Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dorobienie karty do Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post na forum, więc przepraszam z góry za ewentualne gafy. Witam wszystkich. Nazywam się Wojtek i od miesiąca posiadam Megankę z 2013 roku w kombi 1,6 16v. Kupując autko otrzymałem tylko jedną kartę HF i teraz chcę dorobić drugą HF. Przeszukałem forum ale nigdzie nie znalazłem informacji gdzie w okolicach Cieszyna, Bielska Białej, Katowic można za rozsądne pieniądze dorobić taką kartę. Orientowałem się w serwisie ale tam spiewają ponad 800 zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja dorabiałem kartę do mojej meganki II w Bielsku Białej. Firma nazywa się MILAtech. kom.603 228 860. Facet przyszedł, zaprogramował nową kartę (zwykłą) w ciągu 5 minut i skasował 400 PLN.

Ja mam HF w megance ale druga karta wystarczyła zwykła. Karta Z Hf była droższa. Jest tylko jeden mankament, nie mam dorobionego grotu. Grot jest czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w M2 za tyle pieniędzy i pomimo HF w aucie zwykła zrobiona??? Pytam bo to coś nowego. Moja wiedza mówi że w M3 się tak nie da. W M2/Sc2 bez problemu.

aczkolwiek moje "nie da się" opiera się na doświadczeniu innych. Nie próbowałem inaczej

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w M2 za tyle pieniędzy i pomimo HF w aucie zwykła zrobiona ??? Pytam bo to coś nowego. Moja wiedza mówi że w M3 się tak nie da. W M2/Sc2 bez problemu.

aczkowleik moje "nie da się" opiera się na doświadczeniu innych. Nie próbowałem inaczej

 

Miałem jedną kartę z HF która zaczęła szwankować. Raz działała a raz nie. Akurat miałem w planach wyjazd na weekend w góry (okolice Bielska).

Firma MILAtech naprawia karty i programuje nowe.

Orientowałem się w cenach w moim mieście i chcieli tyle samo. Koleś zrobił mi niewielką promocję, wiec zdecydowałem się na niego.

Zaprogramowanie karty trwało 5 minut i można zaprogramować dowolną kartę. HF w moim aucie czasem działało, czasem nie (konieczność wymiany wszystkich przycisków w drzwiach) wiec wziąłem zwykłą kartę.

Facet przyszedł, podpiął komputer, wsadził kartę do czytnika i poklikał w kompie. Karta działa perfekcyjnie. Starą kartę wziął naprawił na następny dzień. Jak wracałem z weekendu to ją odebrałem.

Nie wiem czy cena 400 PLN za nową kartę z programowaniem to dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu śmierdzi. Wątek dotyczy Megane III, w profilu masz Scenic III, w stopce masz Megane II a powyżej napisałeś o przyciskach w drzwiach podczas gdy Megane III ma tylko przycisk w klamce kierowcy.

W jakim samochodzie tę kartę robiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat dotyczy dorobienia karty (dałem namiary na firmę, co robi takie usługi). Miałem megane II i w niej dorabiałem i naprawiałem kartę. Niedawno ją sprzedałem i kupiłem scenica z HF. Fakt przyciski w megance II są we wszystkich drzwiach, a w scenicu III/ megane III są tylko w drzwiach kierowcy.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy dorobienia karty do megane 3. W megane 2 są inne karty, inne koszty i brak możliwości decydowania czy zamiast karty hf zrobić zwykłą czy jednak hf. Dociekałem bo to wprowadzi kogoś w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem takiej jeszcze. Z reguły mają w jednych drzwiach. Tak czy tak temat kart do m2 i m3 to odległość sięgająca przepaści. Inne karty nie tylko wizualnie ale i technicznie, na innych transponderach. Inaczej skonstruowane immo wymagające innego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megane od 2012 czy 2013 roku zmieniło się HF i zamiast czujników optycznych pod klamką zrobili gumowe przyciski na każdej klamce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!