Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Recommended Posts

Witam Wszystkich.

Mam pytanie jak zmienić głos w nawigacji w R-Link 2, model Intens, posiadam standardowo jeden głos kobiety. Nie mam uprzedzeń do kobiet, ale ten głos jest przesterowany nawet przy obniżonym poziomie dźwięku i dodatkowo pani sepleni np. zamiast "skręć w lewo" to mówi "skręć w luewo". Może ktoś już ten temat przerabiał. Za informację z góry dziękuję.

hehe, a mi się wydawało, że mówi w ulewo :)

Czyli standard. Też nie mogę zmienić na męski, który jest niepodświetlony przy wyborze.

Witam Kolegę Adamsxxx. Ten głos męski niepodświetlony to raczej nieaktywna opcja do komend głosowych, a wyboru głosów do nawigacji w R-Link 2 nie ma wcale. W poprzedniej wersji R-Link taka możliwość była. Nie zauważyłem takiej możliwości nawet odpłatnej.

Trzeba się zgłosić do renault, wystosować jakąś petycję, bo we wszystkich nowych r-linkach jest dostępny tylko ten jeden głos, darmowe opcje z google translate są lepsze.

Dotychczas jeździłem z włączonym TTS (Nawigacja -> Ustawienia -> Dźwięk i ostrzeżenia -> TTS: ON) z drażniącymi komunikatami np. "drugą zjazd".

Po wyłączeniu (TTS: OFF) nawigacja powinna gadać trochę bardziej "ludzkim" głosem, tzn. nagranymi komunikatami, ale mam problem, jakby nie wszystkie komunikaty były nagrane. Działa na rondach oraz informuje o wyznaczeniu nowej trasy, ale informacji głosowej o skrętach w ulice lub na skrzyżowaniach już nie ma. W głośnikach słychać na ułamek sekundy ściszenie grającej muzyki, ale komend nawigacji brak.

Poza tym w moim nawet nie ma niepodświetlonego głosu męskiego, o którym piszecie.

Witam serdecznie,

dziś dokonałem aktualizacji w ASO RLINK2 z 3.3.15 do wersji 3.3.16.946 (niestety w PL się nie udało w 2 ASO a że mieszkam 1.5 km od granicy z Niemcami wyruszyłem tam i dokonano tego w 5 minut). Ale nie odbiegając od tematu, poza tym że telefon na AndroidAuto działa super wcześniej nie miałem tej opcji, faktycznie mam do wyboru teraz tylko 1 głos kobiety, wcześniej był również męski do wyboru ale zaznaczony był na szaro, teraz tej opcji nawet nie ma... :( Ale przynajmniej navi mapy ma z 2016/11 a wcześniej jakoś były jakoś z końca 2015. Pytanie tylko czy aktualizacja mapy była tylko na niemcy czy również na PL. Serwis powiedzal jedynie ze wgrali mi up-data map przy okazji.

(Przeniesione zgodnie ze wskazaniem Prezesa :) )

Mapy w mojej nawigacji są dość nieaktualne (z tego co zauważyłem na drodze przynajmniej 1,5 roku). Dostawcą map do R-Link2 jest ponoć TomTom, ale w Megane III miałem je bardziej aktualne.

Wchodząc przez MY Renault do R-Link Store pojawiła się oferta przedłużenia subskrypcji „Map Update Service : Europe” za 84,90 Euro (w informacjach technicznych podane jest „Ostatnia aktualizacja: 19/11/2015”). Bezpłatne aktualizacje map powinny być dostępne przez 12 m-cy od odbioru auta (samochód odebrałem w marcu br.), więc po co ta oferta? Swoją drogą nigdzie nie znalazłem informacji o aktualnym statusie uprawnienia do bezpłatnych aktualizacji. Pewnie tylko w ASO można sprawdzić ;)

Proszę, podzielcie się uwagami na ten temat. Jaką macie aktualnie wersję nawigacji? Czy w MY Renault pojawiła się Wam podobna oferta?

W moim Megane wchodząc do Menu -> System -> Informacje o systemie w polu „Nawigacja – informacje” obecnie mam wersję 9.12.80.642449, a „Wersja oprogramowania” to 2.2.17.803 (więc na Android Auto nie mam co liczyć – auto z grudnia 2016).

Dodano: 11 maj 2017 - 08:21

Kolega "adamsxxx" napisał wczoraj, 23:12

Mapy możesz aktualizować za darmo przez rok od zarejestrowania się na stronie renault. Najnowsza mapa to chyba o numerze 201506. Jak mi się przypomni to zerknę przy okazji. I tez mam ofertę końca mimo ze jeszcze mam darmowe

Dzięki wielkie za sprawdzenie :-)

Ale małe sprostowanie - na stronie MyRenault byłem już wcześniej zarejestrowany (jako posiadacz Megane III), więc termin nie może biec od "zarejestrowania się", ale raczej od dodania samochodu :-) No właśnie, powinni taką informację umieścić gdzieś w informacjach o samochodzie na stronie MyRenault, wtedy nie byłoby wątpliwości.

Pytanko: gdzie sprawdzić wersję mapy, która jest aktualnie w nawigacji?

Tak, masz racje od dodania auta. Wersje mapy możesz sprawdzić w menu aplikacje i chyba historia albo moje produkty

Pozdrawiam Wszystkich.

Możliwość aktualizacji darmowych multimediów przez 12 m-cy w R-Link2, w tym map odbywa się poprzez program R-Link2 Toolbox. W przypadku gdy dla danego auta jest dostępna darmowa aktualizacja, to po włożeniu pendrive do urządzenia z zainstalowanym programem R-Link2 Toolbox program uruchamia się automatycznie i pokazuje możliwe darmowe produkty do pobrania. Jest jeden problem, samochód zakupiłem w sierpniu ubiegłego roku i otrzymałem tylko jedną aktualizację map z 2015r. i oczywiście mapy starsze od roku produkcji samochodu 2016.W sierpniu na przeglądzie może coś się uda ustalić.

Zastanawiam się czy kwestii aktualności map nie można by podciągnąć pod reklamację. W kwestii budowy dróg, dwa lata w Polsce to jak cała era.

Znalazłem :-) Może przyda się komuś, kto szukał, jak ja ;)

Wersje mapy oraz daty wygaśnięcia produktów można sprawdzić: Menu -> Aplikacje -> R-Link Store -> (menu kontekstowe) -> Moje produkty

post-8976-0-45379300-1494683378_thumb.jpg

Wersję mapy również mam 2015.06. Tylko zastanawia mnie, dlaczego w polu „Zainstalowano” mam „Nie”.

post-8976-0-92631700-1494683378_thumb.jpg

W karcie produktu jest taki opis:

post-8976-0-26798900-1494683379_thumb.jpg

Dzięki „mar1162”, wiem, że aktualizacje przeprowadza się przez program R-Link2 Toolbox ;)

„kornik1986” w temacie R-LINK 2 a Android Auto w Megane IV przedstawił odpowiedź otrzymaną od Renault PL. Wygląda na to, że na aktualizacje trzeba będzie poczekać.

• Like 1

Taki update z dzisiaj:

Szanowny Panie, z informacji jakie posiadamy wynika, że od dnia jutrzejszego 01.06 sukcesywnie będzie wysyłana informacja do klientów o aktualizacji oprogramowania RLink2 i co za tym idzie, również map.

Dzięki za informację :-)

Przy okazji - łatwiejsza ścieżka do sprawdzenia wersji nawigacji: Menu -> Nawigacja -> (menu kontekstowe) -> Wersja

post-8976-0-00790500-1496251241_thumb.jpg

Ale rozumiem że ta informacja będzie wysylana w formie listownej? I w zasadzie czego dokładnie dotyczy ta aktualizacja? Update do jakiej wersji?

Dodano: 02 cze 2017 - 15:50

Odpowiedz Renault Polska w sprawie aktualizacji.

Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt z Infolinią Renault Polska.

Odpowiadając na Pańskie pytanie dotyczące aktualizacji oprogramowania i map do urządzenia R-Link 2, uprzejmie informuję, że wersja oprogramowania 3.3.15.416 w przypadków modeli Renault Megane oraz Scenic jest obecnie najnowszą dostępną na polski rynek wersją oprogramowania dla urządzenia R-Link 2. Najnowsza wersja mapy powinna zostać udostępniona w przeciągu miesiąca czerwca.

Tak na marginesie, na oficjalnej stronie Renault widzę iż aktualizacja na mapy wynosi 12 miesięcy + 12 na traffic. Odebrałem swoje auto miesiąc temu i mam na 36 mieś jak zaloguje się na My Renault.

post-100208-0-52351300-1496411361_thumb.png

Odbierając auto w marcu w salonie powiedzieli, że mają wprowadzić darmowe aktualizacje przez 3 lata (zamiast 12 m-cy), więc najwyraźniej opcja ta objęła Twoje auto.

Niestety moje już nie :(

post-8976-0-26702900-1496420385_thumb.png

Jeśli chodzi o powiadomienie o aktualizacji - przypuszczam, że pojawi się informacja na ekranie w samochodzie. Jeśli nie to trzeba będzie biegać co jakiś czas z pendrivem ;)