Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie, pytanie.

Brakuje mi jednej z zaślepek w lewym przednim nadkolu. W załączniku oznaczyłem dokładnie miejsce.

Szukałem w internecie takiej, ale widzę że są dostępne jedynie do Megane II.

Czy zaślepki z Megi II będą kompatybilne z Megi III ?

Dzięki za pomoc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Megane III - 2009r HB - 2 miechy temu kupowałem właśnie takie zaślepki ze względu na ich brak w nadkolach http://allegro.pl/spinka-tapicerki-alfa-145-147-155-156-166-gt-spide-i6248788608.html - pasują idealnie, żadnych luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link odnosi się do spinki podtrzymującej nadkole a nie zaślepki.

Otwór ma owalny kształt a spinka okrągły..

 

 

Edycja: Załącznik

post-73599-0-30248600-1478556281_thumb.jpg

Edytowane przez fryc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kanał odpływowy wody z podszybia. Woda z podszybia kierowana jest na tylną cześć nadkola. A otwór o którym mówimy jest w dolnej przedniej jego części. W 1.9dci jest tak ciasno pod maską, że trudno stwierdzić gdzie to idzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda przez ten otwór co najwyżej wpada do komory silnika - właśnie dlatego zwróciłem na to uwagę.

 

Od strony komory silnika otwór jest blisko jednej z wiązek elektrycznych.

Zrobię zdjęcie jak będę miał chwile przed zmrokiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co według mnie jest pewne to owalna zaślepka z Megane II nie podejdzie tutaj do Megane III, otwór w tym pierwszym aucie jest sporo większy bo musi tam cała ręka wejść. Na zdjęciu co wyżej otwór nie wygląda na taki co ręka tam wejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wyżej wymieniony otwór nie wpadnie tyle syfu, co przez źle złożone nadkole przednie nadkole. Tylna część zachodzi na przednią. W przeciwnym przypadku robi się spora szpara i cały zimowy brud trafia na wewnętrzną część błotnika. Polecam sprawdzeniu po każdej naprawie sprzęgła lub wymianie rozrządu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie jestem nowy na forum - sprawdzałem to jakiś czas temu drogą dedukcji i okazało się, że ów otwór w nadkolu przeciw błotnym po stronie kierowcy połączony jest wężem gumowym z dolną obudowa akumulatora . Służy on jako odpływ w przypadku wylania się lub zagotowania elektrolitu z akumulatora i odpłynięciu na zewnątrz auta . Także niewskazane jest zaślepianie .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!