Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Znowu silnik?


Rekomendowane odpowiedzi

Silnika na tip top nie prześwietlisz podczas kupowania samochodu. Ja jak oglądam to zawsze proszę żeby silnik był zimny jak pojadę obejrzeć a silnik ciepły to nawet dalej nie oglądam auta. Jak silnik równo pracuje i cicho zapalony od zimnego do chwili załączenia się wentylatora chłodnicy i jeśli nie myty to można ocenić że jest w miarę dobry. Bo i tak wszystko wyjdzie podczas użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odpaleniu zimnego silnika warto zerknąć w rurę wydechową. Jeżeli widać dym przepalonego oleju, nie świadczy to dobrze o uszczelniaczach zaworowych. Jeżeli sama rura i zderzak okopcone, zgłębić temat. Jeżeli długo kręci może to być akumulator, świece ale i także słaba kompresja

lub pompa. Sprawdzamy przedmuchy w zbiorniczku płynu chłodniczego, czy nie czuć spalin. Później przy rozgrzanym silniku przedmuchy na wlewie oleju. Warto przejechać na wstecznym, jeżeli dymu puszcza łatwo to zobaczyć samemu. Później podczas ruszania sprzęgło. W jeździe skrzynia skrzynia i turbina. Wszelkie nawiewy, radia i buzia sprzedającego wyłączone. Koncentracja przy sprawdzaniu układu napędowego i jezdnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem Hondę Accord VI ES na gaz. Przy zakupie był mechanik więc wszystko obejrzał i potwierdził, że dobre auto :) A Megane idzie na sprzedaż z wymienionym silnikiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!