Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd "sprawdź wtrysk" przy prędkości 90km/h


Marciin

Rekomendowane odpowiedzi

  Witam od tygodnika wyskakuje mi błąd sprawdź wtrysk gdy osiągnę 90km/h. Wtedy zmniejsza sie przyspieszanie oraz wzrasta spalanie. Na początku błąd wyskoczyl przy odpalaniu. Byłem u jednego elektromechanika, podłączył samochód pod komputer. Wyskoczył błąd obwód czujnika ciśnienia.

 Został wymieniony teraz pojawia się przy prędkości 90km/h i na drugim komputerze pokazuje obwód czujnika temperatury przed turbina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2017 o 17:10, Andrzej-2010 napisał:

Nie papuguj.

Błąd turbiny

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej-2010 napisał:

problemem jest zawalona turbina, katalizator z powodu zbyt dużej ilości jazd po mieście.

 

Dnia 20.10.2017 o 07:23, Andrzej-2010 napisał:

prawdopodobnie kierownice zapieczone 

 

Nie znasz nawet numeru błędu a już masz diagnozę. Wklej jeszcze któryś ze swoich linków. Zapieczone kierownice wywalają błąd zbyt wysokiego lub niskiego ciśnienia doładowania, a nie temperatury.

@Marciin, niech Ci elektryk poda dokładny numer błędu, a nie tylko opis.

 

 

 

Edytowane przez Jottar
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jottar numer błędu  DF652

@Andrzej-2010 zamiast katalizatora mam dpf.  Wyskoczył mi owy błąd na komputerze pokładowym, a odłączyłem elektrozawór i zniknął błąd. Czy to wina elektrozaworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Marciin napisał:

Numer błędu DF652

Zamiast katalizatora mam dpf.  Wyskoczył mi owy błąd na komputerze pokładowym, a odłączyłem elektrozawór i zniknął błąd.

Czy to wina elektrozaworu?

1/Katalizator jest w każdym dieslu od momentu wprowadzenia norm EURO.

2/Filtr cząstek stałych, jest dodatkowo dla aut spełniających normy Euro 4 i wyżej.

3/Elektrozawór turbiny steruje wydajnością turbiny i jego działanie u Ciebie może być reperkusją błędu DF652.

4/Sprawdź końcówkę rury wydechowej.Jeżeli jest ;

a/ czysta w środku, to FAP jest, działa, jest sprawny filtr i silnik ,

b/.czarna w środku,to FAP nie działa, jest dziurawy, uszkodzony albo go w ogóle nie ma.

5/ Spaliny najpierw przechodzą przez katalizator, potem przez filtr Fap oraz sondę lambda.

a/ Przy jazdach krótkich i po mieście ilość wytwarzanej sadzy jest duża i na dodatek niska temperatura spalin nie pozwala na jej naturalne spalenie.

b/ Fap nie lubi niepotrzebnego nadmiaru paliwa i spalin. Dodawanie gazu na postoju, mocne przyspieszanie od niskich obrotów, mocne wciskanie gazu zawsze emituje większą ilość sadzy niż płynna, przemyślana jazda.

c/Szczególnie ryzykowna jest eksploatacja auta z FAP-em i niesprawnymi świecami żarowymi. Fap napełni się szybciej poprzez większą emisję sadzy, ale także nie wypali się skutecznie lub w ogóle.

6/Stopień wypełnienia filtra sadzą, komputer ocenia na podstawie odczytu z sondy lambda, czujników temperatury spalin oraz czujników ciśnień. Uszkodzenie każdego z tych urządzeń może spowodować przejście silnika w tryb awaryjny.

7/Przed wymianą czujnika temperatury przed turbiną warto sprawdzić stopień zapełnienia Fap-a, gdyż bardzo rzadko ten czujnik pada, jest trochę drogi, dobierany po nr VIN. Jeżeli jest możliwość to trzeba solidnie przeganiać auto na wysokich obrotach oraz ograniczyć ilość jazd po mieście i na krótkich odcinkach. Poczytaj ; Wypalanie FAP-a - Uwagi użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!