Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Android Auto w nawigacji R-Link


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ELM. Chinczycy tak zaoszczedzili że szpileczek sobie nie przełoże, wszystko na sztywno polutowane.

Powiedzcie mi czy zamiana tych pinów przyda się na stałe, czy tylko do tej jednej operacji i dlaczego do cholery nie można tej podmianki zrobić sprzętowo :)

odb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tnij ścieżki i się dolutuj kabelkami i przełącznikiem.

Zamiana jest do CAN Multimedia. Jak będziesz chciał się połączyć ze zwykłą siecią CAN to musisz wrócić do pierwotnego połączenia.

11 godzin temu, Leszek3 napisał:

nie można tej podmianki zrobić sprzętowo

No a jak właśnie, jak nie sprzętowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, dzięki pomocy kolegów z Forum, za co dziękuję <ok> udało mi się aktywować w aucie AA, tzn. w meni pojawia mi się ikonka: "Odbicie lustrzane ekranu smartfona", mogę też zmieniać w samochodzie ustawienia AA i Mirror Link. Niestety próbowałem na kilku telefonach z zainstalowanym AA i bez sukcesu. Wiem że problem może być z telefonem. Mam pytanie do kolegów którym się udało.
Czy po aktywacji AA na ekranie głównym R-linka pojawia się dodatkowa ikona ?
Bo u mnie nic się nie pojawiło. Aplikację R-linka mam najnowszą - 11.343.2931893-8052

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rotaz32 napisał:

 

Hmm w pierwszej części piszesz ze aktywowałeś mirrorlink oraz android auto a zaś na końcu piszesz ze nic Ci się z menu głównym nie pojawia. Po aktywacji w ddt4all masz w menu głównym czyli tym jak wchodzisz na menu ikonę albo android auto albo mirrorlink. Nigdy nie udało mi się aktywować oby dwu naraz przynajmniej w moim modelu auta( Megane III 2014 wersja Bose fl III}. Android auto działa mi idealnie natomiast mirror link nie bo mam Huawei P20pro i wiem że są problemu z jadrem w telefonie. Więc nie rozumiem jaki masz problem ze telefony nie działają. 

 

Edytowane przez Grzesiekk90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że nie wyraziłem się dokładnie. Pisząc że aktywowałem AA i ML miałem na myśli tylko to że w meni SYSTEM pojawiła mi się ikonka "Odbicie lustrzane ekranu smartfona"
20181125_173723.thumb.jpg.ff06e9fdf66573ef5d0a05a81b7aa508.jpg
oraz że mogę zmieniać opcję AA i ML:

20181125_173740.thumb.jpg.79b89d044535c147ff97c92a533b0e6b.jpg
i tylko tyle.
Natomiast na ekranie głównym nadal nie mam ikonki do AA
image.thumb.jpeg.e1fc658b9378f2cd67c916711891a687.jpeg
co zapewne oznacza że do końca tego dobrze nie zrobiłem, tylko nie wiem co poszło nie tak.
W programie ddt4all robiłem dokładnie według instrukcji z forum, a samochód mam Megane III z 09.2014 wersja Limited, wersja R-Link 11.343.2931893-8052


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło gwiazdki na dole powinien być trójkąt z android auto. Tak jak na moim przykładzie nie mogłem naraz dać enable android auto i mirror link. Spróbuj w ddt4all dać mirror link disable. Tak jak kulca napisał podepnij USB kabel telefon. Tylko do radia. Nie przez ładowarkę w zapalniczce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2018 o 21:43, kulca napisał:

Ikonka pojawia się na dole na środku po podłączeniu telefonu przewodem USB.

No i właśnie u mnie po połączeniu przewodem USB telefonu (próbowałem 3 telefony, na każdym był zainstalowany program AA) ta ikonka się nie pojawia, choć po zmianach dokonanych w ddt4all opcje w menu SYSTEM się pojawiły. Próbowałem też zmieniać kable USB i nic z tego. Sam port USB działa, przynajmniej jak włożę pendrive z muzyką to odtwarza.

Dzięki Grzesiek, ale zapewniam że podpinam kabel USB gdzie trzeba.

U mnie się dało to i to równocześnie:
Schowek04.thumb.jpg.dec70fcdc9f0a72bfa2e863bc180a5de.jpg
zrobiłem tak jak piszesz, dałem tylko AA:
Schowek05.thumb.jpg.94e2da2a3ca6788e0ad2097b336a4831.jpg

to zmieniło w meni System ikonkę na "Ustawienia Android Auto", wewnątrz mogę zmieniać czy AA ma się uruchamiać automatycznie czy pytać, niestety w obu przypadkach bez skutku po podłączeniu do USB żadnej reakcji czy nowej ikonki na ekranie głównym
20181125_230233.thumb.jpg.fccdf3590e9a005f78ead73d06ece1cb.jpg

więc na koniec zrestartowałem R-Linka do ustawień fabrycznych, niestety bez zmian.
Cóż może AA nie dla mnie :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina telefonu albo kabla. W ustawieniach navi masz wszystko ok.

Spróbuj na krótkim porządnym kablu, najlepiej na naładowanym telefonie, żeby nie brał za dużo prądu.

W telefonie musisz mieć najnowszego AA bo inaczej Google nie pozwala go uruchomić.

Pojawia Ci się cokolwiek w telefonie po podłączeniu? Na ekranie R-Linka powinno pojawić się pytanie "czy uruchomić AA"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie modele telefonów podpinałeś? Napisałeś że próbowałeś na różnych telefonach.

U mnie nie pyta w R-linku czy chcę uruchomić AA. Pewnie zależy to też od telefonu. Ja mam najgorszy z możliwych marek do połączenia z Renault bo Huawei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2018 o 07:26, Qbak napisał:

Wina telefonu albo kabla. W ustawieniach navi masz wszystko ok.

Próbowałem z 3 telefonami:
Samsung Galaxy J5 (2016) z androidem 7.1.1, Samsung Galaxy J3 (2016) z androidem 5.1.1 oraz z Huawei ale nie mam go teraz więc nie wiem jaki model.
Próbowałem też dwóch wersji Android Auto, najnowszej 3.7.584043 oraz starszej 3.5.583023 (na wypadek jak by w najnowszej był jakiś błąd).
Mogłem mieć problem z kablami, bo dziś użyłem innego i coś zareagowało. Tzn na J5 w momencie podłączenia kablem na sekundę cały ekran robi się biały,
jakby coś próbowało się uruchomić, po czym znika a na samochodzie nie dzieje się nic, na J3 jest trochę lepiej - na smartfonie uruchamia się AA, na ekranie R-linka pojawia się trójkątna ikonka Android Auto, gdy klikam w nią zaczyna się uruchamiać, po czym jest komunikat jak na zdjęciach:
20181127_164550b.thumb.jpg.bb8cfe598fda35426b6d5139c75e7db8.jpg

Za kilka dni będę miał smartfona i kabelek od kolegi któremu to działa, co prawda na R-link2 no ale może się wtedy przekonam czy problem jest z kablem/smartfonem czy jednak coś w samochodzie nie działa.
Bardzo dziękuję wszystkim w temacie za pomoc <ok>

 

Właśnie zainstalowałem najnowszą wersję Android Auto 3.8.584553-release (arm-v7a) i ruszyło, bez żadnej zmiany w smartfonie, na tych samych kabelkach. Uruchamia się i działa bez żadnych problemów. Dziękuję jeszcze raz kolegom za pomoc <ok><piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!