Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc w ocenie Megane III 1.6 DCI


rybus17

Rekomendowane odpowiedzi

 

Pewnie że się da, ale zapamiętaj ze jak ktoś stoi w miejscu to się nie rozwija. Po to cała branża motoryzacyjna wymyśla nowe smaczki żebyśmy z tego korzystali. 

Ja swoją Bose w przyszłym roku puszczam do ludzi mimo, że będzie miała dopiero 3 lata,  bo nowe auta mają wiele systemów które pomagają w codziennej jeździe a w Meg3 ich nie mogłem dokupić. Np asystent martwego pola, aktywny tempomat, aktywne ledy.  Świat idzie do przodu i co jakiś czaś warto zmienić otoczenie żeby zobaczyć że można podróżować lepiej i bezpieczniej. 

Co ma Bose więcej nie wiem, nie wnikam,  w aucie jest ciszej i "wydaje się " że podróżujesz autem o klasę lepszym. Więc przy używce warto dorzucić te 4-5 koła i mieć wszystko. 

Z drugieh strony wiesz..... Polonez to też samochód. No i Samara. Można nimi się przemieszczać.

Ja do samochodów się nie przywiązuję.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sarna1 napisał:

(...) zapamiętaj ze jak ktoś stoi w miejscu to się nie rozwija.

Zapamiętam, niemniej nie wiem skąd wniosek, że człowiek się nie rozwija? Bo nie kupuje najnowszego modelu samochodu, najbardziej innowacyjnej marki (Tesla?)? 4-5 kPLN dorzucić - naprawdę świetna rada, ale ja mam lepszą: dorzucić 30 i iść do salonu :-) Na swoim przykładzie: wybrałem auto pewne i nie miałem możliwości przebierania jak w TKMaxxx. W ten sposób kupiłem w życiu 2 samochody. Jeśli ktoś długo szuka, sprowadza, jeździ po Polsce albo i po zagranicy, to pewnie Twoje rady znajdą zastosowanie. Tylko wtedy tzw. >>pewność<< zaczyna być jak loteria.

 

9 godzin temu, Sarna1 napisał:

Z drugieh strony wiesz..... Polonez to też samochód. No i Samara. Można nimi się przemieszczać.

Dokładnie jw. I co w zw. z tym?

 

PS: a propos, bo może nie każdy wie: Megane bez elektrycznego hamulca tzw. ręcznego też ma asystenta ruszania pod górkę :-) Korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jestem świeżo po zakupie dokladnie takiego auta jak szukasz i co moge Tobie poradzić to szukaj auta poleasingowe bądź bezpośrednio od 1 właściciela i nie patrz nawet na te  sprowadzane Francji ,Danii czy Niemiec wszystko bite i składaki . Mi udało sie kupic poleasingowe 2014 z przebiegiem 11000km, wersja Bose 1,6dci za 35k wiec naprawde warto cierpliwie czekać na okazje bo sie zdarzają. Dodatkowo niemiecki rynek przeszukałem i tam niestety w moim odczuciu sa wysokie ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taki przebieg jest jak najbardziej realny i z dokumentów z ASO wszystko się potwierdza, jeszcze trzeba by było zweryfikować czy rzeczywiście ASO wystawiło te dokumenty. Poza tym sprawdziłem go w ubezpieczalni i miał jedną szkodę realizowaną z OC ale na wysokość 5300PLN gdy auto miało kilka miesięcy, niestety nie widziałem zdjęć jak było uderzone...Cena wysoka ale podejrzewam, że trochę by się stargowało. W sumie już wiem o nim teraz wszystko co można było i czas go w końcu obejrzeć tylko nie mam czasu:(

 

Monitoruję już miesiąc rynek Megane 1.6dci i muszę przyznać, że miałeś niezłe szczęście jak w takiej cenie udało się wyrwać takie auto więc gratuluję!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rybus17 napisał:

Poza tym sprawdziłem go w ubezpieczalni i miał jedną szkodę realizowaną z OC ale na wysokość 5300PLN gdy auto miało kilka miesięcy (...)

To mogłaby być nieduża sprawa, dla przykładu: wymiana klapy tylnej w Megane II kombi (wówczas 4-letniej) została wyceniona podobnie (szkoda naprawiana z OC w 2012, ~6100 zł). W zeszłym roku robiłem z AC elementy zawieszenia w okolicy prawego przedniego koła (m.in. nadkole, wahacz, łożyska, felga, osłona, zwrotnica, drążek kierowniczy, jakieś malowanie, na końcu zbieżność) i wyszło im ~3800 zł. Niemniej warto byłoby zobaczyć zdjęcia, ale tym bym samochodu nie dyskwalifikował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie kupił tej co mam, to następna w kolejności była akurat ta do oglądania bo widać że to sprawdzone auto poleasingowe. Dodatkowo wystawiają f vat 23% to masz rękojmie. Co do uszkodzenia, jeśli auto było cały czas serwisowane w leasingu to na pewno wszystko jest w serwisie Renault robione i można to sprawdzić. Ja przed zakupem poprosiłem aby sprzedawca podjechał do serwisu Renault i zostawił auto na przegląd przed zakupem (kosztowało mnie to 270zł) ale miałem pewność w 100% co to za auto i mogłem spokojnie z Poznania pod Warszawe jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś o szkodzie za 5 tys. bo akurat taka mi została zrobiona na stojącym pojeździe tej jesieni. Ktoś manewrując ciężarówką zahaczył o zderzak (był wymieniony), lekko wgiął tylny błotnik i zadrapał  minimalnie alufelgę (tylko lakierowanie bez prostowania) .  I to kosztowało blisko 5 tys. (naprawa w renault). Zatem ta szkoda 5300 to też jakiś drobiazg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

szukaj auta poleasingowe bądź bezpośrednio od 1 właściciela i nie patrz nawet na te  sprowadzane Francji ,Danii czy Niemiec wszystko bite i składaki

Podpisuję się pod tym obiema rękoma. To powinno być główne motto widoczne na otomoto :-D

 

A co do przebiegu, to dla tych 1.6 dCi nie jest tużo 120k km, bo te silniki były testowane dla przebiegów 300k km. Sam mam sztuki różniące się obecnie o ok 50k km przebiegu i nie widzę dla nich żadnych różnic. A lepiej kupić prawdziwe 120k km niż 80k km, które były cofnięte z 200k km ;) Ostatnio kolega mi pokazywał Beemkę, którą był zainteresowany - z 2002 r. miała rzekomo 150k km, padłem śmiechem, bo stan tej BMW wskazywał na jakieś 400-500k km przebiegu.

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta szkoda za 5k zupełnie mnie nie przeraża bo robiona na prawie nowym aucie to rzeczywiście bardziej kosmetykę robili niż wymianę połowy przodu czy wspawanie całego tyłu:) 

 

Tylko cena trochę wydaje mi się wysoka ale mam nadzieję na jakieś negocjacje przy rozmowie bezpośredniej więc mam nadzieję, że do poniedziałku/wtorku na mnie poczeka...

 

Macie może jakieś namiary na salony handlujące poleasingowymi w pewnym stanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet oni wszyscy są na otomoto. Nigdy nie znalazłem na ich stronach auta, którego nie byłoby na otomoto właśnie. Jest natomiast coś takiego jak supercar.pl gdzie licytuje się auta. Są fajnie opisane przez rzeczoznawców, ja jednak nigdy nie trafiłem tam 1.6 dCi (a takich tylko szukałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, rybus17 napisał:

Ta szkoda za 5k zupełnie mnie nie przeraża bo robiona na prawie nowym aucie to rzeczywiście bardziej kosmetykę robili niż wymianę połowy przodu czy wspawanie całego tyłu:) 

 

Tylko cena trochę wydaje mi się wysoka ale mam nadzieję na jakieś negocjacje przy rozmowie bezpośredniej więc mam nadzieję, że do poniedziałku/wtorku na mnie poczeka...

 

Macie może jakieś namiary na salony handlujące poleasingowymi w pewnym stanie? 

 

Moim zdaniem cena nie jest wysoka za to auto bo po tyle mniej więcej chodzą one, ale zawsze można zbić z ceny. Sprawdź je koniecznie wcześniej w salonie Renault. A co do salonów z samochodami poleasingowymi polecam Citirent (tam ja kupiłem, oni sprzedaja z EFL) oraz Hajmig (tam moj znajomy kupował i auta tez sa sprawdzone.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cena nie jest jakoś mega okazjonalna, ale twierdzenie, że jest wysoka to też nie jest prawda. Te auta/silniki są bardzo poszukiwane (są bardzo dobre jak na swoją cenę i jednocześnie jest ich relatywnie niewiele) i są ludzie - tacy jak ja :P - którzy wolą dopłacić, ale mieć coś sprawdzonego. Może więc nie sprzeda się w 1 dzień, jak passat 1.9 tdi od niemca z przebiegiem 189k km, ale sprzeda się na pewno :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!