Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Luźne zaciski hamulcowe przednie, stukanie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Dzisiaj ostatni dzień czerwca miałem dość wolnego czasu by wziąć się za te nieszczęsne stukające klocki przód lewa strona.Na allegro kupiłem zaciski hamulcowe a że były w dobrej cenie i nie zajechane dobrze wyglądające kupiłem lewy i na w razie czego prawy był zresztą komplet.Zaciski całkiem całkiem.Przeprowadziłem kapitalny remont zacisku lewego choć nie wymagał tego był w dobrym stanie ale na zimne wolałem dmuchać.Po wymianie jazda próbna i cisza t/z nie klekocze aż odsapnąłem.Zobaczę co będzie dalej.Przyjrzałem się staremu zaciskowi chciałem zobaczyć co było przyczyną tego klekotania a przyczyna dość błaha po prostu tłoczek był źle ustawiony pod lekkim skosem na klocku też było widać że nie bierze równo całym obwodem więc klocek miał minimalny luz  tarcza mikroskopijnie bije około 0,1 mm i to wystarczyło by klekotał.Badacze przyczyny klekotania klocka zapewniali że

zawieszenie w idealnym stanie jednak tak do końca nie jest tłuką prawdopodobnie sworznie wahacza paniki nie ma ale o wymianie trzeba myśleć

 

 

Nareszcie błoga cisza.Powodem stukania był poluzowany amortyzator w poduszce co prawda dokręcałem poduszkę ale do głowy mi nie przyszło żeby sprawdzić amortyzator no nie tylko mnie ale i wszystkim fachowcom których odwiedzałem by wyeliminować stuki.

Edytowane przez Sylwek54
Dalsze prace dotyczące wyeliminowania stukania w zawieszeniu przód
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ja mam renault kadjar. Też stuka .wymieniłem. tarcze .klocki .jarzmo i teras wal napedowy.i nadal to samo.tu jest video 

 

Mam ten sam problem .stuka jak by klocek się ruszał.wymienilem tarcze. Klocki.jarzmo. i wal napedowy.nadal stuka 

 

 

 

Mam ten sam problem .stuka jak by klocek się ruszał.wymienilem tarcze. Klocki.jarzmo. i wal napedowy.nadal stuka 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!