Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9dci buczenie przy 2tys obrotow


Aweesome

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie dawno stałem się posiadaczem '' renatki''. Mój problem wygląda następująco, auto odpalam chodzi ładnie cicho... Ruszam i gdy dojdę do tej magicznej liczby 2 auto staje się głośneee... ' 'buczy' ' nie ustępuje to wyżej... Przy redukcji to samo auto ucisza się przy 1.5 tys. Przy czym na wyższych obrotach pedał gazu' 'gilgocze' ' mi stope Po jeździe wszystko fajnie na jałowym cicho  ale tłumik strasznie wibruje i słychać metaliczny stukot... Po dodaniu gazu raptem o 100 już tego nie słychać..  Nie wiem czy jest to powiązane ale podczas jazdy po koleinach auto ciche tzn zawieszenie a gdy wjadę w dziurę czy np na policjanta słychać straszny stuka z przodu jakby padające amor... Jakieś pomysły? 

Edytowane przez Aweesome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia wieszaki tłumika i blachy pod autem dookoła tłumika. Dodatkowo szczegółowa kontrola stanu zawieszenia w SKP. Nie robiłeś tego przed zakupem??? No i najgorsze. Przy obrotach przy których słyszysz dziwne dźwięki z okolicy silnika odpala się turbo z pełną mocą zatem do sprawdzenia i to szybko.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszaki tłumią drgania tłumika. Możesz mieć gdzieś luz w układzie wydechowym i może jakaś rura lata i się obija. Turbo ma 700km więc było regenerowane? Jest fabrycznie nowe? Jeśli tak to co oprócz regeneracji turbiny było zrobione? Czy został znaleziony powód uszkodzenia turbiny? Ty robiłeś czy poprzedni właściciel? Niemożliwe żeby na SKP było wszystko cacy jak nawala na poprzecznych nierównościach. Jedź na inne lub znajdź kumatego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały poziom oleju.. Regenerowalem po tym jak zostawiłem cały olej na autostradzie ;)  czyszczone przewody i intercoller,  wymiana filtrów no z zawieszeniem to najmniejszy problem a nawiasem pisząc nie zawsze to stuka od zagadka..  denerwuje te buczenie. Jak ja kupiłem już tak było myślałem, że to nieszczelności, ale no jest szczelny

Edytowane przez Aweesome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam za odwagę ludzi, którzy kupują niesprawne samochody myśląc, że coś tam zrobią i przejdzie nie mając 100% pewności... Może ktoś inny Ci pomoże z buczeniem. Z pozostałymi tematami sprawdź dokładnie to o czym pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szedł tropem tej turbiny. Przy 1900-2100 obrotów turbinka dostaje kopa, zależy chyba od ustawienia. Jeżeli Turbinkę wymieniałeś i przy takich obrotach się zaczyna hałas to raczej coś jest tam nie tak. Zdejmij sobie podszybie, przegazuj go sprawdzając ręką czy nigdzie spod kolektora wydechogo nie lecą spaliny, czy między kolektorem a turbiną nie ma nieszczelności. A co do drgania - katalizator jest mocowany do kolektora i dalszej części wydechu, przykręcony od spodu na 2 śrubki m8 ORAZ JEST TAKI ODSTAJĄCY PŁASKOWNIK gdzie też się go dokręca. Na 90% jestem pewny, że jest tam nie dokręcony i powoduje drgania :-D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz co zrobiłeś w zawieszeniu, że minęło - dla potomnych.

Jak to buczenie słychać tylko w kabinie to może nagrasz jakiś dźwięk? Słowo buczenie pewnie każdemu brzmi inaczej w wyobraźni inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pbet napisał:

Ciecie.

Dzisiaj nie jestem w stanie jutro się postaram. Poduszki amortyzatorów. 

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!