Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Złącza radia - wtyczki


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie zmiany radia w samochodzie (na takie z możliwością używania pendriva na panelu oraz BT). Po wyciągnięciu starego zobaczyłem typowe złącze fakra quadlock, bez niespodzianek. Niestety po 2012 renault zmieniło wtyczki do radia na inne.

post-67575-0-56072700-1401451110_thumb.jpg

I tutaj mam pytanie:

Co to za złącze zasilania ? Chyba podobne jest w daci po 2012roku

Co to za złącze poniżej ( 32 piny )? Jaki jest to typ złącza?

Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma może rozpiskę pinów?

Edytowane przez kubaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiem gdzie znajde wtyczke do gniazda 32 pin - to chyba taka sama jak w Pioneer : AVIC - X9310

Zasilanie prawie na 100% takie jak w Dacia. Tylko te piny 32... Po co tyle w takim radiu...

Czy ma może ktoś serwisówkę np. z scenica z 2012 (lub 2013) roku, bo z niego jest to radio.

 

Dodano: 10 cze 2014 - 13:33

Informacyjnie dla innych osób które będą walczyć z tematem: wtyczka 32 piny jest taka sama jak w Nissanie Juke, a 12 pin taka jak w Daci.

Nie mam jeszcze rozpiski pinów, mam serwisówkę z Nissana - ale nie wiem czy to jest tak samo.

post-67575-0-13350500-1402399971_thumb.jpg

http://www.nicoclub.com/FSM/Juke/2012/AV.pdf

 

Dodano: 23 cze 2014 - 14:32

Dzisiaj byłem w serwisie (ASO). Typowa, do przewidzenia, odpowiedź na każde pytanie: jaki jest VIN auta... ( a skąd ja mam znać VIN dawcy radia <_< ), to jest inne... no sprawdzenie 100 PLN...

Zatem pozostaje mi liczyć na pomoc kolegów z Forum.

Pogrzebałem trochę w necie, jest coś na hiszpańskim forum scenica, ale dośc mocno ukryte i podzielić się informacjami nie chcą. Trochę z forum Daci.

To tak, narazie mam fotki radia które chce wstawić (tył):

post-67575-0-21287400-1403526317_thumb.jpg

 

wiem że pasują dwie wtyczki, jedna jak z Daci 12pin, a druga to 32 pin (wiem że produkuje je firma Tyco, ale gdzie kupić takie samo złącze to już nie wiem)

post-67575-0-89627400-1403526452_thumb.jpg post-67575-0-49448700-1403526479_thumb.jpg

 

Zakładam że rozpiska wtyczki 12 pin jest taka:

post-67575-0-04806200-1403526559_thumb.jpg

 

Nie znam rozpiski złącza 32 pinowego, i tutaj proszę o pomoc. Takie radio jest montowane w nowych megankach, scenicach. Może ktoś zna lub wie który to rysunek w VISU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Daj znać jak Ci poszło i czy wszystko działa (USB, tagi z MP3, BT). Też noszę się z wymianą radia na model z USB, ale Twoje problemy z podłączeniem ostudziły mój entuzjazm :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB pokazuje nazwy katalogów i utworów.

Jak włożysz pendrive do slotu to jest możliwość wyboru źródła dźwięku: Albo urzadzenie BT, albo USB.

Fajna sprawa, ja sobie kupiłem mini pendrive 8gb i można powiedzieć, że zmieścił się pod klapką (klapka się prawie zamknęła. Nie widać z zewnątrz, że tam soć jest wsadzone i nie przeszkadza też w grzebaniu w pojemniku przed lewrkiem zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

HA!

Mam rozpiskę pinów - 32 i 12 (tych co potrzebuje). Jak sprawdzę że działa wrzucę na forum.

 

Dodano: 20 sie 2014 - 11:09

post-67575-0-47070700-1408525563_thumb.jpg post-67575-0-49013400-1408525572_thumb.jpg post-67575-0-86362200-1408525586_thumb.jpg

 

To teraz walka dalej. Może ktos ma rozpiskę pozostałych pinów? Niemożliwe aby nikt nie miał...(no chyba że renault to auto tylko dla dziadków którzy nic nie dłubią przy nim)

 

Witam,

Z sukcesem udało mi się zamienić podstawowe radio (bez BT, płaskie) na radio z BT i USB (radio pochodzi z renault scenic III,R-Plug&Radio+, obecnie wyświetlacz mozajkowy - wcześniej kreskowy), tzn. działa, ale:

1. sterowanie z manetki przy kierownicy nie działa do końca prawidłowo, tzn. nie działa "rolka" i 2 guziki. Czy może mieć na to wpływ inny układ kabli idących do wyświetlacza?

2. pod jakie piny złącza 32 pinowego podłączone są dodatkowe gniazda USB i jack? Czy istnieje możliwość podłączenia do tego radia gniazd chinch jakie zostały mi po starym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W sumie to tak:

- wtyczka 32 piny: gdzie podłącza się C-Boxa lub dodatkowe złącza pod wejścia - mam wejścia Chinch ze starego radia i może da się podpiąć bezpośrednio do radia. Czy da się podpiąć zmieniarkę? Czy jest tam wyjście na dodatkowy głośnik środkowy w deskę ( radio Bose )

W sumie to chce w pełni rozpracować tą kostkę, może przyda się innym na przyszłość, w necie raczej nędza informacyjna jeśli chodzi o wtyczki 32/12 pin do renault...

- mam jeszcze problem ze sterowaniem z manetki przy kierownicy : nie działa mi rolka i 2 przyciski, nie wiem czy jest to kwestia kabli - ich innego ułożenia czy jakaś elektronika w manetce

Wszelkie informacje są dla mnie ważne i z góry dziękuje

 

Dodano: 15 wrz 2014 - 21:27

Porównałem manetki w różnych modelach megane 3. Jednak wszystko OK, przy podstawowym radiu było wiecej przycisków które stały się zbędne

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem manetki w różnych modelach megane 3. Jednak wszystko OK, przy podstawowym radiu było wiecej przycisków które stały się zbędne

Mam fabrycznie radio z BT i USB takie jak na zdjęciu z pierwszego postu i rolka w manetce jest i działa, jakie przyciski Ci nie działają?

A skoro już udało Ci się podłączyć to skąd wziąłeś wtyczkę 12pin? Chciałem wyciągnąć sygnał z głośników żeby podłączyć subwoofer i myślę jak tu zrobić przejściówkę bez grzebania w fabrycznej kostce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak tu wpiac się z subwooferem? Jedyne rozwiązanie jakie mi przyszło do głowy to lekko na ciąć te przewody wchodzące do kostki radia i przylutowac. A ma ktoś schemat kolorów tej kostki który jest lewy/prawy tyl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie, takich przycisków nie mam. Co do kostek to mi są potrzebne dwie 12pin - jedna do wpięcia do radia i druga odwrotna do wpięcia w oryginalną kostkę. Z tego co wyszukałem na Allegro to przejściówka do zestawu głośnomówiącego zawiera obie te kostki.

 

No wlasnie jak tu wpiac się z subwooferem? Jedyne rozwiązanie jakie mi przyszło do głowy to lekko na ciąć te przewody wchodzące do kostki radia i przylutowac.

Ja chciałem dwie kostki 12pin zlutować i od razu wyprowadzić z tego kable do subwoofera, w ten sposób miałbym gotową przejściówkę bez nacinania oryginalnych kabli. Kolorów nie ma opisanych, ale jest schemat kostki kilka postów wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sub-a : to kombinowanie jest raczej przerostem formy nad treścią. Nie chcesz ciąć oryginalnych kabli to zastosuj szybkozłącze kablowe i tyle, delikatnie tylko natnie oryginalny przewód.

post-67575-0-45023400-1411493130_thumb.jpg

Cały pomysł z takim montażem sub-a to wg. mnie raczej moło trafny pomysł. Bas będzie dominował nad pozostałymi tonami, ciężko wysterować. Jeżeli montuje się bas to raczej na jednym wzmacniaczu z głośnikami, lub na parę ale z dobrym sterowaniem dźwiękiem z procesora lub radia. W megance (jak i u mnie) to regulacja jest delikatnie ujmując: symboliczna.

Co do koloru kabli - tam jest kostka 12 pin, z tego 2 skrajne to zasilanie, 2 puste i pozostaje ci tylko 8 kabli. Wypniesz kostkę z radia i zobaczysz kolory...a jak jesteś nazbyt leniwy to dobrze przyjrzyj się schematowi:

Mój odnośnik

i przecież tam są symbole kolorów kabli ;)

Edytowane przez kubaso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takich szybkozłączach nie słyszałem wcześniej, zastanowię się nad takim rozwiązaniem.

Co do suba, znalazłem hiszpańskie forum Renault, na którym kilka osób podłączyło subwoofer pod oryginalne radio w Megane III i są zadowoleni z rezultatu. Nie liczę na super efekty, chciałem tylko aby było chociaż trochę basu, bo w standardowym nagłośnieniu nie ma go prawie wcale. A dodanie suba to może nie najlepszy ale chyba najprostszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz mam wszystkie potrzebne rzeczy do podłączenia. Dziś oglądałem te szybkozlaczki i stwierdzam że są zbyt wielkie żeby je zastosować w tym miejscu (przy kostce radia) bo byłyby potrzebne aż 4. Ja się przymierzam jednak do nacinania i lutowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!