Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MEGANE4 GT205 - 1.6Tce Program


MAJSTERSKLA

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Tak, wtrysk nowy oryginalny o takim samym numerze. Najgorsze w tym wszystkim jest to że ten błąd wyskakuje bardzo nieregularnie, po wgranym nowym programie problem ustąpił, po czym auto stało dwa dni, wsiadłem do niego i przejechałem kilkanaście km i znowu ten sam błąd. Gaszę silnik, włączam ponownie błędu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pablokrk napisał:

Po podpięciu komputera pokazuje blad wtryskiwacza 4.

Błąd wtryskiwacza to ewentualnie ;

  - błąd samego wtrysku,

  - błąd zasilania elektrycznego,

 

6 minut temu, Pablokrk napisał:

Gaszę silnik, włączam ponownie błędu nie ma.

To świadczy o słabym łączu elektrycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Pablokrk napisał:

Jest jakaś zależność że dzieje się to tylko już na rozgrzanym silniku?

Zgodnie z prawami fizyki;

   - rezystancja czystych metali wzrasta wraz ze wzrostem temperatury,

Przedzwoń wiązkę i styki przewodów 4 wtrysku a się dowiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

Zgodnie z prawami fizyki;

   - rezystancja czystych metali wzrasta wraz ze wzrostem temperatury,

Bez przesady, te 3-4 tysięczne ohma na 1 mertr kabla nie robi żadnej różnicy:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma złącze do tego, odniosłem się tylko do tego co napisałeś czyli: 

"Zgodnie z prawami fizyki; - rezystancja czystych metali wzrasta wraz ze wzrostem temperatury".

To, że złącza trzeba sprawdzć to oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Trochę nam kolega Andrzej odleciał, nie jestem fizykiem, ale jako programista bardziej matematykiem, ale oczywiście słyszałem jak pewnie wielu o zjawisku nadprzewodzenia. Tak jak kolega Aniewa pisze, raczej bym tego nie łączył z dwoma metrami kabla i różnicą kilku stopni jako ewentualną przyczynę awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, omega napisał:

Trochę nam kolega Andrzej odleciał,

Proszę czytać całość a nie na wyrywki;

3 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

Przedzwoń wiązkę i styki przewodów 4 wtrysku a się dowiesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:
3 godziny temu, omega napisał:

Trochę nam kolega Andrzej odleciał,

Proszę czytać całość a nie na wyrywki;

A co ma piernik do wiatraka.   @Andrzej-2010  nie czuj się urażony ale sam wyraźnie napisałeś odpowiedź na pytanie

6 godzin temu, Pablokrk napisał:

Jest jakaś zależność że dzieje się to tylko już na rozgrzanym silniku? No i jest to blad nieregularny?

@Andrzej-2010 odpisał

6 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Zgodnie z prawami fizyki;

   - rezystancja czystych metali wzrasta wraz ze wzrostem temperatury,

Przedzwoń wiązkę i styki przewodów 4 wtrysku a się dowiesz

Wiem, że chcesz pomóc i wielkie dzięki za to ale wystarczyło napisać, że chodzi o połączenia kostek i ewentuanie zaśniedziałych przewodów a nie szukanie na siłę praw fizyki które tu akurat nie mają zastosowania. I tylko na to ja i pewnie @omega zwróciliśmy uwagę.:-) Po prostu trzeba wyjaśnić koledze, że nie chodzi o to, że ze wzrostem temperatury kable zwiększają swoją rezystancję i dlatego taki problem wystepuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aniewa napisał:

A co ma piernik do wiatraka.   @Andrzej-2010  nie czuj się urażony ale sam wyraźnie napisałeś odpowiedź na pytanie

@Andrzej-2010 odpisał

Wiem, że chcesz pomóc i wielkie dzięki za to ale wystarczyło napisać, że chodzi o połączenia kostek i ewentuanie zaśniedziałych przewodów a nie szukanie na siłę praw fizyki które tu akurat nie mają zastosowania. I tylko na to ja i pewnie @omega zwróciliśmy uwagę.:-) Po prostu trzeba wyjaśnić koledze, że nie chodzi o to, że ze wzrostem temperatury kable zwiększają swoją rezystancję i dlatego taki problem wystepuje. 

Chcialem jescze dodać że blad wyskakuje w momencie wciśnięcia pedału gazu w podłogę, silnik kręci się do 5000-5500 obr I wyskakuje błąd. Kasuje go auto chodzi normalnie, blad nie zapisuje się w pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!