Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośna praca silnika 1.5 DCI pod obciążenie


cygigl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pewien problem. Kupilem Megane Oasis 2005 rok z silnikiem 1.5 DCI (100km).Nie jzdzilem nigdy wczesniej dieslem wiec nie jestem pewny co do wszystkich dziwnych odglosow silnika.

Auto oglnie w super stanie, ale gdy tylko wcisne troche wiecej gazu pod jakas górkę, powyzej 2500 obrotow i wyzej zaczyna wydobywac sie z silnika dziwny odglos jakby nagle wlaczal sie jakis traktorek pod maska lub jakby nagle wszystkie zawory zaczynaly rownomiernia klekotac jak zwariowane. przy rozpedzaniu auto bez większego obciażenie czyli po prostej nie zauważam tego zjawiska. Czy to normalne odglosy czy może jednak cos nie działa jak trzeba. Nie chce jechac do servisu pytac o takie cos bo moze to calkiem normalne i oczywicie skaskuja mnie za byle odpowiedz (ANGLIA). Z gory dzieki za info: [email protected]

Radzę zapoznać się z regulaminem forum. :P - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia czy w 1.5 dci jest kolo zmiennych faz, przejrzalem dokladnie cale forum i nikt nie wspominal o tym kole w 1.5 dci ani o takiej pracy silnika. Na innym forum znalzlem podobny problem ale nikt tam nie dal zadnej odpowiedzi. Z tego co widze to malo popuparny silnik :-( mimo ze calkiem silny i calkim malo pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myslicie, mozna z tym jezdzic jakis czas nie dopuszczac do wlącznia sie tego dzięcioła pod maską czy jednak zabrać sie ostro za rozwiązanie tego problemu? samochod posiadam od miesiąca, wywalilem na niego wiekszosc oszczednosci wiec narazie nie chcialbym wykladac kolejnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt.słusznie mnie gojgien poprawił. przyznaje się do mojego błędu. po doczytaniu brak takiego unowocześnienia(hehe to już wiem że nie muszę się bać tego silnika) zasugerowałem się widać kołem dwu masowym bo takie ten silnik posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zagadywać tak na odległość co to może być i gdzie te odgłosy się dokładnie wydobywają <ok>

I tak powinieneś porobić to co się robi przy kupnie auta. Wymiana płynów, pasków i takie tam. jak choćby filtry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do servisu komputer wyswietla jeszcze 16 tysiecy km, w ksiazce ostatni pelny srvis (wymiana filtrow, olejow itp) 3 miesiace temu, przebieg auata, 80 tyseicy km wiec nie jestem pewny czy to nie za wczesnie na rozrzad i paski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam podobne obajwy od pół roku i do tej pory nie wiem co to jest, byłem już u kilku mechaników i żaden z nich też nie postawił jednoznacznej diagnozy. może ten typ tak ma poprostu.

Jak naciskam gaz to słyszę takie buczenie od strony komory silnika, nacinę sprzęgło czy wrzucę luz to wszystko ustępuje pojawia się natomiast jak jadę na luzie i zwiększę obroty silnika. Szczególnie słychać to na nierównościach.

Nie mam pojęcia co to jest :)

Może ktoś wie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

ja w 1,5 dci miałem podobnie ze pod obciążeniem zaczynały sie wydobywac z silnika dziwne odgłosy , miałem wyciek oleju z przewodu zasilającego turbine w olej po naprawie auto znacznie ciszej chodzi na wyzszych obrotach pod obiążeniem.

przyczyna było słabe smarowanie turbiny.

w moim przypadku wyciek oleju był dość znaczny i w srodku smierdziało olejem . byc moze u ciebie nie jest to przyczyna wiecieku ale samej turbiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!