Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne odgłosy po zmianie rozrządu


szmydu

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 29.08.2017 o 22:11, szmydu napisał:

Wymieniłem ostatnio rozrząd. Założony został zestaw INA wraz z pompą wody. Koło zmiennych faz zostało stare, ponieważ nie było z nim problemów (brak zgrzytów przy uruchamianiu) i mechanik również stwierdził nieszczelności czy zużycia. Po wymianie z okolicy rozrządu słychać dziwny dzwięk, szum. Nagrałem przykładowy filmik i dostępny jest tutaj: https://drive.google.com/file/d/0B9yU5DYXcKrHQ0NOS0lKQWktaWs/view?usp=drivesdk

 

Co może powodować takie dźwięki ?

Witam. Czy powyższy problem został rozwiązany? Jaka była przyczyna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ma ktos jeszcze jakieś pomysły mam taki sam objaw co kolega pokazał na youtube dziwne odgłosy cos jakby ocierało "metal o metal" ale nic nie chaczy, tez komplet rozrzadu INA juz 3 razy zdejmowałem rozrzad i dalej bez poprawy  odpalałem silnik bez osprzetu ale dalej to samo... Megane 1 ph 2 1.6 16v pozdrawiam

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 i 5.8 - literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie niewiele się zmieniło w temacie rozrządu.  Dodatkowo po rozgrzaniu silnika,  oprócz wcześniejszego dźwięku, pojawił się taki metaliczny szum. Sprawa skończy się w sądzie bo warsztat już zatrudnił kancelarię adwokacką do odpowiedzi ma moją i rzecznika praw konsumenta, korespondencję :-) Oczywiście dźwięki te są słyszalne po zdjęciu paska osprzętu i wydobywają się z pod obudowy rozrządu. Oficjalnie oni nic nie słyszą niepokojącego i to jest nieistotna wada. 

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niestety wymieniam się pismami z kancelarią adwokacką. Jestem na etapie przedsądowego wezwania do zapłaty a później sąd. No chyba, że rozrząd strzeli to wtedy nowy silnik i sprawa w sądzie o zwrot kosztów. Jeden z mechaników aso powiedział mi że takie dzwięki pojawiają się jak się za mocno napnie pasek i naciągnięcie paska na sam środek skali to dla tych silników już jest za dużo. On naciąga pasek na min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć ha skąd ja to znam :) , pod koniec kwietnia wymiana kompletnego rozrządu wraz z pompą wody , zestaw marki....uwaga.....INA :) zakupiony gdzie?............ INTERCARS. Po kilku dniach ten sam objaw dźwiękowy, co ciekawe pojawiał się na rozgrzanym silniku i to nie zawsze, ale udało mi sie dojechać do mechanika ażeby usłyszał te akustyczne doznania ( 3 próby :) ) Mechanik zdemontował rozrząd, porównał z nowym - w sensie pompę i zdemontowana obracała się z mocno wyczuwalnym oporem , nowa luźno , bez oporów. Nowy komplet załozony w ramach reklamacji a mechanik na próbować odzyskać pieniądze z INTERCARS za powtórny montaż. Gdzieś mam w tel video z uwiecznionym dźwiękiem, ale brzmi identycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!