Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Ramki pod tablice rejestracyjne - dopisz się do listy

Recommended Posts

Dnia 4.08.2017 o 22:15, Rvczi napisał:

A ktoś kupował to za 89.99 Euro? czy to w ogóle działa?

Moim zdaniem "nie ma sensu kupować kredensu". Skoro producent nie posiada aktualizacji (przepraszam - jest w opracowaniu), byłyby to pieniądze wyrzucone w błoto.

Nadal brak aktualizacji. Renault Polska tez nie wie kiedy będą.Rok na bezpłatne aktualizacje ktorych nie ma...

Jeśli minie rok i aktualizacji nadal nie będzie, moim zdaniem należy to reklamować. Przecież to jest usługa, za którą się płaci...

1 godzinę temu, chucky80 napisał:

moim zdaniem należy to reklamować. Przecież to jest usługa...

To jest produkt niezależny od Renault. Jeżeli autorzy map się nie postarają to co R ma Ci dać. Poza tym masz 1 rok aktualizacji za free więc co tu reklamować ?

Dnia 19.07.2017 o 17:05, Prosto21 napisał:

Czy dobrze rozumiem ze w razie aktualizacji map pojawi mi się jakaś wiadomość na wyświetlaczu w aucie?

Nic się nie pojawi. Trzeba sprawdzać samemu na stronie my.renault

Edytowano przez Slimak

2 godziny temu, Slimak napisał:

To jest produkt niezależny od Renault. Jeżeli autorzy map się nie postarają to co R ma Ci dać. Poza tym masz 1 rok aktualizacji za free więc co tu reklamować ?

Nic się nie pojawi. Trzeba sprawdzać samemu na stronie my.renault

Na ma darmowego chleba. W jakim świecie żyjesz? Pakiet złotówek w abonamencie też masz nadal za free?

Ja nie dostałem pakietu aktualizacji za free a zakupiłem usługę w pakiecie z samochodem. Do świadczenia tej usługi zobowiązało się Renault. Nie ma umowy między mną a TomTom. Natomiast jest umowa między Renault a mną i z tej umowy Renault musi się wywiązać, tj musi być przynajmniej jedna aktualizacja.

Brak aktualizacji mimo dokonanej opłaty z góry może być potraktowane jako forma dodatkowej ukrytej opłaty za samochód i może zainteresować docelowo instytucje w Polsce. Można domagać się aktualizacji lub obniżenia ceny samochodu o niezrealizowaną usługę.

Edytowano przez chucky80

2 godziny temu, Slimak napisał:

To jest produkt niezależny od Renault.

Właśnie jest zależny od Renault - TT wydaje mapy co kwartał bez opóźnień.

5 godzin temu, chucky80 napisał:

W jakim świecie żyjesz? ....

Można domagać się aktualizacji lub obniżenia ceny samochodu o niezrealizowaną usługę.

Ok. Daj znać jak dostaniesz zwrot kasy....:8_laughing:

Ja mam pakiet na trzy lata, nie śpieszy mi się. Niemniej moje reklamacje w większości są skuteczne. A tu podstawy są, bo nie dostaję usługi, za którą zapłaciłem. A nie dostałem jej za free jak niektórzy...

Edytowano przez chucky80

Sprawdzam na my.renault co pewien czas i nadal echo...

pisałem meile z renault polska odpowiedz to : mapy w fazie testów. Dzwoniłem do renault polska klepią to samo. Jak wykupie nową subskrypcję to kiedyś bedzie aktualizacja.... Taaaa już wykupiłem ;-) 

Witam serdecznie

Czy ktoś może ma jakieś aktualne informacje w kwestii aktualizacji nawigacji na ten moment?

Ostatni raz pisałem do Renault 2-3 miesiące temu i było tylko info że testy itp itd......

Czy poza samą aktualizacją map można się spodziewać jakiegoś update samego systemu multimedialnego ?

Czy jest generalnie szansa przejścia z wersji 2.2.xxxxxx na 3.3.xxxxxx?

Pozdrawiam

Trochę jestem pogubiony. Powiedzcie mi, czy aktualizacje dotyczą tylko i wyłącznie map TT (gratis przez pewien czas a potem c.a. 84 ojro), czy jest również możliwość oddzielnego aktualizowania samego systemu R-Link (firmware). Byłem wczoraj w ASO i powiedziano mi, że gratisowe aktualizacje już mi się nie należą (były przez pierwszy rok), a jak chcę, to mogą mi zaktualizować "system" za rzeczone c.a. 84 euro ( Pan nie przyjmował do wiadomości podziału na system i mapy).  Aktualizacją zainteresowany jestem średnio, ale o aktualny firmware chciałbym zadbać.

Wersja oprogramowania 2.2.15.703

Wersja oprogramowania startowego 4711

Nawigacja 9.12.106.586426 Sep 2 2015 / mappackage_tt_feu - 2014_12

Ps. Akutalizacji z myRenault nie udało mi się zaciągnąć - piekielnie wolno idzie i zrywa...

Dorzucę jeszcze do pytania PCet coś od siebie co chciałbym się dowiedzieć ponieważ tego nie sprawdzałem. W Koleosie z 2013 mapy aktualizowałem niezależnie od całego systemu. I całość odbywała się przez aplikację TomTom i mapy był zawsze w miarę świeże. Zresztą taką samą procedurę robiłem w Scenic III. Próbował ktoś niezależnie aktualizować mapy TT? Ponieważ to chyba zwykły Carminat, chyba że coś w głębszej warstwie zmienili.

Kupowałeś tylko aktualizacje tomtom I przez ich aplikacje aktualizowałeś? 

Przecież aktualizacja softu jest darmowa (bynajmniej tak mi się wydaje) nie chodził mi telefon miałem wersje 3.3.15 i za darmo zaktualizowali mi do 3.3.16.946 i nikt nie sprawdzal nawet czy telefon chodzi całość w ASO trwała około 2-3h.

A aktualizacje map macie na 3 lata w cenie auta ściąga się je z R-Link toolbox aktualnie plik ma 4.886MB a instalacja trwa 35 minut.

Na tą chwilę nie ma możliwości przejścia z softu 2.2xxxx do 3.3xxxx i co za tym idzie do android auto - prawdopodobnie kwestia hardware.

Aktualizacja softu a map to 2 różne rzeczy, soft muszą zrobić na gwarancji.

13 godzin temu, kamil007 napisał:

Przecież aktualizacja softu jest darmowa (bynajmniej tak mi się wydaje) nie chodził mi telefon miałem wersje 3.3.15 i za darmo zaktualizowali mi do 3.3.16.946 i nikt nie sprawdzal nawet czy telefon chodzi całość w ASO trwała około 2-3h.

A aktualizacje map macie na 3 lata w cenie auta ściąga się je z R-Link toolbox aktualnie plik ma 4.886MB a instalacja trwa 35 minut.

Masz AA/ACP na 3.3.16.946?

3 godziny temu, adamsxxx napisał:

Aktualizacja softu a map to 2 różne rzeczy, soft muszą zrobić na gwarancji.

Ponownie rozmawiałem z ASO i tym razem Pan potwierdził, że tak właśnie jest. Będę musiał pojechać raz jeszcze...

Przy okazji znalazłem stronkę z informacjami na temat dostępnych softów R-Link i już wiem, że dostępna dla mnie powinna być 2.2.18.590 .

R-Link Software Updates

Dobra strona. Przy okazji dodam (dot. aut z softem 2.2.xxx), że dopóki nie zaktualizujemy softu do najnowszego, nie mamy możliwości samemu ściągnąć map. Mnie również to czeka, już rozmawiałem z renault polska, bo oprócz braku aktualizacji przy moim sofcie (2.2.15.703), nie mogę również podłączyć się poprzez bluetooth z tel. (android 7.0), cały czas rozłącza, raz nawet zawiesiłem rlinka, potem dałem spokój. Czekam aż będę zawezwany :-)

5 godzin temu, Geble napisał:

Masz AA/ACP na 3.3.16.946?

Pytasz się o Android Auto?

Po aktualizacji mam tak w systemie:

20171111_133138.jpg

Edytowano przez kamil007

po aktualizacji do 3.16 nie ma opcji AA

No i to jest zastanawiające, a raczej martwiące. Wszem i wobec można przeczytać na zagranicznych forach, że AA/ACP pojawia się wraz z 3.16, a tu widzę, że u nas oczywiście nic nie ma.

Wystarczy aktywować podobnie jak w R-Linku 1.

Mnie bardziej ciekawi czy w wersji 2.2 po najnowszej aktualizacji da się aktywować.

Jak ktoś będzie chętny - zapraszam sprawdzimy.

Edytowano przez ebt25

ebt25 A może być w ogóle taka możliwość? Z tego co udało mi się wyczytać, w 2.2.x jest inny hardware i nie będzie możliwości uruchomienia AA. Jak chcesz to sprawdzić?

Wszystko zależy od softu. Siedziałem dość długo nad wersją 2.2.17.803 i mimo poprawnego aktywowania funkcji AA, nie pojawiła się ona w nawigacji, ale sam sposób aktywacji nie wyrzucił błędu. Przykładowo w R-Linku 1 przy próbie aktywacji w wersji gdzie tej funkcji jeszcze nie było aktywacja sygnalizowała błąd.

Wiem, że od niedawna jest wersja 2.2.18.503 i być może w niej został już zaimplementowany Android Auto ale domyślnie jest to funkcja wyłączona.

W R-Linku 1 funkcja też jest domyślnie wyłączona i trzeba ją aktywować.

Przykład powyżej, po aktualizacji do wersji 3.16 nie ma AA, choć są osoby, które mają tą funkcję już w tej wersji. Wniosek jest taki, że funkcja jest zaimplementowana ale nie aktywowana i jeśli robiło to ASO to pewnie nie mają przewidzianych procedur takiej aktywacji.

Edytowano przez ebt25

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się