Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Scenic II (Autohandel Mironek Gniezno) - prośba o ocenę


PawelO210

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry.

Drodzy koledzy/koleżanki

Proszę Was bardzo o wstępną ocenę auta. Oferta dostępna jest na stronie:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-scenic-1-6-16v-110-ps-klimatronik-12-m-czna-gwarancja-ID6ySjjp.html#e91de0d81d

Poprosiłem sprzedającego o zdjęcia silnika. Mam nadzieję, że je otrzymam.

Może ktoś z Was jest z Gniezna i mógłby osobiście sprawdzić auto ? Z góry dziękuję za okazaną pomoc.

Pozdrawiam

PawelO210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że się postarali.

Jeżeli chodzi o zewnątrz to prócz otarć na przednim i tylnim zderzaku nie mam się za bardzo do czego przyczepić.

Może zderzak z tyłu lewa strona jest źle spasowany. Generalnie zdjęcia chyba obrobione w jakimś programie graficznym.

Wnętrze czyste bez plam czy przetarć. Fotel kierowcy trochę sfatygowany, ale to normalne jak jeździła cięższa osoba.

Generalnie ze zdjęć samochód wart zobaczenia. Kluczem do zagadki jest cena gdyż za te pieniądze w Niemczech nie kupisz takiego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją uwagę od razu przykuły opony. Jakaś gówniana turecka firma, na tylnej osi jedna ma dużo bieżnika, druga prawie łysa. Albo coś z geometrią, albo (bardziej prawdopodobne) kupili gumy na szrocie, założyli byle gdzie jak leci i wybłyszczyli czernidłem. Poza tym zwróć uwagę na spasowanie pokrywy silnika nad reflektorem po stronie kierowcy. Dla mnie oferta typowego zdzicha sprowadzacza i nie fatygowałbym się oglądać. Chociaż trzeba oddać, że zamiast wnętrze po całości plakiem wypsikać, to się przyłożyli i nawet ładnie go wysprzątali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, to Gniezno, byłem kilka razy i więcej nie pojadę - siedziba handlarzy. Większość samochodów prymitywnie naprawiana, jak najtańszym kosztem. Trafić tam coś porządnego jest bardzo ciężko (napisał bym niemożliwe, ale na te ilości co tam sprzedają to może czasami się coś trafi jak w totolotka).

Co do samochodu, to dupa raczej nie ruszana. Może rzeczywiście coś z przodem - poszukaj w internecie są opisy które śruby po otwarciu maski są lakierowane, a które nie, od błotników. W przebieg nie chce mi się wierzyć, kierownica dla mnie jest za ładna (wymieniona?). Chociaż podaje VIN, więc dzwoń do renault i pytaj o przebieg w ich bazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jestem pod wrażeniem Waszej spostrzegawczości, a po drugie to powoli tracę nadzieję na znalezienie normalnego Scenica.

Jutro zamierzam jeszcze zobaczyć tego Scenica:

Mój odnośnik

Jeżeli możecie to proszę Was o kolejne sugestie dot. tego auta. Gniezno sobie odpuszczam z uwagi na odległość.

Pozdrawiam

PawelO210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie robiony prawy tylny róg. Brak naklejki na progu i na słupku tylnym pod pokrywą bagażnika (bynajmniej tak widać na kawałku zdjęcia - z lewej jest z prawej nie ma naklejki). Dokładnie chodzi o to jak tutaj: Mój odnośnik

Poza tym jak się przyglądam prawemu tylnemu nadkolu u jego dołu to wydaje mi się, że jest źle wyprofilowana szpachla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nigdy takiego. Ktoś musiał zdjąć monogram do lakierowania, albo dla jakiegoś widzimisię. Poważna lampka ostrzegawcza. W ogóle to radziłbym zmienić kryteria szukania fury, bo na razie wrzuciłeś 2 ogłoszenia, na które ja osobiście nawet bym nie spojrzał. Może szukać wśrod aut trochę droższych, albo odrobinę starszych, gorzej wyposażonych? A nie "okazji od handlarza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zdania na ten temat są podzielone, ale ja akurat uważam że samochodu szuka się w swojej okolicy lub jedzie po niego za granicę.

Wtedy widziały gały co brały i nie ma problemu. U nas w 90% nikt Ci prawdy przez telefon nie powie.

Nie ma sensu proponowanie ogłoszeń bo każdy co innego znajdzie i nie zawsze trafi z diagnozą. Poza tym jeżeli na zdjęciach coś widać to w realu będzie tylko gorzej.

Fakt jest jeden niezaprzeczalny NIE MA OKAZJI!. Te czasy odeszły i już nie wrócą.

Jeżeli samochód był sprowadzony z zachodu i jego cena oscyluje w granicach giełdowych to w większości przypadków był uszkodzony, podtopiony, miał przebieg 500 tyś. km

lub inną mało przyjemną przygodę. Wałkujemy to na forum cały czas, samochody z zachodu w dobrym stanie są 20% droższe niż w Polsce.

Dlatego taki samochód będzie kosztował dużo, dużo więcej. Trzeba szukać w górnych rejestrach bo tam są dobre samochody, ale i tak trzeba uważać.

Najważniejsza jest reguła złotego środka, jeżeli chcesz mieć super auto tanio to musisz iść na kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również popieram, że zwiedzanie Polski, aby kupić samochód jest mało sensowne. Zazwyczaj rozglądam się do ok. 50 km od domu, żeby mój znajomy mechanik mógł autko obejrzeć. W 2006 roku wybrałem się po Scenica do Gniezna. Miałem kilka aut upatrzonych, ale po przybyciu na miejsce okazały się tragedią. To mnie wyleczyło z dalekich poszukiwań. Odpuściłem więc, bo stwierdziłem, że pieniądze przeznaczone na auto wydam na wyjazdy. Kupiłem wtedy Megane II w Gorlicach i 6 lat jeździłem zadowolony. Później był Scenic II z Krosna, a obecnego Koleosa kupiłem pod Jasłem, 15 km od domu :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!