Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

1982robo

Scenic II phII Ocena Scenica II lift

Recommended Posts

Witam, znalazłem takie ogłoszenie, ktoś zerknie i pomoże w ocenie? http://allegro.pl/2-0-136-km-lift-panorama-skory-navi-gwarancja-i6792048010.html#thumb/1 . To jest w końcu grand czy nie, bo nie widać na zdjęciach, w ogłoszeniu liczba miejsc: 5, wiec już jestem głupi :)

To jest Grand Scenic. Radom czyli kolebka handlarzy, auto ewidentnie przygotowane na sprzedaż, świeci się jak nie powiem co, wnętrze wyplakowane. Fajna wersja wyposażenia, brak podanego przebiegu.

Info o tym że auto znajduje się na prywatnej posesji, a powyżej informacja o fakturze VAT, zaznaczone że auto zarejestrowane w Polsce co jest nie prawdą.

No właśnie, psiukane jest nie źle i z tą rejestracją jakaś dziwna sprawa, a przebiegu ma 200 tyś. jest tam informacja, ale jakimś malutkim druczkiem przed informacją o gwarancji.

Już samo nie podanie przebiegu tylko napisanie go małym druczkiem gdzieś niżej dla mnie dyskwalifikuje te ogłoszenie.

Kurcze, z tym grandem to chyba będzie ciężka sprawa :)

W przebieg nie ma co wierzyć. Mnie się wydaje że jak ja używam auto do celów prywatnych i wożę ludzi których znam , to wiem co mogę po nich oczekiwać . A jak się jeżdzi - wozi ludzi obcych i do tego zarobkowo to właśnie za pomocą naklejki- piktogramu sugęruje się im niepalenie tytoniu w aucie.....jak w taksówce.... .

Z całą stanowczością stwierdzam, że gałka od zmiany biegów jest wymieniona (lub obszyta). Wymieniałem swoją na nową z ASO i teraz ma przebieg ok 50tys. km i szew u góry już puścił na kilku oczkach. A głównie jeżdżę poza miastem i mało "szarpie" biegi. Owszem na dekielku nie będzie widać przebiegu, ale na skórze 200tys było by widać, a szwu już by nie było na co najmniej 1cm.

Sorry, nie zgodzę się. Mój poprzedni GSII sprzedany prawie rok temu z rzeczywistym przebiegiem 201500 km. miał gałkę bez porwanych szwów, skóra była wyświecona ale cała. Analogicznie kierownica bez przerwań, dopiero początki odbarwień. Dla jasności zdjęcie:

thumb_hosting_zdjec_1464297330__dsc_0089kierownica_male.jpg

Przebieg nie jest dramatyczny, jego podanie za to jest z kategorii skrajnego świństwa. Obejrzeć można ale z dużą dozą ostrożności.

Ten samochód został skrzętnie przygotowany do sprzedaży.

Fotel kierowcy nie ma pęknięcia skóry.

Fotel pasażera jest jeszcze chyba mokry albo to kwestia zdjęcia (Ja tam widzę plamę).

Fotel za kierowcą ma odciski na skórze od fotelika dziecięcego.

Mieszek był wymieniany, oryginalnie w tej wersji jest on jasno szary.

Ogólnie ogłoszenie mocno podejrzane, ktoś się natrudził wrzucił 5 zdjęć przedniego fotela, ale ani jednego z bagażnika?

Ponadto samochód w tej wersji wyposażenia w Holandii (taki jest podany kraj pochodzenia) kosztuje około 5,5 tyś euro LINK

Gdzieś jest haczyk, ale nie wiadomo gdzie.

oryginalnie w tej wersji jest on jasno szary.

Nie, w tej wersji czarnej skóry foteli, mieszek też jest czarny.

Jaki haczyk, to się dowie jak pomierzy lakier. Jak lakier oryginał, to cofnięty pewnie z 200tys licznik. Niech poprosi VIN i dzwoni to renault, może jakiś ostatni przebieg mu podadzą jak był w serwisie (tylko nie z ostatnich miesięcy bo wtedy to pewnie specjalnie z cofniętym pojechali do serwisu, żeby ślad z nowym przebiegiem pozostał w bazie danych).

W sumie z tym mieszkiem to też kwestia oświetlenia a może wychodziło kilka kolorów.

U mnie na zdjęciu wygląda na ciemno szary ale w słońcu jest dużo jaśniejszy. W sumie to jest bardzo podobny do tego z ogłoszenia więc już nie jestem taki pewny czy był

wymieniany czy nie.

thumb_hosting_zdjec_1492969819__img_20170423_193926.jpg

Co do samego sprzedawcy to po zapytaniu wujka Google o numer telefonu z ogłoszenia pojawiają się nieciekawe tematy o cofaniu liczników.

Więc tym tropem należało by podążać.

Dziękuję za opinie, chyba jednak doinwestuję swojego "pierwszego" szczeniaczka i jeszcze trochę pojeżdżę. Myślałem, że łatwiej coś będzie znaleźć w mojej okolicy, ale jest ciężko bo fakt, 5 lat temu jak szukałem "jedynki" też trochę objeździłem, i nie było łatwo aż w końcu trafił się można powiedzieć pod samym domem od handlarza. Trochę się bałem, ale patrząc wstecz nie ma co narzekać, nigdy mnie nie zawiódł.

Jeszcze coś takiego mi wpadło w oko( http://allegro.pl/1-6i-112km-lpg-7-osob-gwarancja-oplacony-i6795806495.html ), ale to już z gazem(gdzie ponoć kosztowne są naprawy zagranicznych instalacji gazowych) no i motor 1.6, gdzie wydaje mi się, że na taki samochód to trochę za mało. Chyba, że ktoś ma inne opinie :)

W pełni Cię rozumiem ja miałem ten dylemat dokładnie rok temu. Niestety u mnie już ruda zaczęła wchodzić więc po podliczeniu kosztów ostatecznie zdecydowałem się sprzedać.

Ten z ogłoszenia wygląda na mocno zmęczony egzemplarz. Co prawda z zewnątrz się postarali za to środek chyba sobie odpuścili.

Podpada mi pasowanie tylnych lewych drzwi, świeci się service na włączonym silniku, nie ma ruchomego podłokietnika.

Kierownica zwykła dość mocno wytarta jak na 170 tyś. km. Nie ma elektrycznego składania lusterek i nie widzę zestawu głośnomówiącego ani wyłącznika ESP.

Zmieniają tylko zdjęcia w ogłoszeniu a opis zostaje bez zmian dlatego tyle pomyłek.

Dodatkowo samochód jest prawdopodobnie z 2007 a pierwsza rejestracja to 2008.

Silnik 1,6 tyłka nie urywa, ale na pusto da się jechać. LPG jest z Niemiec więc nie jest źle, wszystko zależy kiedy było zakładane i jaki to typ instalacji.

Homologacja na butlę musi być zrobiona (podbita przed Polskie UDT).

U mnie ruda akurat nie przeszkadza, tylko drzwi kierowcy delikatnie, ale mechanicznie trochę rzeczy do zrobienia i też się waham co robić bo wkładać do niego prawie połowę wartości auta lub może więcej to nie wiem czy jest sens, ale znaleźć coś do jazdy też ciężko ;) , muszę się jeszcze z tym przespać :). Dziękuję za pomoc.

Ooo, jeszcze znalazłem takie coś: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-scenic-2006r-2-0t-163ps-keyless-go-klimatronic-oryg-km-wzorowy-stan-szwajcarr-ID6yRNNB.html , jak w tym sprawuje się gaz?

Edytowano przez 1982robo

Zdjęcia zbyt ciemne żeby się czegoś dopatrzyć. Jeżeli ten egzemplarz jest pedantycznie zadbany to chyba sprzedający nie widział nigdy zadbanego samochodu.

Coś pewnie było robione z tyłu bo na otwartym bagażniku brak kołków mocujących zderzak. Brak oryginalnych dywaników

2.0T dość dobrze znosi gaz ale trzeba przygotować do niego silnik i włożyć porządną instalację.

To jest krótka wersja i przed liftem więc dość szerokie kryteria wyboru ;)

Ktoś kiedyś napisał że jak kupować Scenica to tylko po liftingu :P

No właśnie też słyszałem, żeby po lifcie nie brać, chciałem zasięgnąć opinii. Faktycznie nie zauważyłem braku tych kołków. Na razie Dziękuję :)

Widzę że jest wystawiony od września. Generalnie zdjęcia są ciemne i trudno coś wywnioskować.

Skupiłbym się jednak na tyle bo prawa strona wygląda podejrzanie. Zderzak źle spasowany z błotnikiem.

Właśnie zdjęcia takie sobie, no i ten prawy tył mi się rzucił w oczy, coś tam musiało być kombinowane, czasem jest coś drobnego jak u mnie np w pracy mi kolega po zderzaku przejechał, obdarł trochę farbę, wyłamał mocowania zderzaka ale ogólnie nic takiego się nie stało, wszystko trzyma się i nie odpada. Jeśli coś takiego to ok ale jak był jakiś dzwon to coś więcej może być uszkodzone. A te silniki na podtlenek gazu się nadają? A tak w ogóle skąd wiadomo, że jest od września wystawiony jak tam jest że od 13.11.2017 ? 

Edytowano przez 1982robo

Jak wpiszesz numer VIN w wyszukiwarkę to wyskoczą wszystkie ogłoszenia w jakich był podany.

Silnik jak najbardziej toleruje LPG, i te 2 litry nawet dobrze radzą sobie z masą pojazdu.

Podziękował, auto obejrzane, nie przeze mnie ale gościa który kuma, prawy przód wymieniany, miał wypadek, trzeba pozaglądać od spodu. Na tył nie zwracał uwagi. Środek pachnący i czysty. Ciężko będzie coś znaleźć godnego uwagi, gość polecił żebym poszukał tourana to pojeżdżę ale to też loteria :-)

Tak bo Turan to się przecież nie psuje, tym bardziej 2,0 TDI na pompowtryskiwaczach lub inne TSI/FSI.

Moja stara lalka z silnikiem F4R tylko że z głowica 8 zaworową zrobiła ponad 350 tyś a kto wie ile było skręcone.

Sypała się elektronika, zawieszenie, ale silnik chodził jak zegarek, pomimo LPG.

W Scenicu II masz ten sam silnik tylko głowica 16 zaworowa i KZFR które lubi się sypnąć, ale i tak jest trwalsze niż w K4M.

Jeżeli mogę Ci doradzić to szukaj samochodów po liftingu, dużo rzeczy zostało usprawnionych i będzie mnie problemów z samochodem.

Zawsze sprawdzaj hands free jeżeli jest oraz obie karty, to się najczęściej psuje. 

Mamy okres zimowy więc samochodów będzie jak na lekarstwo, może warto zaczekać do wiosny.

No w mojej już trochę dużo do wymiany i się zastanawiam czy dokładać i jeszcze pojeździć czy nie,pewnie ponad  lekko 2tyś. trzeba by wsadzić, a auto warte nie wiem z 5, może 6 tyś. Wszystko po kolei się w nim kończy (chociaż silnik ładnie pracuje) ale trzeba by powymieniać z racji lat i przebiegu. Ehh te auta, skarbonka...

Dokładnie taki sam dylemat miałem dwa lata temu. Postanowiłem że jak dokładać to do nowszego.

Poza tym starego szczeniaczka ruda zaczęła atakować co ułatwiło podjęcie decyzji.

I ja tak sądzę, tylko ciężko trafić na dobry model. Ruda też trochę go bierze ale i dużo rzeczy do wymiany  :/ . O znalazłem coś takiego w sumie nie daleko, tylko dużo tych, "udokumentowany" w ogłoszeniu: https://www.otomoto.pl/oferta/renault-scenic-1-6-benzynafull-serwisnaviliftpdcbrazowy-kolorgwarancja-ID6zkQFs.html . Jakoś mi ten prawy przód nie pasi, lampa jakoś tak ładnie błyszczy, może mi się wydaje

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się