Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z turbiną


djdanhill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam do was ogromną prośbę. Niespełna rok temu miałem regenerowaną turbinę w mojej Megi 1.9DCI bo już świstała i lała olejem - po odebraniu auta owszem świst zniknął dało się jakoś jeździć (dlaczego tak pisze wyjaśnię dalej).

Będąc ostatnio na badaniu technicznym usłyszałem, że mam jakiś wyciek bo auto od spodu całe w oleju, pojechałem do mechanika i okazało się że widoczne są duże ilości oleju przy turbinie i wokoło niej - mechanik wsiadł do auta przejechał się i potwierdził, że auto prawie w ogóle nie ma przyspieszenia i że na bank jest to turbo.

 

Pojechałem do warsztatu gdzie robiono mi turbinę i pan od ręki powiedział że turbo jest okey (nawet nie odpalając auta) i zrzucił wszystko na zawód odmy po środku silnika że technologicznie jest to źle zrobione i że przerobi to jakoś i że za 3 dni już nie będzie oleju wokół turbiny (jak zapytałem czemu nie ma mocy i nie idzie to wzruszył ramionami)

Wydaje mi się że chce mnie normalnie zbyć lub naciągnąć na jakieś wydatki - tylko żeby nie było konieczności uznania gwarancji.

 

Turbina naprawiana w 2016/07/28 od chwili naprawy przejechane 5tys km.

 

W załączniku wrzucam dokumenty które dostałem po naprawie turbo jakieś wykresy i cyferki które nic mi nie mówią.

Proszę o pomoc

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

Wiesz co to są kropki i przecinki?

P_r_z_e_m_o

post-81255-0-33055000-1498379752_thumb.jpg

post-81255-0-39401400-1498379764_thumb.jpg

Edytowane przez djdanhill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację zapytalemwysłałem turbinę do reklamacji stwierdził że jest dobra .Ja na to ok odsyłaj oddam do rzeczoznawcy i jak co będziemy się sądzić .Odesłał ale po porządnej regeneracji .Turbina jak nowa.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto masz od nowości ??

Naprawa turbiny przy przebiegu 155.000 km to trochę za szybko.

Przy naprawie turbiny, konieczna jest kontrola ( i ew. wymiana ) odmy, zaworu odmy i magistrali olejowej turbiny.

Jeżeli tego nie zrobiono, to duży błąd ( mechanik dup. ) i to może być taki skutek jak napisałeś.

Proszę zrobić te usługi i zobaczysz czy turbina ciągnie czy nie i czy jest wokół niej sucho .

Mechanik wsiadł do auta przejechał się i potwierdził, że auto prawie w ogóle nie ma przyspieszenia i że na bank jest to turbo - jeżeli nic więcej nie sprawdzał to jest jasnowidzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie auto mam od 2 lat, odkryłem że był zmieniany licznik.

Odma była wymieniana na chwilę przed 1 awarią turbiny, zawór odmy nie był ruszany. Mechanik który naprawiał turbinę nie wsiadał do auta, otworzył maskę zobaczył plamy oleju i stwierdził że to zawór odmy jest winny, że jest to błąd technologiczny w tych autach i że przerobi to da jakieś rurki i przeniesie go niżej.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Mechanik który robił jazdę próbną to zupełnie inny mechanik - oglądał moje auto na inna usterkę zobaczył olej na turbo - przejechał się autem i stwierdził, że faktycznie jest problem bo auto nie ma siły a zakres pracy turbiny jest bardzo krótki.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Czy zamiennik z allegro zaworu odmy jest coś warty ? ktoś coś wie

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

http://allegro.pl/nowy-zawor-odmy-megane-i-scenic-i-1-9-dci-dti-i6399873723.html

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 oraz pkt. 6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeżeli mechanik który zajmował się regeneracją/naprawą turbiny nie zainteresował się w tym samym czasie, zaworem odmy i magistralą olejową turbiny, to wg. mnie jest to jego ewidentna wina, co potwierdził stwierdzeniem " to wina zaworu odmy " nie zapalając silnika. Domagaj się naprawy w ramach gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słychać gwizd turbiny podczas jazdy???

Ja właśnie rozebrałem cały układ powietrzny od turbiny do intercoolera włącznie ze zdjęciem intercoolera i rury która idzie do zaworu gaszenia silnika.

Wyczyściłem wszystko i poskładałem do kupy, w intercoolerze było trochę oleju jakieś 25ml.( pewnie pozostałości bo ostatniej awarii turbo)

Co najlepsze mechanik twierdził że mam pęknięcie rury metalowej która idzie od turbo do intercoolera i przy jeździe strasznie gwizdało i brakowało mocy a okazało się że rura przy intercoolerze która leci do zaworu gaszenia auta była luźna.

Teraz cisza i jest moc.

Jak ja kocham "mechaników " :angry:

Edytowane przez rafo30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magistrala olejowa turbiny - co to i gdzie tego szukać. Przepraszam ale jestem troszkę zielony w autach.

Nie wcześniej się tym nie interesował skasował mnie tylko 980zl i nara.

Świstu nie słychać (był przy pierwszej awarii turbiny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magistrala olejowa turbiny-to przewody zasilające i odprowadzające olej do smarowania łożysk turbiny.

Im masz mniejszą wiedzę techniczną, tym bardziej musisz szukać kumatego mechanika (koledzy, internet, forum )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie zdecydowałem się napisać na forum. We wtorek jadę zaprowadzić auto i nie mam zamiaru zgodzić się na jakieś dziwne zmiany przy zaworze odmy bo tak coś czuję że chce ten owy mechanik wstawić coś podobnego od innego auta bo pewnie leży gdzieś na zakładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki.

Jutro dzwonie do ASO i kupię zawór i odme no chyba że cena mnie zabije :D :D

No i tą metalową cześć co jest pod odmą bo mi wypada :mellow:

Edytowane przez rafo30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać ile kosztuje to w aso na allegro za niby org. chcą 250zl

 

Dodano: 26 cze 2017 - 19:25

W Łodzi koszt zaworu to kwota 450zł - kosmos :)

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

To może ktoś się wypowie na temat zamiennika ??

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

http://allegro.pl/nowy-zawor-odmy-megane-i-scenic-i-1-9-dci-dti-i6399873723.html

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 oraz pkt. 6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W auto-wojciech we Wrocławiu: Orginalna odma 130zł ( 8200707066)

Króciec metalowy do odmy oryginalny 29zł (8200706114)

Zamiennik zaworu 155zł, oryginał 370zł :blink:

Jutro zadzwonię do ASO Wrocław i zapytam bo dziś brakło mi czasu ... :unsure:

Edytowane przez rafo30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak taniej niż w Łodzi - ja chyba skuszę się i kupię zamiennik z allegro.

 

Dodano: 26 cze 2017 - 21:22

Zrobiłem zdjęcia silnika przed wstawieniem do mechanika - na rurze od przepływomierza widać olej i jak się dobrze przyjrzeć to widać również z tyłu.

 

Dodano: 27 cze 2017 - 08:51

Panowie dziś auto trafiło do zakładu i mechanik czarodziej od ręki powiedział - usuwam ci zawór odmy bo to jego wina i nie wkładamy tam nic.

 

Czy tak można zrobić ? Przecież po coś go zrobili.

post-81255-0-94596500-1498504855_thumb.jpg

post-81255-0-03433900-1498504882_thumb.jpg

post-81255-0-20152900-1498504906_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!