Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

Ok, dzięki. Cóż takiego miał w sobie ten stary, że lepiej obsługiwał MirrorLink.

Mi też AA wystarcza, ale fajnie by czasem było podłączyć w ML i puścić youtube'a.

Nie mam pojęcia, pierwsze co przychodzi do głowy to Android 6.0. W 10 mam 7.0. Możliwe, że nie wyszła im implementacja :/.

Szanowni Koledzy.

Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć na pytanie czy do nowego Captura po liftingu jest możliwa aktualizacja R linka aby można było korzystać z Android Auto lub Mirror Link? Czy można to wykonać w jakimś serwisie Renaulta?

Pozdrawiam

Jeżeli masz R-Link 2 to bez problemu. Jeżeli R-Link to da się sposobem. 

Pierwsza sprawa to aktualizacja r-linka to możliwie najnowszej wersji. Druga to wizyta np. u mnie i uruchomimy tę funkcję. Powinno się udać. 

Niestety w samochodzie który odbieram w grudniu ma być tylko R Link.  Czy uruchomienie jak to nazywasz "sposobem" tej użyteczności nie jest zagrożeniem utraty gwarancji?

nie, nie jest ;)

Przecież nie ma żadnej ingerencji w żaden z modułów tylko aktywacja jednej z funkcji. 

Jak sprzętowo się wykolei radio to serwis umyje od tego ręce. Ten model radia sprzętowo nie jest przystosowany do Android Auto. Jest zwyczajnie przysłabe mocą obliczeniową. 

Po uruchomieniu działa ale bywa, że się przytnie.

Na całe auto oczywiście, że gwarancji nie stracimy tylko na ten jeden element.

Aktywowanie AA to nic innego jak zmiana konfiguracji (aktywowanie funkcji wbudowanej w nawigację przez producenta) nie modyfikujemy oprogramowania ani nie ingerujemy sprzętowo. Aktywowanie kamery cofania działa na tej samej zasadzie.

AA daje duże obciążenie.

Jak zapniesz przyczepę od tira pod osobówkę z automatem to automat też zeświruje. Trudno lecieć wtedy z tym problemem do ASO bo się zepsuło. Tu może być podobnie. 

Ja oczywiście aktywuje to ludziom i działa. Gdybym miał auto na gwarancji, zaryzykował bym i bym sobie to włączył. Jednak jeżeli ktoś pyta czy może stracić gwarancję przez tę zmianę, odpowiadam, że tak. Urządzenia z R-Link (1) nie są przystosowane sprzętowo do obsłużenia AA. To, że to jakoś działa to przypadek. Na starym komputerze Windowsa 10 też zainstalujesz tylko działa tak se.

Dnia 19.08.2017 o 22:22, Qbak napisał:

Jak dokładnie próbowałeś prze toolboxa to robić?

1. Włączasz MyRenault, tam wybierasz swoje auto, wchodzisz do R-Store, i wtedy powinna pojawić informacja o potrzebie aktualizacji. Klikasz ok aż pojawi się info, że należy włożyć kartę do komputera.

2. Odpalasz Toolboxa, wkładasz kartę i wtedy aktualizacja powinna się ściągnąć (ok 400MB) i wgrać na kartę.

3. Wkładasz kartę do auta, włączasz R-Linka, akceptujesz aktualizację. Pierwsza trwa kilka dobrych minut. Potem restart i aktualizacja coprocessora do Cana i jeszcze jedna aktualizacja już trochę krótsza. Restart i powinna być wersja 11.341

Witam wszystkich serdecznie,

Mam problem z pobraniem aktualizacji mojego R-Link'a nie wiem czy jest to spowodowane wiekiem auta że minęła już 3 letnia darmowa subskrypcja, ale nie mogę pobrać aktualizacji mam obecnie 11.317. Loguje się do MY Renault wybiera moje auto klikam przejdź do R-Link Store i nic tam nie ma ciekawego do kliknięcia. W instrukcji na stronie Renault.pl jest napisane: 

• Zaloguj się na swoje konto MY Renault i otwórz pole „Aktualizacja” z R-LINK Store, aby sprawdzić czy dostępne są aktualizacje systemu.  

Takiego pola jak aktualizacja też nie mam;/

Może tj spowodowane tym że nie mam wersji R-Linka z ECO nie wiem. Jeśli ktoś może to proszę o pomoc i wskazówki. Jak zaktualizować R-Linka?

Pozdrawiam,

Wojtek

Dnia 14.11.2017 o 18:11, sbmisiek napisał:

Szanowni Koledzy.

Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć na pytanie czy do nowego Captura po liftingu jest możliwa aktualizacja R linka aby można było korzystać z Android Auto lub Mirror Link? Czy można to wykonać w jakimś serwisie Renaulta?

Pozdrawiam

Trochę odkopię, ale odebrałem niedawno nowego Captura i Android Auto działa (w mojej Megane z Rlink 2 nadal nie). Nic nie trzeba było dodatkowo ustawiać, jedyne co to zaktualizowało mapę i Soft przez my renault.

Witam,

To mój pierwszy post na forum dlatego najpierw witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Po ośmiu latach przerwy ponownie stałem się posiadaczem renówki (wcześniej clio I ph2 i clio II ph2) Megane IV Grandtour 1.6 SCe GT line, bez dodatków.

Teraz problem. AndroidAuto i nawigację Google uruchomiłem bez problemu i fajnie to działa.  Mam jednak jeden dość uciążliwy problem z głośnością komunikatów - są zdecydowanie za głośne. Przeszukałam to forum i inne ale nie udało mi się znaleźć informacji jak zmieniać ich głośność. Pomocy!

Dnia 7.01.2018 o 19:02, WOJTEKRENAULT napisał:

Zaloguj się na swoje konto MY Renault i otwórz pole „Aktualizacja” z R-LINK Store, aby sprawdzić czy dostępne są aktualizacje systemu.  

Takiego pola jak aktualizacja też nie mam;/

5a99c04e6a9b8_Screenshot-2018-3-2R-Link.thumb.png.88115821c951f35a942a21812b484b01.png

Serwery raz działają raz nie a Toolbox potrafi się synchronizować na następny dzień, więc cierpliwości :-)

Edytowano przez Leszek3

Cześć wszystkim!

Wczoraj spotkałem się z kolegą ebt25, który pomógł mi w aktywacji Android Auto w mojej M3. Jeżeli ktoś jeszcze zastanawia się nad sensem takiego zabiegu to... to niech przestanie :-D Nawigacja działa rewelacyjnie! Uważam, że nie ma lepszego rozwiązania, jeżeli ktoś chce mieć podgląd na natężenie ruchu, trasy alternatywne itd, niż mapy dziadka Googla. A jego obecność na ekranie naszego RLinka to wspaniała rzecz.

Polecam!

Jeszcze raz wielkie dzięki dla ebt25!

• +1 1