Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie odpala silnik. Obroty około 400obr/min.


aston76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zdarzyło mi się 2 razy w ciągu tygodnia, że silnik 1,6 16V z 2003r. nie chciał odpalić. Rozrusznik kręcił, obroty około 400obr/min. I nic. Miesiąc temu auto miało wymieniany rozrząd, świece i wszystko było OK do 13 lipca (przejechało około 800km od wymiany rozrządu). Wtedy zaczął gubić obroty i gasł. Sprawdziłem cewki, czujnik położenia wału oraz przepustnicę oraz byłem u mechanika (na szybko, 300km od domu) i okazało się, że wyskoczył błąd czujnika położenia wałka rozrządu. Skasował i już się nie powtórzył. 15 lipca auto jeździło cały dzień bez problemu. Odpalało i nie było z nim problemu aż do wieczora. Wtedy po raz pierwszy auto nie odpaliło. Obroty 400obr/min i nic. Odłączyłem akumulator na 20 minut i przeczyściłem kostkę czujnika połozenia wałka rozrządu. Odpaliło za 2 czy 3 razem. I do dzisiaj był spokój. I znowu nie chciało odpalić. I znowu odpięty akumulator i czujnik. I po tym zabiegu odpaliło jak poprzednio. Byłem we wtorek na clipie i nic nie wykazał? Może ktoś miał podobny problem i coś podpowie co zrobić i sprawdzić.

 

Dodano: 20 lip 2017 - 22:52

Dodam, że w tamtym roku został wymieniony czujnik położenia wału korbowego, bo padł i auto nie odpalało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki i czujniki wyczyszczone oraz przejrzana cała instalacja elektryczna w komorze silnika (czyszczone wszystkie wtyczki kontaktem do połączeń elektrycznych). W piątek była na clipie i zero błędów, podejrzenie padło na pompę paliwa ale po sprawdzeniu okazuje się być wszystko OK. Na razie jeżdzę i czekam co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!