Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 tce - charakterystyka turbiny


Recive

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Jestem posiadaczem Megane III Coupe 1.4 tce. Mam pytanie odnośnie pracy turbiny I jej charakterystyki.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Też macie wrażenie, że czasami ładuje pełne doładowanie po przekroczeniu 2 tys obrotow a czasami nie?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Jak jechalem nim pierwszy raz to aż byłem zdziwiony, że tak ładnie sie zbiera.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Teraz wydaję mi się, że zaraz po rozgrzaniu nie ładuje pełnego doładowania?

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Dzięki!

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apetyt rośnie w miarę jedzenia:) Mi też przy pierwszej jeździe wydawało się, że to rakieta. Ale obiektywnie patrząc, to mimo wpływu przyzwyczajenia, to nie zauważyłem spadku osiągów. Inna rzecz, że wykresy pokazujące wysoki moment od 2tyś obrotów mają się nijak do rzeczywistości, bo serio, do 3 tyś to niewiele się dzieje. Owszem do zwykłej jazdy to wystarczy, ale np. włączając się do ruchu na ekspresowej dobieram bieg, by było ze 3,5 do 4 tyś.

 

Gdybym miał wrażenie, że coś jest nie tak, to bym pojechał podpiąc samochód pod komputer;)

Edytowane przez Michal_C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wolałem zapytać na forum. Wydaję mi się, że już się przyzwyczaiłem I już takiego wrażenia nie robi :)

A czy Wam też turbinę świszczy na zimnym?

Dzięki

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz charakterystykę silnika ;1.4 TCE 16V 130km... co o tym sądzicie??

Auto masz od nowości ?? z którego roku? uzupełnij stopkę ,

Jak będziesz dawał za dużo gazu na zimnym silniku, zwłaszcza zimą to Turbo ci się rozleci. Poczytaj jak obchodzić się z turbo,

Sprawdź luzy na wałku wirnika turbiny. Jeżeli są minimalne to nie jest tak źle ale jak są duże no to się robi nieciekawie. Mogą być poprzeczne i wzdłużne, a potem oglądnij układ wydechu, może gdzieś jest dziurka, lub wydech do wymiany lub popuszczone opaski na układzie dolotu.

Z katalizatorem nic nie było robione??

Olej stosujesz zalecany ??

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam od niedawna, rok 2009 :) Na zimnym nie przekraczam 3 tys, turbinę też studzę. Przebieg 60 tys, więc nic nie sprawdzałem jeszcze. Zapytałem o spostrzeżenia innych użytkowników. W piątek jadę na wymianę oleju na Elfa.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

a jesteś w stanie zmierzyć czas w jakim auto przyspiesza na piątym biegu od np. 60 do 100, lub czwartym biegu od 40 do 80?

I zapisać przy tym, jakie obroty ma przy 40 na czwórce(różne skrzynie)

Ja tez mam podobne wrażenie, że auto nie ciągnie tak jak powinno i też nie jestem pewien czy to po prostu złudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!