Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kamera cofania


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 29.04.2019 o 15:25, Komarek napisał:

Instrukcja jest dla HTB i sedan. Kombi ma trochę inaczej

Instrukcja jest dla HTB i kombi. Do sedana nie ma w ofercie sprzedaży samej kamery więc instrukcji też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich kolegów, - to mój pierwszy post, ale czytam to forum już od dawna...

Oto wyjaśnienie zmiany kolorów, o którym pisze kamykxp. Trzeba spojrzeć na schemat NAV3G3. Widać tam, że na drodze wiązki prowadzonej od wyświetlacza (1127) do kamery (1778) do zmiany kolorów dochodzi na złączu R2.
Dodatkowo kolory przewodów są oznaczone po francusku i patrząc od strony kamery mają oznaczenia:
NO - Biały
JA - Żółty
GR - Szary
RG - Czerwony
A na zdjęciach oryginalnej kamery widzimy, że ten "czarny" jest tak naprawdę kolorem Szarym.
 

NAV3G3.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z instrukcji można wywnioskować że wpinamy do radia nie do wyświetlacza. Kamere kupiłeś na wolnym rynku czy w serwisie bo też mam kamere w domu ale nie zgadzają się kolory z instrukcją i nie wiem który kolor do którego pina ma iść. Zrób dokumentacje fotograficzna z montażu pewnie przyda się wielu osobom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka w ASO Rybnik to na dziś 830zl. Kupiłem e Hiszpanii za 350zl. 

Koszt założenia w ASObRybnik to 770zl ( potaniało bo było 1000zl);

Wiązkę wpina się w kostke radia . Demontaż tapicerki wg instrukcji . Kolory kabelków w instrukcji i rzeczywistości też się różnią . Na kostce są numerki. 

W kostce radia wpinamy się  w miejsca 21,22,23,23. 

1 w kamerce to 22 w kostce

2 kamera to 21 kostka radia

3 kamera to 24

4 kamera to 23 w kostce radia

No i aktywacja w ddt

 

Da radę . Moja już działa  . 

 

76fb98a1fd6c7766db0de818e6b93c3b.0.jpg

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, Witam wszystkich!

Utknąłem niestety przy montażu kamery cofania.

Nie mogę się połapać jak podłączyć kabelki do kostki. U mnie z pinów 21 oraz 22 wychodzą już przewody. Czy ktoś tak miał? 23 oraz 24 są wolne. 

Radio 7 cali

Edytowane przez rewiblack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewiblack masz ponumerowane piny w kostce kamery bo Komarek pisał w wcześniejszym poście że tak miał. Ja w swojej kamerze nie znalazłem numerów także na tą chwile odpuściłem montaż. Jak masz numery na kostce to wklej zdjęcie i opisz który pin to jaki numer. Co do twojego problemu to znając życie taką wiązke mieli i taką założyli ale nr 21 i 22 nie będą podłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!