Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka niezapiętych pasów.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

przeszukałem wszystkie tematy i nie udało mi się uzyskać odpowiedzi. Od wczoraj nie działa mi kontrolka niezapiętych pasów tzn nie świeci i nie sygnalizuje dźwięków.

Co mogę teraz zrobić? Czy to wina wtyczki, styków? Czy te dużą wtyczkę co wchodzi pod dywanik można odpisać bez odpinania akumulatora?

Nie włączy się poduszka w siedzeniu?

Dziękuję każdemu za radę i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód idzie chyba do zapięcia pasów konsolą środkową. Tam bym szukał przyczyny.

Wszystko co związane z poduchami lepiej robić na odłączonym aku, to 3 min roboty (wraz z przyuczeniem szyb i wpisaniem kodu do radia).

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie wolno odpiąć tej wtyczki pod siedzeniem bez odłączenia akumulatora?

Ok, wezmę się za rozebranie konsoli środkowej i poszukam tam. Nie mam pojęcia dlaczego przestało to działać.

Może ktoś z was miał podobny problem i wie jak można to naprawić?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie raz odłączałem tą wtyczkę bez odpinania akumulatora. Poza tym często ta wtyczka nie łączy i wywala błąd poduszki powietrznej (nie łączą piny od poduszki). Jak poruszę wtyczką to łączy spowrotem, czyli jak ruszam wtyczką to tak jak bym tą wtyczkę rozłączał i łączył. Ale jak się masz stresować to odłącz akumulator i po sprawie.

Przewód do czujnika niezapiętych pasów idzie w wiązce w fotelu kierowcy. W dziale download masz schematy i zobacz który pin jest od zapięcia pasów (pin 5 i 6 w kostce R341 - czyli tej pod fotelem). Poza tym jak odepniesz tą wtyczkę na podłączonym akumulatorze to sygnalizacja pasów powinna działać (styk wg schematu jest w stanie zerowym zwarty).

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kostki przewody od wtyczki pasów idą bezpośrednio do "MODUŁ ELEKTRONICZNY AIRBAG /NAPINACZ PASÓW" - jest na tunelu środkowym mniej więcej pod wajchą od ręcznego. Sprawdź w nim złącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dostać się do modułu poduszek, niestety musisz zdjąć wykładzinę i plastiki z tunelu. A może problem tkwi w liczniku. Masz ph1? Jeżeli tak to dźwięk dochodzi z licznika i może tam coś nie łączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozna to sprawdzić? przy pasie jest jakas wtyczka? co trzeba zdemontowac aby sie do niej dostać?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7 Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!