Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Android Auto w nawigacji R-Link


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

To mój pierwszy post więc się ładnie przywitam. 

Zaciekawił mnie twój post. Próbowałem zaktualizować R-linka, ale moja wersja to 11.317 i Toolbox twierdzi że nie ma nic nowszego. Jak zaktualizować do nowszej wersji?

Pozdrowienia Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokładnie próbowałeś prze toolboxa to robić?

1. Włączasz MyRenault, tam wybierasz swoje auto, wchodzisz do R-Store, i wtedy powinna pojawić informacja o potrzebie aktualizacji. Klikasz ok aż pojawi się info, że należy włożyć kartę do komputera.

2. Odpalasz Toolboxa, wkładasz kartę i wtedy aktualizacja powinna się ściągnąć (ok 400MB) i wgrać na kartę.

3. Wkładasz kartę do auta, włączasz R-Linka, akceptujesz aktualizację. Pierwsza trwa kilka dobrych minut. Potem restart i aktualizacja coprocessora do Cana i jeszcze jedna aktualizacja już trochę krótsza. Restart i powinna być wersja 11.341

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft już aktualizowany do 11.341. Wszystko poszło poprawnie. Okazało się, że wcześniej nie wyjmowałem karty z menu w opcjach systemu i po odpaleniu R-Linka nie widział on aktualizacji. To była chyba przyczyna...

Aktualizacja trwała dobre 45 minut, ale wszystko gra i buczy. Wszystko poza Android Auto póki co.

 

Napisze do kolegi ebt25, może zdradzi tajemną wiedzę :). Wszystkie warunki uruchomienia włącznie z wersją softu i telefonem spełnione.


 

Dziś spotkałem się z kolegą ebt25 który aktywował mi Android Auto oraz MirrorLink w R-Linku w wersji 11.341. Mogę napisać tylko jedno: R E W E L A C JA :-)

Nawigacja prowadzi pięknie i współpracuje z R-Linkiem z auta z końca 2013 roku perfekcyjnie. W trybie Android Auto są też opcje załączenia np. Spotify lub innego odtwarzacza muzyki. Wszystko po prostu wymiata. Podłączamy telefon do USB kabelkiem, telefon się ładuje, ekran wygaszony, a na ekranie naszego R-Linka piękny androidowy interfejs. Wszystkim sterujemy dotykiem na ekranie R-inka lub joystickiem. Telefon sobie po prostu leży. Jeśli ktoś na co dzień używa nawigacji od Google to naprawdę warto aktywować tę funkcję ukrytą z niezrozumiałych powodów przez producenta. Po co aktualizować TomToma który żeby reagował na sytuację drogową potrzebuję usług Live które kosztują niezłą kasę? Ja się już z aktualizacji fabrycznej nawigacji wyleczyłem :-)

 

Inna sprawa to MirrorLink. Po uruchomieniu zdębiałem. Wyobrażałem sobie, że system jakoś ograniczy treści jakie można wyświetlać na ekranie R-linka. Okazało się że po prostu widzimy dokładnie to co na ekranie telefonu, bez żadnych ograniczeń. Zdjęcia, filmy, Youtube, cokolwiek. Tak jakbyśmy podłączyli sobie telefon przez HDMI. 

 

Jeszcze raz dziękuję koledze ebt25 który pomógł ogarnąć temat i przy okazji pomógł w sprawie dziwnego działania asystenta parkowania. Polecam :-)

Edytowane przez Marcinoa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Marcinoa napisał:

Inna sprawa to MirrorLink. Po uruchomieniu zdębiałem. Wyobrażałem sobie, że system jakoś ograniczy treści jakie można wyświetlać na ekranie R-linka. Okazało się że po prostu widzimy dokładnie to co na ekranie telefonu, bez żadnych ograniczeń. Zdjęcia, filmy, Youtube, cokolwiek. Tak jakbyśmy podłączyli sobie telefon przez HDMI. 

Serio tak Ci to działa??

Jaki masz telefon? Instalowałeś jakąś apkę? Ja po podłączeniu mam tylko nazwę telefonu u góry ekranu i to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HTC One M8. Jedyną apkę jaką trzeba zainstalować to AndroidAuto, do ściągnięcia z APK Mirror. W opcjach połączenia wybieram, że to MirrorLink. Wszystko śmiga aż miło.

 

Czytałem trochę o MirrorLinku i wychodzi na to, że jakoś niby standard jest, ale z jego implementacją jest różnie. Zależnie od producenta, a nawet modelu. Bywa czasem tak, że nawet po update softu pomimo ż wszystko działało to ludziom coś się nagle krzaczy itp. Mi działa dokładnie tak jak opisałem :). Android 6.0, wersja R-link 11.341.

Edytowane przez Marcinoa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach połączenia w apce AndroidAuto czy w R-Linku.

W R-Linku ustawiłem na mirror link i po podłączeniu telefonu nie mam wyświetlonych żadnych kompatybilnych aplikacji. Mam Samsunga S6, próbowałem (wg opisów na youtube) instalować LG MirrorDrive ale dalej nic nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

I found your topic throught a friend.
I'm living in France (and not speaking polish :( ) and got a 2013 Clio with Rlink (latest version updated)
And i'm disapointed as only newer 2017 car can have the Android Auto activated.
Ebt25 : you seems to be able to activate it, is it hard? Would you help me to activate it on my car? (I got the renault clip and i was going to solder the serial port on the back of the tablet to check what can be done)

Anyway, good job on getting it to work and i'm hopping to be able to have my phone on my rlink too!

 

------

 

Cześć,

Znalazłem Twój temat przez znajomego.
Mieszkam we Francji (a nie mówiąc po polsku :() i dostałem Clio z Rlink (aktualizacja najnowszej wersji)
I jestem rozczarowany, ponieważ tylko nowy samochód 2017 może mieć uruchomiony Android Auto.
Ebt25: Wydaje się, że możesz ją aktywować, czy to jest trudne? Czy mógłbyś mi pomóc włączyć go do mojego samochodu? (Dostałem klip renuult i zamierzam lutować port szeregowy z tyłu tabletu, aby sprawdzić, co można zrobić)

W każdym razie, dobrą robotę na coraz to działa i mam nadzieję, aby móc mieć mój telefon na moim rlink też!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unfortunately Renault CLIP is useless in this case. 

Please write to ebt25, because I don't know if that knowledge should be public.

Activate isn't complicated but you have to have any of CAN interface. ELM327 is enough. 

 

 

Niestety w tym przypadku Renault CLIP jest bezużyteczny.

Proszę napisz do ebt25, bo nie wiem, czy ta wiedza powinna być publiczna.

Aktywacja nie jest skomplikowana, ale musisz mieć dowolny interfejs CAN. Wystarczy ELM327.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I got a few elm327 lying around (i'm quite a fan of the torque app!) 

Thanks for the info i'll contact ebt25

 

---

 

Mam kilka elm327 leżących wokół (jestem całkiem fanem app momentu obrotowego!)
Dzięki za info skontaktuję się z ebt25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Qbak napisał:

W opcjach połączenia w apce AndroidAuto czy w R-Linku.

W R-Linku ustawiłem na mirror link i po podłączeniu telefonu nie mam wyświetlonych żadnych kompatybilnych aplikacji. Mam Samsunga S6, próbowałem (wg opisów na youtube) instalować LG MirrorDrive ale dalej nic nie działa.

W R-Linku wybraliśmy MirrorLink zamiast Android Auto i była kopia tego co na telefonie, zdjęcia filmy aplikacje, dokładna kopia telefonu. Sam próbowałem na kilku tel. i póki co nie udało mi się. Widocznie HTC ma to coś w sobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Teoretycznie wystarczy Android 5.0 i wyżej, no i oczywiście plik apk trzeba pobrać z innej strony np. "apkmirror". AA w Polsce teoretycznie nie działa więc w sklepie Play jest niedostępne. 

Inna sprawa to użycie go na Note 4. Wygląda na to że Samsungowi coś nie poszło...

 

https://www.forums.androidcentral.com/android-auto/661096-samsung-admits-note-incompatible-android-auto.html

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2017 o 17:26, ebt25 napisał:

W R-Linku wybraliśmy MirrorLink zamiast Android Auto i była kopia tego co na telefonie, zdjęcia filmy aplikacje, dokładna kopia telefonu. Sam próbowałem na kilku tel. i póki co nie udało mi się. Widocznie HTC ma to coś w sobie ;)

Sprawdziłem na HTC10 i również nie działa, tzn nie pokazuje się ekran startowy.

Musiał mieć pewnie jakąś apkę zainstalowaną i nawet o niej nie wiedział. 

Opisz jeśli możesz jak dokładnie się odbyło połączenie. Co się pojawiło na ekranie navi. Od razu ekran telefonu czy najpierw lista aplikacji które możesz uruchomić.

Jak to drugie to czy potem weszliście w menadżer zadań i wtedy obraz się przerzucił na ekran navi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam, że żadnej apki nie miałem, wszystko stockowe. Był małym myk jak sobie przypominam. Najpierw widać było dialera i dopiero po naciśnięciu "domku" przenosiło obraz do ekranu startowego. Sam mam już teraz 10 więc sprawdzę dziś tą opcję czy będzie podobnie. Ja używam AA i MirrorLink mi nie potrzebny :). Na 10 chodzi szybko i wzorowo:)

Ok, teraz juz moge potwierdzić że faktycznie z HTC 10 w trybie MirrorLink nie działa to tak jak w M8. Pojawia się jedynia opis WSZYSTKIE APLIKACJE i tyle. Pusty ekran i nie ma innych opcji do wyboru. AA chodzi wzorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!