica gdy spadają obroty.

Ogólnie zauważyłem, że np gdy naciskam cyklicznie pedał hamulca to zamyka się przepustnica do poziomu 0,4% wtedy najprawdopodobniej powietrze bierze z serwa, ale gdy tylko przestane pompować hamulcem to obroty gwałtownie spadają i przepustnica wolno reaguje z otwarciem, dlatego chce zauważyć co dzieje się z nią gdy obroty spadają po puszczeniu gazu.

Wcześniej myślałem, że pozycja wolnych obrotów jest z góry ustalona, ale tak nie jest, dlatego z np 3% może spaść do 0% po czym się podnosić ale gdy robi to za wolno to silnik gaśnie.

Tropem może być MapSensor, może pokazuje wartość taką jakby powietrze było zasysane, na wolnych obrotach jest 45kpa, jak pompuje hamulcem to delikatnie rośnie do ok 40kpa i wtedy też przymyka się przepustnica.

Podciśnienie rośnie wraz z obrotami do ok 3 tyś, wtedy notuje najwyższą wartość ok 15kpa, może jak puszczam gaz to zanim map sensor pokaże z powrotem 45kpa to zamyka przepustnice a ta później nie zdąży się otworzyć.

Teoria miała by sens ale jak wytłumaczyć występowanie problemu tylko na zimnym silniku i tylko jednorazowo

Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy tylko przestane pompować hamulcem to obroty gwałtownie spadają i przepustnica wolno reaguje z otwarciem, dlatego chce zauważyć co dzieje się z nią gdy obroty spadają po puszczeniu gazu.

.Należy sprawdzić czujnik stopu nad pedałem hamulca ( koszt rzędu 50 zł ) oraz zawór EGR ( wymiana, zaślepienie, czyszczenie )

Najczęściej zawór blokuje się w pozycji otwartej, a to wiąże się już z mocno odczuwalnymi objawami, takimi jak nierównomierna praca silnika na biegu jałowym, trudności z płynnym przyspieszaniem i utrudniony rozruch zimnego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zgasło a przepustnica była cały czas otwarta na 2,7% więc to nie jej wina

 

Dodano: 19 lis 2016 - 18:25

Rozmawiałem z człowiekiem który wiele lat pracował w ASO Renault, doradził wymianę czujnika wału korbowego, koszt żaden więc spróbuje jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A problem jak już wiecie występuje tylko po długim postoju i pojawił się mniej więcej w podobnym czasie co spadki temperatur

.

1/Proponuje powyciągać wszystkie przekaźniki, bezpieczniki i przeczyścić styki oraz spryskać odpowiednim preparatem ,

2/Sprawdzić, pomierzyć czujnik położenia przepustnicy, zanim zdecydujemy się na wymianę czujnika. Sprawdźmy napięcia i zmiany

rezystancji. Napięcie zasilania powinno wynosić 5V. Natomiast, kiedy mierzymy napięcie lub rezystancję zmieniając położenie przepustnicy, powinniśmy spodziewać się liniowego przyrostu pomiędzy 0,5-5V . Czy silnik to ??: K4J 714; K4J 750,

3/Sprawdzić drożność przewodów podciśnieniowych,

4/Odłączyć i odkręcić 4 cewki zapłonowe i wyciągnąć śrubki,( masz 2 rodzaje cewek )

-Podłącz te cewki ( tylko złącza) i włóż je na swoje miejsca ,

-Uruchom silnik najlepiej w ciemnym pomieszczeniu,

-Podnoś lekko po kolei każdą z cewek i obserwuj zmianę pracy silnika,;

-Obserwuj tez kolor i gdzie skacze iskra po lekkim uniesieniu.

a/ Jeśli któraś cewka po podniesieniu ma od razu przebicie do masy to wymień ta cewkę,

b/Jeśli po uniesieniu cewki silnik nie zmienia gwałtownie pracy to znaczy, że cewka jest do wymiany.

thumb_hosting_zdjec_1479821184__czujnik_polozenia_przepustnicy_14.jpg

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki sprawdzałem, silnik gwałtownie zaczyna kuleć po wyciągnięciu cewek.

Silnik to K4J 714, podciśnienia drożne, zresztą jest tu tylko EVAP i Serwo, odczyty położenia przepustnicy są prawidłowe w tym wypadku myślę pomiar napięcia będzie zbędny.

Jedynie co to faktycznie mogę spryskać kontaktem styki i gniazda przekaźników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4/Odłączyć i odkręcić 4 cewki zapłonowe i wyciągnąć śrubki,( masz 2 rodzaje cewek )

-Podłącz te cewki ( tylko złącza) i włóż je na swoje miejsca ,

-Uruchom silnik najlepiej w ciemnym pomieszczeniu,

-Podnoś lekko po kolei każdą z cewek i obserwuj zmianę pracy silnika,;

Nie chcę się wymądrzać, ale sprawdzanie w ten sposób cewek to najlepsza droga od ich uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a jak mechanicy sprawdzają, to efekty masz jak na dłoni TU .

 

Jakie są świece zapłonowe założone, jaką mają przerwę w mm, kolor ??

 

Dodano: 22 lis 2016 - 16:47

I jeszcze pytanie - jak się powinien zachować silnik po odpaleniu gdy przed próbą odpalenia odłączono silniczek krokowy. U mnie odpala normalnie, a nie wiem jak było wcześniej. Pytam dlatego, że czytałem, że po zgaszeniu silnika, silniczek krokowy zamyka przelot i jeżeli to prawda, to po jego odłączeniu przed próbą uruchomienia silnika, próba ta powinna kończyć się tym, że silnik gaśnie, a u mnie jak napisałem jest inaczej.

Silnik krokowy jest wyłącznie od ssania i biegu jałowego. Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik krokowy jest wyłącznie od ssania i biegu jałowego.

To to ja wiem, i wiem też, ze jak wypadł (wykręcił się) grzybek z silniczka krokowego i opadł na gniazdo, to silnik nie miał wolnych obrotów i gasł - trzeba było trzymać nogę na pedale gazu. Stąd wynikło moje pytanie, bo wyczytałem, że silniczek krokowy po zatrzymaniu silnika zamyka ten przelot, czyli po wyjęciu wtyczki z silniczka krokowego przed włączeniem zapłonu, silnik powinien dać się odpalić po lekkim nadepnięciu pedału gazu i zgasnąć po jego zwolnieniu. W mojej megane silnik odpala normalnie i obroty ma normalne do momentu dotknięcia pedału gazu i nie wraca do normy tylko, albo trzyma je wysoko, albo wysoko i falują. I w tym wypadku wygląda, że to nie efekt działania silniczka krokowego bo jest odłączony. Czasem się zdarzy, że słychać jakby klapniecie (opadnięcie klapki, złapanie lub puszczenie przekaźnika) i obroty spadają. Nie umiem zlokalizować źródła tego klapnięcia, bo to nie występuje stale. Po nagrzaniu silnik zachowuje się normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gimak-Sprawdzić, pomierz czujnik położenia przepustnicy, zanim zdecydujesz się na wymianę czujnika - to co zaleciłem Bumpalump

 

Bumpalump -Odkąd jeździłem na zmniejszonych odstępach elektrod z 1.0 mm do 0.7mm, nie wymieniłem ani jednej cewki zapłonowej i nie miałem też problemów z uciekającą iskrą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gimak-Sprawdzić, pomierz czujnik położenia przepustnicy, zanim zdecydujesz się na wymianę czujnika

Sprawdzałem w DDT2000 i wg wskazań programu, przepustnica zawsze wraca w to samo położenie po zwolnieniu pedału gazu - więc czujnik chyba jest w porządku. Jedyna różnica jaka jest przed naciśnięciem pedału i jego zwolnieniu, to ciśnienie w kolektorze ssącym jest większe o mniej więcej 40 Pa, ale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnika (bez dotykania pedału gazu) ciśnienie w kolektorze jest znowu normalne do ruszenia pedału gazu. Na ciepłym silniku tej różnicy nie ma. Te chimery z wolnymi obrotami na zimnym silniku zaczęły się od momentu wymiany sondy lambda przed katalizatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chimery z wolnymi obrotami na zimnym silniku zaczęły się od momentu wymiany sondy lambda przed katalizatorem.

Co to za sonda? oryginał czy zamiennik? były jakieś pomiary ? najlepsze są japońskie sondy, boscha nie za bardzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!