Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Flacha

Scenic III phI Zamiana MIII na GSIII

Recommended Posts

Witam,

Powiększa mi się rodzina i moja meganka będzie chyba za mała. Zastanawiam się miedzy innymi nad Grand Sceniciem III rocznik 2012 i młodsze. W tej chwili mam 1.4 TCe i jestem zadowolony, no może spalanie duże ale jeżdzę głównie po mieście i krótkie odcinki. Kilka razy w roku dłuższa trasa a w wakacje nad nasze morze i do Chorwacji. Zastanawiam się nad 1.4Tce(nie chce 1.2TCe) albo 1.6dci(Dużo dobrego czytałem o nim). Tylko teraz kwestia DPF w dieslu i czy przy mojej jeżdzie okolo 10000km rocznie i głównie po mieście nie będe miał z filtrem itp problemów? W Renault są te mokre filtry czy nie?

Interesuje mnie mały przebieg do 100000 a najlepiej sporo mniej. TCe strasznie ciężko znaleźć w wersji 1.4.. Lepiej trochę 1.6dci.

Czy takie ofert są godne uwagi?

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-grand-scenic-energy-privilege-navi-gwarancja-x-5-salon-pl-fv-vat-23-ID6yPkq9.html#b5eac974bf

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-grand-scenic-2014-privilege-7-osobowy-navi-czujnik-pasa-ruchu-super-okazja-ID6ygO7H.html#b5eac974bf

Zastanawiam się też nad autami innych marek tej klasy co GSIII..

Zgóry dzięki za pomoc.

Drugi to ciekawsza wersja. Poszukaj u dilerów Renault, tam można trafić całkiem ciekawe egzemplarze krajowe (sam coś takiego niecały rok temu kupiłem). 1.6 dci jest raczej bezproblemowy (od zakupu przejechałem 23000 km i nie wiem kiedy mi się FAP wypalał a sporo jazdy miejskiej).

A jak jest z dynamiką 1.6dci w porównaniu do 1.4Tce ?

Możesz napisać jak szukałeś u dilerów? W całej Polsce szukałeś? Wysyłałeś maile z pytaniem czy inaczej?

Edytowano przez Flacha

Gdy rok temu szukałem samochodu szperałem po ogłoszeniach na stronie używane Renault i pod uwagę brałem tylko Warszawę i okolice. Znalazłem samochód za drugim podejściem ;)

Dynamikę 1.4 Tce pamiętam słabo bo dawno takim jeździłem przez chwilę, przesiadłem się na 1.6 dci z 2.0T w poprzedniku. Jest słabszy to fakt, ale idzie od samego dołu, można go przeciągnąć na biegu gdy trzeba, ale wówczas robi się nieprzyjemnie wewnątrz. Zapakowany maksymalnie na wakacje: 2 dorosłych, 2 dzieci, bagaży do dachu za kratką i 4 szt. rowerów na bagażniku na haku i mimo że czuć było obciążenie większym problemem przy wyprzedzaniu niż dynamika był "odwłok" bagażnika.

Dla jasności:

thumb_hosting_zdjec_1475826909__wakacje_start_2_male.jpg

thumb_hosting_zdjec_1475826876__pakowanie_na_powrot_male.jpg

Spalanie z trasy (ponad 2000 km łącznie) średnio nieco ponad 7l/100 km a dużo jazdy autostradą przy górnym limicie prędkości.

Nie wiem jaki masz budżet, ale niedługo powinien w RRG Warszawa pojawić się na sprzedaż taki jak mój i ile handlowcy nie ubarwiają: GSIII 2016 1.6 dci BOSE biały po szefie salonu (tak jak mój). Cena pewnie nie będzie zbyt niska (75-80000 zł), ale samochód najpewniej poniżej 30000 km. i z bardzo dobrym wyposażeniem, jeżeli byłbyś zainteresowany to odezwij się PW skontaktuję Ciebie z handlowcem z którym załatwiałem swój samochód żeby coś Ci poszukał.

Edytowano przez pizza

Nadal się zastanawiam bo z benzyn niestety tylko 1.2 TCe a ta pojemność to dla mnie już za mało.. A co do diesla to boję się o filtr przy mojej jeździe po mieście na krótkich odcinkach :(. Żeby benzynka 1.4 TCe była albo większa to bym zamieniał od razu.. Patrzę też po innych markach ale nadal mam mętlik w głowie.

To już nie chodzi o pojemność silnika 1.2, ale o to że to całkowicie inny silnik co objawia się dużą ilością problemów. A najgorszy z nich to "luźne spasowanie" i spalanie oleju w dużych ilościach czego w 1.4 nie ma! Też nie wymienię na nowszego S3 bo poprostu paleta silników jest kiepska (diesle też do mnie nie przemawiają a tym bardziej produkcji renault).

Jest słabszy to fakt, ale idzie od samego dołu, można go przeciągnąć na biegu gdy trzeba, ale wówczas robi się nieprzyjemnie wewnątrz.

Z tym,że 1.6 dCi idzie od samego dołu to przesada. Ten silnik od 1800-2200obr/min ma tzw. tryb eko i sporą turbo dziurę. Dopiero powyżej tych obrotów zaczyna dobrze przyspieszać.

Jeżeli większość czasu jeździsz w mieście i nie robisz ok. 30 tyś. km rocznie to daj sobie spokój z jakimkolwiek dieslem.

W tym modelu jest suchy filtr cząstek stałych. I nie ma żadnej kontrolki, która by informowała o wypalaniu filtra.