Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odcina zapłon podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu a mianowicie od tych ciepłych dni moja Renia zaczyna mi wariować :(
Problem jest następujący...Jadąc w ciepłe dni ok 30C autko jak się nagrzeje( powiedzmy przejazd 10km ) + temperatura z zewnątrz po prostu wyłącza zapłon , jak chcę od razu po zatrzymaniu zapalić to nie słyszę pompy , dopiero po minutce przekręcam zapłon słyszę pompę  i normalnie odpalana ,ale "to " coś jest już nagrzane (tak wnioskuję) i nawet po jednym kilometrze znowu to samo.
A aa i jeszcze jedno jak jadę w temperaturze np 20C problemu nie ma....widocznie "to" cos nie zdążą się nagrzać.
Na początku myślałem że to czujnik położenia wału (typowe objawy) więc wymieniłem na inny ( wcześniej nawet pisałem o tym na forum ) ale nadal to samo
Moje przemyślenia są takie : coś się nagrzewa i daje sygnał by wyłączyć zapłon ale cholera co ?! Przekopałem troszkie internet i za dużo nie znalazłem i się zastanawiam jakie np czujniki mogą jeszcze powodować odcięcie zapłonu ( aha żaden błąd mi nie wyskakuje ) , czy może to być problem z np z sygnałem który idzie do cewek z hmm jakiegoś "komputra zapłonowego "?
Także zwracam się do fachowców którzy mieli podobny problem albo ogarniają bardziej takie rzeczy

autko megane coupe rok 2000 po lifcie silnik 1,6 16v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to wygląda na to że coś blokuje zapłon. Może to szwankuje czujnik temperatury, a może termostat szwankuje i nie puszcza na duży obieg ? Sprawdź w pierwszej kolejności czy chłodnica jest gorąca po nagrzaniu silnika. Jeśli chłodnica jest gorąca myślę że warto podpiąć Clipa. Wymieniając pół samochodu w celu zdiagnozowania usterki mija się z celem.

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawdziłem chłodnicę ..normalnie puszcza obieg jak się nagrzeję  autko, a co do clipa (nigdy nie musiałem tego robić) i pytanie jest takie bo autko nie pokazuje j mi żadnego błędu  to jak  będzie podłączony do clipa pokaże historie jaiegoś błędu wewnętrznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mayn, te przyczyny, które wymieniłeś, nie będą powodowały odcinania zapłonu. Natomiast nie wiem, czy nie ma czegoś takiego w sterowniku benzynowym, że jak mu jest z jakiegoś powodu za ciepło to może odcinać zapłon. Tak jest np w sterowniku gazowym Prinsa, jak temperatura płytki w sterowniku osiągnie 95 st. C. to sterownik przełącza silnik na benzynę - takie zabezpieczenie przed uszkodzeniem sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym zaczął od wyczyszczenia klem, w następnej kolejności sprawdzenia taśm masowych.

Z tego co opisujesz wynika, że w wysokich temperaturach coś się rozłącza i silnik gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identico.Z tą różnicą że jak mi zgasł to musiałem odczekać min. półtorej godzinki aby silnik ostygł.Po konsultacji ze specem dowiedziałem się że winowajcą jest czujnik obrotów silnika.Jak się nagrzał to po prostu przestawał dawać odczyt obrotów do komputera i wyłączał silnik :-) Wymiana pomogła i Megi cieszy się dalszą jazdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!