Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabiutkie basy


Rekomendowane odpowiedzi

Bawiłem się trochę w ustawieniach i udało mi się uzyskać trochę lepsze basy. Fader przesunięty bardziej na tylne głośniki o 2 lub 3 kreski, bass booster włączony i ręczna regulacja bass +9, tremble +3. Czuć trochę więcej basu za plecami. Pasażerów z tyłu raczej nie wożę więc nikomu głośniejszy music nie będzie przeszkadzał. A jak przyjdzie jechać w komplecie to sobie ściszę albo zmienię z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ok. 3 lat mam zamontowany pod siedzeniem pasażera subwoofer Pioneer TS-WX120A i jestem zadowolony, w końcu jest trochę basu. Wiadomo, że do profesjonalnego car audio mu daleko, ale jak go przyciszę przy grającej muzyce to różnica jest naprawdę duża. Montaż niezbyt trudny, sam subwoofer nie jest zbyt tani, ale pewnie da się znaleźć jakiś tańszy zamiennik, zawsze jakaś prostsza alternatywa do wymiany głośników i wyciszania drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przejściówkę chyba do zestawu głośnomówiącego, ale już nie pamiętam do czego dokładnie i jaki miała symbol, poniżej wygrzebałem tylko oryginalne zdjęcie, oraz po przeróbce z pociągniętymi kablami z wtykami RCA z głośników. Zrobiłem w ten sposób gotową przejściówkę, wypiąłem kostkę z radia, wpiąłem w przejściówkę, przejściówkę w radio i tyle. Jedyny problem to znikoma ilość miejsca za radiem, przejściówka musiała wylądować nad radiem, za panelem automatycznej klimatyzacji, potrzebowałem chyba z 10 prób aby tak włożyć radio żeby była nad nim. Subwoofer był przystosowany, żeby podłączyć do niego sygnał prosto z kabli głośnikowych, więc żadnego konwertera RCA nie potrzeba. Początkowo chciałem, żeby można go było łatwo przenieść do drugiego samochodu, więc jest przyklejony na rzepy do podłoża i zrobiłem wtyk do gniazda zapalniczki (wg instrukcji pobiera max 7A) i go podłączyłem w drugim rzędzie siedzeń, ostatecznie tak zostało i przez prawie 3 lata się sprawdza. Do tego jest pilot na bardzo długim kablu, który przyczepiłem na rzepy pod radiem, ale jest na tyle intuicyjny i dostępny, że nie trzeba go odrywać, wystarczy sięgnąć ręką i można ustawić głośność. Sam subwoofer bez problemu mieści się pod siedzeniem pasażera.

Zamiast bawić się w przejściówkę można wpiąć się od razu w kable głośnikowe, są specjalne zaczepy do tego, więcej w tym wątku:Złącza radia - wtyczki

 

 

thumb_hosting_zdjec_1500580803__20141001_185730.jpg thumb_hosting_zdjec_1500580822__20141027_205813.jpg thumb_hosting_zdjec_1500580835__20150112_215402.jpg thumb_hosting_zdjec_1500580856__20170720_215045.jpg

Edytowane przez Karst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przeżyłem dziś mały szok. Teść kupił trzeciej generacji Scenic'a z 2009 roku. Testowałem go sobie. Ma radio bez USB ale z aux (duża gałka na środku i mała w lewym górnym rogu) i nawigację TomTom. Tam to gra... Czyżby do SIII były montowane inne głośniki niż do MIII? O co może chodzić? Skąd taka kolosalna różnica? Takie radio występowało też w MIII. W Scenic'u to jest basu, że więcej nie trzeba i nie jest to wersja BOSE. Jakie są tego powody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa powody:
- twój teść ma radio Arkamys, czyli pośrednie między zwykłym a BOSE.

- Scenic ma większe drzwi i fabrycznie są tam wsadzone głośniki 16cm, a nie jak w twojej Megane 13cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak porównać te radia, bo są to radia z różnych faz, w pierwszej fazie te górne radio, to było Arkamys i było lepsze od tego z bez pokręteł. W drugiej fazie nie mam rozeznania.

A te 3 cm naprawdę robią różnicę. Do tego dochodzi kwestia jakości głośników. Do Arkamysa dodawano lepsze głośniki (i tweetery) niż do tego bez pokręteł. Kolejna rzecz która może mieć wpływ, to Scenic ma większe drzwi, co za tym idzie większa komora (pojemność) za głośnikiem - to też potrafi pomóc basom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie problem, jak średnica bedzie wieksza to da się dystans. Z resztą z 13tek nie ma co oczekiwac cudów, a 16tki juz by jakoś zagrały. Bardziej mnie martwi, ze te z Bose mogą mieć jakiś dodatkowy wzmacniacz/ procesor dzwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i inne radio + sub pod siedzeniem. Mnie kusi wydać kilka PLNów na wymianę samych głośników ale boję się trochę, że nakłady nie przełożą się na efekt.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!