Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nawigacja w R-Link 2


Rekomendowane odpowiedzi

Na moje to jest od smartfon mirroring, czyli ogólnie android auto/car play. Ikona ta sama.

U mnie w tym miejscu jest poczta głosowa, ale ja mam wersję rlinka 2.2.

 

http://pl.e-guide.renault.com/sites/default/files/uas/plk/R-LINK2/ud48890_2_1.jpg

Edytowane przez adamsxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zainstalowałem nowe mapy przy okazji wyskoczył mi komunikat o błędzie obsługi języka i ujawnił fakt o który nie wiedziałem, że nasz R-Link to nakładka na Androida w wersji prawdopodobnie 4.X bo tak wyglądało okno komunikatu. Dalej uważam, że te mapy tom toma to można sobie w cztery litery wsadzić, dzisiaj w najnowszej wersji chciał na starej Zakopiance jakieś cyrki wywijać. Dramat. 

Jutro jade na reinstalacje softu ale może oprze się o aktualizację skoro kolega mówi, że jest nowy soft od jutra.

Jeśli ktoś ma Mirroring w ustawieniach to polecam sciągnąć z dobrej strony Android Auto (oczywiście nasz kraj jeszcze nie jest wspierany) i odpuścić sobie mapy tom toma a korzystać z googla którego mapy wyświetlają się na naszym monitorze. Aplikacja sama w sobie jest kulawa nie wykorzystuje 8.7 cala tylko połowe ale nawigacja i mapy jak zwykle bezbłędne.

@cegla11 masz aplikacje na telefonie zainstalowaną ? bez tego Android Auto nie ruszy, nie ma jej w polskim sklepie googla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle użytkownicy zostali zrobieni w bambuko.

 

Moja Meganka była odebrana z salonu 28.12.2016 (produkcja jakoś jak patrzyłem po VIN'ie 09.2016), wersja Intense z Rlink 7".

I jak sprawdzam to żadnej nowej mapy nie ma - bo wersja systemu z 2 na początku.

 

Zastanawia mnie czy idzie coś z tym zrobić - może poprzez aktualizację softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, rok 2017 już się zakończył. Teraz meganki w RM 2018 będą miały coś co nie dostanie 2017. 

Ktoś się na forum oferował, że instaluje wersje 3. na starsze meganki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe mapy 2017.06 są póki co dostępne tylko na ekrany 8,7". Na 7" najnowsze są 2016.12 i nie ma to związku z datą wyprodukowania czy odbiorem auta.

Natomiast data ta ma wpływ na to czy jest Android Auto czy nie. Jeśli chodzi o Megane, to z informacji jakie udało mi się znaleźć w internecie wynika, że auta wyprodukowane po 16. tygodniu 2017 powinny mieć i Android Auto i Car Play.

Co do instalacji wersji 3.3.x.y na 2.2.x.y to raczej różnią się hardware ("bebechami") i póki co, nie ma takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LTar napisał:

spokojnie, rok 2017 już się zakończył. Teraz meganki w RM 2018 będą miały coś co nie dostanie 2017. 

Ktoś się na forum oferował, że instaluje wersje 3. na starsze meganki.

Byłem w salonie, z osobą, która chciała kupić megane, i rozmawiałem na temat tego, kiedy zmienia się rok modelowy, bo znowu wprowadzą jakieś znaczne zmiany, sprzedawca powiedział "samochody produkowane do końca 2018 roku powinny być identyczne jak samochody po kwietniu 2017" 

 

Ja się powoli zaczynam zastanawiać, czy będzie można sobie przełożyć r-linka ze starego na nowego. U mnie to ma sens, bo bym wymienił z 7" na 8,7".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka tematów o rlink na naszym forum. Zerknij bo to na pewno było w marcu. 

Chyba chodziło mi o to

https://megane.com.pl/topic/72902-r-link-2-a-android-auto-w-megane-iv/

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy to jest na razie maks co jest dostępne? Mapy wiem, że tak, a sam system? Przez 3 miesiące użytkowania raz się się zdarzyło, że zgubił ustawienia stron głównych, resztę pamiętał.

MVIMG_20180330_184059.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2018 o 08:58, LTar napisał:

funkcja smarfon uruchamia się po podłączeniu telefonu. Są tam podstawowe funkcje, jak dzwonienie, sms itd

Ja mam telefon podłączony przez bluetooth i opcja jest nie dostępna, na kablu chyba też jutro sprawsze.

 

Dnia 28.03.2018 o 22:53, Pum4 napisał:

 

@cegla11 masz aplikacje na telefonie zainstalowaną ? bez tego Android Auto nie ruszy, nie ma jej w polskim sklepie googla

 Mam ściągnąłem z chomika chyba ale nie na r-linku mi nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!