Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kamera cofania


Rekomendowane odpowiedzi

Numer który podałeś nic mi nie mówi bo ja kupiłem na allegro do Megane iv grandtour a na kamerze i na wtyczce nie mam żadnych numerów. W listwie tej srebrnej na klapie musisz zrobić otwór na kamere albo kupić już z otworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj dołożyłem kamerę do Grandtoura i w instrukcji znalazłem 2 błędy. Pierwszy przy rozbiórce tylnej klapy  przy lampie - pokazują, żeby odkręcić śrubę trzymającą lampę, w rzeczywistości lampę trzymają 3 śruby, które trzeba odkręcić. 

Drugi tutaj:

klapa.thumb.jpg.535978d2b2e936dfb7532264711ff1a2.jpg

są 2 śruby pomiędzy mocowaniem siłownika teleskopowego a odbojem.

 

Przewodu od R-Linka do kamery potrzeba 7 metrów, dobrze jest jednak kupić 8 i mieć trochę zapasu do manewrowania. Ja kupiłem OMY 4x0,5.

Otwór na kamerę w listwie klapy bagażnika wyciąłem mini szlifierką. Jej obrys jest zaznaczony na listwie, ale to jest obrys zewnętrzny plastiku, w którym siedzi kamera. Rzeczywisty otwór trzeba wyciąć o 2-3 mm mniejszy z każdej strony.

 

Ogólnie sporo rozbierania - klapa bagażnika, tył bagażnika, podsufitka, progi, tunel środkowy - robota na więcej niż jedno popołudnie. Tak na spokojnie, żeby czegoś nie spaprać. 

Mi chyba najwięcej czasu zajęło dołożenie konektorów do wtyczki R-Linka. Bez zaciskarki trudno je dobrze zacisnąć na kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zaparkuj na równym i narysuj linie równolegle do kół samochodu. Ja jak regulowałem kamerkę przykładałem dwumetrową listewkę. W ddt4all w Kadjarze jest możliwość wszelkiej regulacji. Od grubości linii, przesuwania lewo - prawo, oddalania - przybliżania, góra - dół. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!