Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kratka plastik przy wycieraczkach szyby a stojąca woda


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem często, że przy kratce przy wycieraczkach stoi woda w tym plastiku. Problemu by nie było oprócz tego, że często lewa wycieraczka i jej śruba jest w wodzie. Nie wiedziałem jak ją usunąć i po "poruszaniu" wodą nagle zniknęła. Okazuje sie, że wywiercone są tam otwory standardowo. Jednak u mnie często się zatykają ale nie liśćmi czy piachem a wodą (tworzy się jakby bąbel) i woda nie płynie. Po ruszeniu wody - spływa. Czy ktoś te otwory powiększał?

post-62917-0-21340700-1498340546_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie jest otwór przy wycieraczce, tylko to co się dzieje pod plastikowym podszybiem. Możesz mieć tam tyle syfu, że zapychają się od spodu. Pod tym plastikiem są dwa otwory, po jednym z każdej strony, ja miałem je całkowicie niedrożne i woda zaczęła wlewać się do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest samochód 3 letni, nie ma możliwości aby był syf. Sprawdzałem nawet wczoraj. Jak ruszę wodą to w mig woda zlatuje pod spód samochodu. Więc kanały są drożne na pewno. Momentalnie wody nie ma. Problem mam tylko, że tworzy się jakby bąbel wody i stąd stoi. Ruszając wodę (czy w czasie jazdy zawsze jakaś nie równość jest) problemu nie ma. Chyba to będę powiększał. Ale czekam, może ktoś miał podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sceniku 3 są podobne otwory w tym plastiku ale z dala od ośki wycieraczki jak dobrze pamiętam. Potem fote cykne. I też parę razy zauważyłem że woda tu stoi, wystarczyło ją ruszyć i spłynęła, dziurka śmiesznie mała a wystarczy trochę piasku/kurzu żeby ją zatkać. Projektant tego elementu mieszka w kraju gdzie leci deszcz z wody źródlanej i nie ma brudu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest samochód 3 letni, nie ma możliwości aby był syf.

Wystarczy, że będzie parkowany w pobliżu drzew, nawet nie musi stać bezpośrednio pod nimi. Na podszybiu naprawdę potrafi zbierać się masa liści, jakiegoś pyłu i piasku.

Tak się dzieje w każdym aucie nie tylko w renówkach.

Ja na ten przykład miałem zapchany odpływ w Vectrze C, a tam odpływ jest naprawdę duży, praktycznie wchodzi cała dłoń. Czyszczę to miejsce przy każdej wymianie filtra p.pyłkowego i zawsze jest lekko przepchany. Co ciekawe auto stoi na otwartym parkingu, do najbliższych drzew jest kilkanaście metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nadkolach są odpływy z podszybia. Na końcu odpływów są takie pseudo klapki - ja je zawsze wywalam, bo one blokują odpływ brudnej wody. Trafi się kilka paprochów i wężyk się zapycha. Ja nigdy nie miałem z tym problemów, bo usuwam klapki :-)

 

Dodano: 25 cze 2017 - 14:21

Ale te dziurki przy wycieraczkach rzeczywiście często się zapychają, jak myję auto to zawsze to przepłukuje myjką i syf tam nie zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!