Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Foteliki samochodowe


grooha

Rekomendowane odpowiedzi

Jako tatuś 7 miesięcznego Chłopa też się wypowiem.

Przede wszystkim cena to nie wyznacznik jakości.

Polecam przejrzenie strony fotelik.info

Są tam porównania fotelików z całego zakresu wagowego, a co najważniejsze, porównywane jest bezpieczeństwo.

 

Mój syn do 7 miesiąca jeździł w nosidełku przystosowanym do mocowania pasami (jak się później dowiedziałem Deltim Grillo nawet nie przechodził crash testów.... załamałem się i od razu poszukałem następcy.

 

Porównując bezpieczeństwo, jakość i cene wybrałem Romer King Ts Plus z przedziału 9-18kg. Świetny montaż, solidnie wykonany, tapicerka elegancko się pierze.

Mocowanie na pasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne tez jest to czy kształt fotelika bez isofixa pasuje do kształtu siedzenia. Warto sprawdzić w samochodzie jak się mocuje i czy jest stabilny. Ja kupując fotelik znalazłem sklep z fotelem samochodowym gdzie mogłem testować z dzieckiem foteliki, montowanie i różne pozycje. Przydatna sprawa zwłaszcza przy zakupie fotelika z dużym zakresem wagowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz ISOFIX to wybieraj spośród ISOFIX'ów. Oczywiście przymierz fotelik do auta choćby po to że jeśli nie kupisz w sklepie to kupisz na necie już mając go sprawdzonym.

Szukaj takich co przeszły testy (fotelik.info) bo nie zawsze najdroższy znaczy najlepszy.

 

PS.

Moje zdanie ws. fotelików jest takie że producenci mieszają w testach tak żeby sprzedaż ruszyła (tak jak szczepionki na grypę) ale jednak działa to na psychikę na tyle że wolę jednak myśleć iż perspektywa wózka inwalidzkiego w przypadku mojego dziecka w efekcie wypadku się oddala...

 

PS2.

To smutne że tak myślę ale życie jest brutalne a prawa Murphiego działają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mialem też jeszcze do zeszłego tygodnia dylemat fotelikowy, chciałem kupić cos dobrego, sprawdzonego i oczywiście bezpiecznego. Wybór nie jest łatwy, bo fotelików jest masa, firm jeszcze więcej a jeśli chodzi o opinie to tak jak w życiu ile ludzi tyle opini. Długo sie zastanawiałem, jeżdziłem, sprawdzałem, pytalem, przeglądałem testy i opinie w necie, na koniec już miałem taki młyn w głowie że ... Wiem ze każdy z nas szuka czegoś takiego ze zada pytanie "jaki fotelik kupić?"i dostanie od razu odpowiedź z dokladnym opisem konkretnego modelu, ceną itd. niestety tak nie ma, doskonały przykład jest czytając własnie posty w tym temacie. Teraz do rzeczy, po długich a ciężkich zdecydowałem się na firmę którą chyba każdy niekoniecznie fan motoryzacji chyba zna, Recaro Young Sport to fotelik jaki wybrałem, choć mam isofixa zdecydowałem się jednak na fotelik bez tego systemu, ale według mnie bardzo dobrze zrobiony, z bardzo dobrych materiałow i naprawde widze ze moj synuś siedzi w nim wygodnie i jest bezpieczny. Fotelik kosztował nie całe 800 zl, wiem ze to dużo choć widziałem dużo droższe foteliki, ale nie budziły mojego zaufania, stwierdziłem że na bezpieczeństwie synka nie będę oszczędzał. Niestety nie mogę wiecej napisać o tym foteliku mo mam go dopiero kilka dni, jak narazie jestem zadowolony, mam Megane hatchback'a i nie ma problemu z miejscem, troszke utrudnione jest samo "usadawianie" młodego bo fotelik ma dość spore osłony boczne i jeszcze taki mankament nie koniecznie zły, ale sama regulacja pochylenia fotelika jest dość niewygodna i w sumie samo pochylenienie jest niewielkie porównując z innymi fotelikami, ale ponoć zbyt duża regulacja pochylenia tez nie jest dobra. To by bylo na tyle, przepraszam, ale starsznie się rozpisałem, jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania w sprawie akurat tego konkretnego modelu to słyżę pomocą w miarę swoich możliwości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć.

Gdyby ktoś się zastanawiał nad fotelikiem i jego doborem to na forum gazety jest specjalny temat właśnie "Foteliki samochodowe" moim zdaniem warto tam poszukać info o testach montażu itp.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotelik spełnia swoją funkcję jesli jest odpowiednio dopasowany do dziecka W za dużych spodniach też kiepsko będziesz się czuć Osobiście kupiłem w ostatnim czasie dwa foteliki CHICCO i jestem z nich bardzo zadowolony Proste i łatwe w obsłudze i montażu , estetyczny wygląd Koszt nowego to 450,00 zł , na allegro za taki sam w stanie bdb trzeba wydać 180 - 230 zł Dla 9cio miesięcznego dziecka możesz się powoli przymeerzać do przedziału wagowego 9-18 kg

http://dino.sklep.pl/nowy/chicco-key-1-918...0.html#97_FUEGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić w samochodzie jak się mocuje i czy jest stabilny.

No właśnie. To podstawa. Miałem wcześniej Romera i w Megi I PHI pasował idealnie pod tylne siedzenie i mocowanie pasa było ok. To było przy pierwszej córeczce.

Teraz jest siostrzyczka ale auto inne i Romer nie leży zbyt dobrze ( kiwa się na boki ) bo w Scenicu nie ma z tyłu kanapy tylko trzy oddzielne fotele i są w dodatku lekko wyprofilowane co trochę może skomplikować sprawę z zainstalowaniem poprawnym fotelika. Są oczywiście mocowanie isofix ale tutaj cena za fotelik w grupie 9-18 kg wraz z dodatkową podstawą to około 1200 do 1500 zł.

W sumie zdecydowałem się na Maxi -cosi Tobi (około 800 zł)po wcześniejszym przymierzeniu i jest super. Kupiłem bez isofix bo ten model jest jak przycementowany.(ma nowy system dociągania zapiętego już pasa i naprawdę nie widzę potrzeby kupowania droższego. W grupie wagowej od 0 do 9 kg też polecam Maxi Cosi cabrio fix. Był idealny i mocowanie też było bardzo stabilne i pewne. Pod tym względem ta firma to pierwsza liga. Natomiast osobiście odradzam Chico. Te produkty są przereklamowane i nie równają się do chico. Wiem bo użytkowałem w pierwszej i drugiej grupie wagowej i to były wyrzucone pieniądze w błoto. A montaż i stabilność to są słowa nieznane dla tego producenta. Zresztą w testach chico też pamietam ,że poległo z kretesem.

Jeśli o mnie chodzi to teraz w ciemno polecam MAXI COSI. (przetestowane na dzieciach 7 lat oraz 11 msc) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zgadzam się z przedmócami. Najlepszy wybór to z isofixem. W wynikach testów wypadają lepiej i ogólnie są bezpieczniejsze. Z tego co wiem wszystkie samochody produkowane po 2006 roku powinny byc w isofix wyposazone. Taki wymóg unii europejskiej. Cos w tym jest.

 

Polecam ponowną lekturę regulaminu forum - zapoznanie się z nim wymagane jest przy rejestracji :!: Widzę, że czasem udaje się dobrze napisać, czyli się da <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.

Planuje kupić fotelik Maxi-cosi citi lub cabrio-fix.

Moje pytanie do tatuśków czy ktoś z was posiada ten fotelik i co może o nim powiedzieć, citi czy cabrio-fix i czy nie ma problemu z montażem go do auta.

 

Posiadam Megane 97rok hatchback.

 

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam maxi cosi priori. Model sprawdzony na rynku i w bardzo dobrym stosunku jakości do ceny. Generalnie polecam. Choć dość ciężko i zaciska się pasy, zwłaszcza w aucie gdzie jest mało miejsca trudno trzymac przycisk i jednocześnie ciągnąć pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 5 miesięcy temu...

Ja kupowałem z małżonką nowy fotelik, obawiałem się, że używany może mieć ukryte wady, które wyjdą dopiero po np. pół roku używania. Jeśli chodzi o sam fotelik to zgodnie z żoną kupiliśmy małemu EasyGo Vitaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie,a w szczególności tatusiowie,mam do was pytanko.Mianowicie szukuję się powoli do zakupu fotelika dla mojego synka( 8 miesięcy), oczywiście nasuwa mi się tysiąc pytań,z isofixem czy bez? Jaki przedział wagowy? No i jakiej firmy? Będe wdzięczny za wszystkie podpowiedzi i podzielenie się waszymi doswiadczeniami,pozdrawiam :)

 

Jak 8 miesięcy to kategoria 0 13 kg lub 0 18 kg. Ten pierwszy jest stricte dla noworodków i pasuje dla dzieci do pierwszego roku życia, a więc za 4 miesiące Twoje dziecko z niego wyrośnie dlatego moim zdaniem lepiej jak kupisz fotelik 0 18 kg bo posłuży Ci 4 lata. Co do isofixa to zdecydowanie tak jeśli jest możliwość w samochodzie zapiąć fotelik w tym systemie. Firma? Mogę tylko wyrazić opinię subiektywną na ten temat. Otóż jestem fanem produktów dziecięcych firmy Cybex i mam kupione od nich wózek i fotelik samochodowy Aton Q. Jest to fotelik dla małych dzieci. Dziś mogę powiedzieć że jestem z niego zadowolony. Najbardziej przekonały mnie testy ADAC, w których fotelik wypadł dobrze no i pewne rozwiązania techniczne takie jak osłony boczne L.S.P.

 

Moim zdaniem są najlepsze bo nigdy bym nie kupował czegoś co uważam za średnio dobre...ale wiesz... nigdy nie będę miał okazji się chyba przekonać na własnej skórze, czy aby na pewno mam rację.

Dużo też opinii dobrych słyszałem o Recaro i Maxi Cosi ale je widziałem tylko w sklepie i nic poza tym.

Edytowane przez Krzychu
Reklama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszystkie 3 foteliki marki Romer z isofix. Dla czego romer? bo nosidełko od maxi cosi było bardzo malutkie, a biega o to by maluch jak najdłużej w nim podróżował. pierwsze 2 foteliki nie muszą posiadać isofixa bo mają własne 5 punktowe pasy. Obowiązkowo pierwszy fotelik z bazą. Drugi fotelik jest najdroższy, bo posiada mocną konstrukcję kołyski (nie tylko oparcia) do spania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W temacie, ale lekko inne pytanie: czy w foteliku od 15 do 36 kg (mam Recaro Monza Nova; dziecko przypinam pasami samochodowymi) można wozić dziecko na przednim fotelu z włączoną poduszką powietrzną? Producent samochodu bezwzględnie nakazuje wyłączyć poduszkę w przypadku wożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy na przednim fotelu. A przodem? Moje wątpliwości polegają na tym, że nogi dziecka zwisają w tym miejscu, w którym prawdopodobnie znajdzie się napompowana po wystrzale poduszka - czyli może połamać nogi małemu człowiekowi czy nie? Czy przy wyłączonej dziecko nie ucierpi bardziej? Pewnie w niektórych przypadkach tak. Po serii ww. wątpliwości po prostu wożę dziecko z tyłu :-) ale nie znalazłem żadnych zaleceń w ww. sprawie.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!