Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Żarniki ksenonu - białe światło


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zrobić mały wywiad co do żarników ksenonów dostępnych na rynku do naszych Meganek.

Otóż wiele osób, decydując się na światła ksenonowe - oczekuje, że światło będzie białe. Niestety wiele produktów na rynku, daje światło zółte.

Sporo czytałem przed wymianą żarników, aby wybrać takie, które będą dawały ładne białe światło. W Megance miałem wcześniej Philipsy, które dawały ładne białe światło. Kiedy musiałem wymienić żarniki ze względu na uszkodzenie 1 żarnika oraz przetwornicy, kupiłem nowy komplet Philipsa identyczny model jaki siedział w mojej Megance. Zostały one sprawdzone, czy aby na pewno są to oryginały (każdy żarnik miał indywidualny swój numer seryjny oraz jego elementy przyciągały magnes)

Pierwsze włączenie świateł - super, jest białe światło, lecz niestety jakie było moje zdziwienie, gdy po kilkunastu sekundach świecenia zauważyłem, że światło robi się żółte. W sieci wyczytałem, że jest to normalne i żarniki ksenon potrzebują 20-30h na "wypalenie" po którym będą już świecić tak jak powinny. Niestety tak się nie stało - żarniki ciągle świecą mi na żółto po kilkunastu sekundach od włączenia, pomimo że już wypracowały jakieś 50h

W związku z tym z chęcią bym pozbierał Wasze opinie na temat żarników, które wymienialiście, gdzie kupowaliście i za ile wraz ze swym komentarzem czy ich działanie jest zgodne z oczekiwaniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem, aczkolwiek nie rozwiązuje to jednej rzeczy:

Philipsy 4300k które już były w Megance, świeciły ładnie na biało. Dokupiony nowy zestaw TEN SAM świeci na biało tylko kilkanaście sekund, po czym barwa robi się już żółta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!