Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabiutkie basy


Rekomendowane odpowiedzi

Tak głośniki z BOSE są kolejną półkę jakościową wyżej. Dodatkowo za schowkiem pasażera jest wzmacniacz plus subwoofer pod siedzeniem pasażera. A radio aby obsłużyć wzmacniacz ma przestawiony tryb wyjścia, z High na Low, czyli pomija swój własny wbudowany wzmacniacz. Jeszcze pewnie gdzieś tam są zwrotnice aby dobrze odseparować tweetery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam przykład z mojego byłego Forda Mondeo. Tam były 5x7 głośniki. Już nie chodzi mi o sam rozmiar ale o wykonanie. Podstawowe miały taka samą budowę materiałową co Meganka. Nawet pseudo tweeter byl na środku głośnika. Skusiłem się na głośniki również "fordowkie" tylko, ze byly sygnowane marką Sony ale miały wykonanie z tworzywa i resor z pianki. Pod samym radiem czy to oryginalnym czy nie to była gigantyczna różnica. Dźwięk był po prostu czystszy, bardziej "aksamitny" i niższe tony może nie były wyraźnie większe ale po prostu było ich więcej. Więc myślę, że warto kupić głośniki od wersji Bose które nie da papierowe. Rodzi się tylko inny problem. Nie ma na nich tweeterow, z przodu to nie problem bo są w podszybiu, gorzej z tyłem tam pasażerowie mogą mieć lekko niedosyt. No chyba, że się dołoży fabryczne tweetery nawet jak nie ma na nie miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak tuba nie potrzebna. Już nie ten wiek i nie te czasy.

Szkoda, że nie da się tak zrobić żeby zlecić robotę z "gwarancją" poprawy wrażeń, a jak się nie uda to zwrot kasy. Jednak wizja inwestycji rzędy 1000 zł, gdy jest prawdopodobne, że nic albo niewiele da trochę mnie odstrasza.

Nie ma nikogo na forum kto wymienił tylko standardowe głośniki na jakieś lepsze przy tych samych wymiarach żeby się podzielić doświadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze swojego doświadczenia, że najważniejszy jest sprzęt grający oraz przedwzmacniacz i wzmacniacz a dopiero potem głośniki. Tutaj (https://megane.com.pl/topic/78308-radio-android-80/) pisałem o wymianie radia na radio z androidem. Kolega @unkas chciał się przekonać na własne uszy czy wymiana radia ma sens, więc spotkał się ze mną osobiście i pierwsze pytanie jakie mi zadał to czy wymieniałem głośniki. Był zdziwiony faktem jak może być tak dobry bass na zwykłych głośnikach z wersji "Limited".

Edytowane przez tomrud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ma ochotę zostawić głośniki tylko na przodzie i ewentualnie SUB w bagażnik niech zostawi sobie takie rady dla siebie i najlepiej tylne boczki założy z blachy tylko zostawi otwór na przycisk do szyb. Zdecydowana większość ludzi chce mieć jakąś scenę muzyczną. Nie po to producent montuje 4-6-8 a Nawet 10 głośników żeby później jakiś jełop wydarł wszystko i zostawil sam przód ;)

W Fordzie radio fabryczne najuboższe + głośniki fabryczne z lepszego zestawu grają genialnie. Też jestem ciekaw jak grają głośniki z Bose przy standardowym radiu. Chociaż analizując to radio to raczej nie będzie żadnej różnicy. Ja bym się chciał dowiedzieć gdzie jest kabel do automatycznego podglaszania względem prędkości.  Chce to fizycznie usunąć. Jadąc 140 z ustawieniami na 0 wydobywają się z głośników dziwne dźwięki, jakby drgania A nie muzyka. Przy ustawieniach na 5 mam ochotę przy 140 wyskoczyć za drzwi. Ktoś wie który to kabel od tyłka strony radia?

  • Zmieszany 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Renia08 napisał:

Nie po to producent montuje 4-6-8 a Nawet 10 głośników żeby później jakiś jełop wydarł wszystko i zostawil sam przód ;)

Po cholerę obrażasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej określenie "typu" człowieka a nie obraza :) w dodatku nie powiedziałem to do konkretnej osoby. 

Faktem jest to, że drażni mnie jak i wielu innych narzucanie takich sposobów. Na każdym forum się znajdzie taki ekspert od CarAudio. To tak jakby mi pasowało mieszanie łyżką herbaty w prawo i każdy miałby tak robić. A co różni mnie od innych? Potrafię powiedzieć co mi nie pasuje :) słowa obraźliwe nie padły. 

Dlatego jest tyle tematów o tym wszystkim bo każdy wałkuje w kółko to samo. I nie ma konkretnych odpowiedzi. A podobno mamy tutaj asów jeśli chodzi o marke Renault. 

Znowu się robi offtop. Przepraszam Admin jak się to wnerwi. 

A co do tematu. Ja po założeniu tweeterow odczułem różnicę w ten sposób, że tweety tak jakby zredukowały moc radia i głośniki mniej "pierdzą" co skutkuje trochę lepszym Bassem. Takie odnoszę wrażenie.

15 watowe kanały w radiu w zupełności wystarczą do napędzenia głośnika o trochę lepszych parametrach niż te co mamy i z lepszych materiałów.

 

Edytowane przez Renia08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Renia08 napisał:

Ja bym się chciał dowiedzieć gdzie jest kabel do automatycznego podglaszania względem prędkości.  Chce to fizycznie usunąć. Jadąc 140 z ustawieniami na 0 wydobywają się z głośników dziwne dźwięki, jakby drgania A nie muzyka. Przy ustawieniach na 5 mam ochotę przy 140 wyskoczyć za drzwi. Ktoś wie który to kabel od tyłka strony radia?

Nie sądzę aby to było robione specjalnym kablem. Raczej po CANie leci informacja o aktualnej prędkości i radio na to odpowiednio reaguje. Na pewno większą wiedzę na ten temat ma użytkownik: @cinas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet już Ci wałkowałem ten temat kilka razy na facebooku i powtórzę kolejny raz. Zamontuj sobie subwoofer blaupunkta taki jak mam ja. Naprawdę nie zajmuje on dużo miejsca, jest kompaktowy. Przy okazji unikniesz swoich dwóch największych obaw:

- nie wydasz ponad tysiąca złotych, tylko 400-500zł z podłączeniem

- nie będziesz rozczarowany ponieważ ten sub naprawdę dobrze gra. Meganka nie jest dużym samochodem i fajnie to wszystko się po nim niesie.

 

16 godzin temu, pbet napisał:

Już nie ten wiek i nie te czasy.

Nie myl dzieciarni w BMW, którzy montują "tuby" i jeżdżą z otwartymi szybami od osób, które lubią posłuchać przyzwoitej jakości dźwięku w swoim samochodzie.

 

Także koniec marudzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Krzysiuu napisał:

u mnie nawet tył nie gra bo ma grać przód i tył subwoofer

18 godzin temu, Renia08 napisał:

Nie po to producent montuje 4-6-8 a Nawet 10 głośników żeby później jakiś jełop wydarł wszystko i zostawil sam przód ;)

18 godzin temu, Renia08 napisał:

To raczej określenie "typu" człowieka a nie obraza :) w dodatku nie powiedziałem to do konkretnej osoby.  

.... słowa obraźliwe nie padły. 

Serio?

3 godziny temu, Silverek napisał:

już Ci wałkowałem ten temat kilka razy na facebooku i powtórzę kolejny raz. Zamontuj sobie subwoofer blaupunkta taki jak mam ja. Naprawdę nie zajmuje on dużo miejsca, jest kompaktowy.

Adam a ja Ci powtórzę kolejny raz, że nie chcę suba, tylko żeby głośniki (bez żadnych modyfikacji i dodatków) wsadzone w fabryczne miejsca lepiej grały i na to szukam "patentu" jak już. Także żadnego SUBa. Poza tym zdarza mi się kilka razy w roku załadować bagażnik na full, a nawet brakuje. Także miejsce doceniam :) Ostatnio wiozłem fotel biurowy w kartonie. Zajął cały bagażnik ale mogłem zasunąć roletę. Co bym zrobił z tym SUBem? Dał któremuś z pasażerów pod nogi? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!