Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana wtryskiwaczy i regeneracja pompy


Baju1007

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Panowie jakaś podpowiedź odnośnie błędu P0201 - usterka obwodu wtryskiwacza cylinder 1 .Zamieniałem wtryskiwacze i ciągle błąd na 1 cylindrze pojawia się po przejechaniu około 150km i wprowadza silnik w tryb awaryjny.Napięcie na wtyczce do wtryskiwacza dochodzi i do komputera też.Jakieś pomysły?Wtryskiwacze zakodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki nie zostały wymienione skoro prąd dochodzi?a po za tym taką wtyczkę nową zakupiłbym? czy ty tylko używaną?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto ;

Skontrolować przekaźnik załączającego wtryski, wiązkę wtrysku ,

Przeczyścić łącza, kostki/styki elektryczne, psikając je odpowiednim środkiem np;KONTAKT 60, poruszać wtyczkami

z boku komputera aby usunąć śniedź z łączy ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na clipie wyszło regulator ciśnienia paliwa błąd P0089 i błąd wtryskiwacza 1 mimo tego że wtryskiwacz jest sprawny.regulator zamówiony jutro wymiana.

- Witam regulator ciśnienia paliwa wymieniony na nowy i niestety problem nie rozwiązany;/. Padła sugestia że jeden z wtryskiwaczy może gubić kod który ma przypisany i dlatego po skasowaniu błędu po 100 km jazdy jest ok a później lipa injection a controller i silnik przechodzi w tryb awaryjny.

- 28.04.2017 Panowie jakaś podpowiedź odnośnie błędu P0201 - usterka obwodu wtryskiwacza cylinder 1 .Zamieniałem wtryskiwacze i ciągle błąd na 1 cylindrze pojawia się po przejechaniu około 150 km i wprowadza silnik w tryb awaryjny. Napięcie na wtyczce do wtryskiwacza dochodzi i do komputera też.Jakieś pomysły?Wtryskiwacze zakodowane.

 

Wniosek ;

-wymiana regulatora usunęła błąd P0089 , pozostał błąd wtrysku na 1 cylindrze,

-zamieniłeś wtryski miejscami, błąd pozostał na 1 cylindrze ,

-czy kody zmieniłeś w komputerze ??

-jeżeli tak, to błąd jest na odcinku komputer - wtryskiwacz nr 1 ( sugestia z wtyczką to dobry kierunek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zmienione.Wtyczkę to jedynie używaną?bo z nową pewnie będzie problem?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna uwaga byłem dziś na clipie i pokazuje błąd df 029 i nie rozumiem jednej rzeczy co oznacza jedna z sugestii "w dolnej granicy" bo pozostałe to zwarcie lub przerwany obwód.

 

Dla pewności od której strony liczymy 1 cylinder?od strony rozrządu?(pasażera?)czy od strony kierowcy?

Edytowane przez Baju1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co oznacza jedna z sugestii "w dolnej granicy"

Wg. mojej wiedzy;

np.wartość luzów na ssących zaworach; o,15 do 0,25 mm .

Dolna granica to 0,15 mm a górna 0,25 mm .

Życie pokazuje, że najkorzystniej jest mieć luzy w środkowym przedziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wymyśliłeś porównanie. Nie staraj się na siłę coś napisać jak nie wiesz nic konkretnie.

Clip pokazuje przy tym błędzie trzy możliwości:

- obwód przerwany

- zwarcie obwodu

- w minimalnym położeniu granicznym

i w zależności jaki prąd płynie przez cewkę wtryskiwacza to dodatkowo określa jeden z trzech parametrów.

- wartość prądu zerowa to obwód przerwany

- wartość prądu powyżej dopuszczalnej to zwarcie

- wartość prądu bliska zwarciu lub przerwy ale jeszcze nie zwarcie lub przerwa to właśnie ta trzecia możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

Na tą chwilę myślę, że uporałem się z problemem. Zamieniłem wtryskiwacze, kolejny raz pokazało problem z obwodem 4 cylindra. Podmieniłem inny wtryskiwacz górną część tzn. cewkę wtryskiwacza, przekładając dobry zaworek z tego co tworzył problem. Zrobiłem już ponad 300km i na razie jest cacy:) Swoją drogą ten rzekomy pan "regenerant" prawdopodobnie zamienił mi wtryskiwacz..i stąd moje długotrwałe kłopoty. Pozdrawiam dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!