Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z was miał podobna sytuacje albo ma pomysł jak rozwiazać ten problem. Od pewnego czasu z dmuchawy przy pierwszym uruchomieniu leci takie zwietrzałe powietrze, jakby filtr kabinowy byl nie wymieniany z 5 lat (choć wymieniam co poł roku). Gdy na dowrze wilgoc i pada deszcz to wsiadajac do auta i wlaczajac nadmuch- zaraz szyba zaparuje. Dopiero musze odczekac jakis czas aż odtaje no i te powietrze jakby zakurzone. Ogolnie szyby szybko parują, pomino nawet ze sa czyste, nie skurzone.

Tydzien temu wymienilem olej, filtry oleju, powietrza no i znowu ten kabinowy. Problem nadal pozostał.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.6 Literki - PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy dezynfekowałeś i czyściłeś układ klimatyzacji? Możliwe, że naleciało Ci jakiegoś syfu np. liści i gniją sobie w najlepsze dlatego zbierają się opary i masz strzał z nich po uruchomieniu auta. Trzeba by sprawdzić i ewentualnie przeczyścić dolot powietrza do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIEMA, kup sobie preparat do odgrzybiania parownika na bazie alkoholu izopropylowego.

1. Wyciąg filtr kabinowy

2. Oczyść parownik jak tylko możesz, odkurz

3. Zaaplikuj bardzo obficie preparat na cały parownik,

4. Odczekaj 10 minut, niech się przeżre

5. Załóż zaślepkę filtra kabinowego.

6. Odpal klimatyzację na najniższą temp. na maxa na 10 minut

7. Wyłącz AC i ustaw temp. na 25st około, tak żeby ciepłem wiało, w celu osuszenia parownika na około 10 minut

9. Przewietrz samochód

8. Zrób tak jeszcze raz od pkt 1 do 8

9. Załóż nowy filtr kabinowy lub stary jeśli nie dawno wymieniałeś i jest w kondycji, wcześniej go odkurz ładnie i wytrzep

10. Przed każdym zgaszeniem samochodu na dłuższy postój wyłączaj parę minut przed tryb klimatyzacji (AC OFF) a nie będzie większych problemów.

Jeśli nie pomoże to masz nieźle usyfiony parownik i trzeba czegoś mocniejszego lub udać się do wyspecjalizowanego warsztatu od klimy.

Zobacz też czy kapie woda pod samochodem przy włączonej klimie.

Wszystko co opisałem testowałem na własnej skórze jakieś 1,5 miecha temu i dzisiaj wszystko fajnie mi działa, nic nie śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakby nie patrzeć to troszkę uj** jest, na zewnątrz widać, to co w środku bd, bez tego preparatu się nie obejdzie i obfitym zaaplikowaniu ze 2-3 razy i roboty w podpunktach tak jak napisałem, tylko to ładnie wyczyść z wierzchu co na zdjęciach, ma być czyste bez żadnych takich jak na 1 zdjęciu co na parowniku jest. Metodą domową nic więcej nie wskórasz, a myślę, że jest to konkretna czynność i tak jak na domowe prace, coś na pewno pomoże, bardziej lub mniej lub całkowicie, jeżeli parownik jeszcze jest nie aż tak zawalony. Kup sobie to i zrób tak, żeby na dwa razy po równo starczyło, kolega z forum tym robił i u niego pykło ładnie.

http://allegro.pl/zestaw-odgrzybiaczy-do-klimatyzacji-klimy-wurth-i6768721147.html

Po tym możesz sobie odświeżyć tym drugim preparatem klimę i będzie cacy.

Edytowane przez blake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!