Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomoc w ocenie Megane III 1.6 DCI


rybus17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość:)

Poszukuję Renault Megane III kombi z silnikiem 1.6 DCI 130KM i z fajnym wyposażeniem, tzn. BOSE, automatyczna klimatyzacja, pół-skórzane fotele. Szczerze to najchętniej kupiłbym jakiegoś w Polsce ale jest ich jak na lekarstwo... Dlatego zacząłem też obserwować rynek niemiecki. Proszę zerknijcie na poniższe linki i dajcie znać czy warto się nimi dalej interesować. 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=252998057 - niestety wersja przed liftingiem ale niby od prywatnego właściciela więc przynajmniej coś więcej o aucie można byłoby się dowiedzieć i trochę pewniejsze jak dla mnie

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=252847153 - spełnia moje wszystkie założenia tylko sprzedawca Grigori Spektor jakoś niespecjalnie wzbudza zaufanie... może trochę na wyrost ale dziwnie byłoby mi kupić auto z Niemiec od Rosjanina, zawsze to lepiej niż od Turka ale coś  mi tu nie gra

https://suchen.mobile.de/auto-inserat/renault-megane-grandtour-energy-dci-130-start-stopp-bo-kirchwalsede/252874783.html - tak jak w pierwszym przypadku ale tutaj cena jest rewelacyjna i też prywatna oferta co wzbudza zaufanie przynajmniej u mnie, szkoda że więcej zdjęć nie ma

Na naszym rodzimym rynku tylko dwie oferty przypadły mi do gustu:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-grandtour-1-6-dci-130km-pl-bose-dealer-ID6zbW15.html - plus że sprzedaje dealer więc jest szansa, że będzie cała historia serwisowa ale niestety przed liftem, poza tym według mnie OK

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-dci-130km-bose-navi-climatronic-alu-ID6yHQGW.html - wszystko super ale jeśli zostało sprowadzone więc pewnie gdzieś było uderzone albo ma przekręcony licznik bo w takiej wersji i z takim przebiegiem w Niemczech są zdecydowanie droższe ale może jestem trochę przewrażliwiony...

Proszę dajcie znać co myślicie o powyższych ofertach, jakbyście mieli jakieś inne propozycje to oczywiście będę wdzięczny za podesłanie ofert:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi jednoznacznie oceniać te ogłoszenia ale osobiście od 4 lat jeżdżę Meganką, która przyjechała z Francji. Kupiłem ją jako trzyletnie auto i powiem jednym słowem - rewelacja i strzał w 10-kę! Dbam o okresowe przeglądy i wymiany płynów i elementów eksploatacyjnych i nic ale to nic się nie dzieje. Auto ma 7 lat i w tym czasie naprawiłem latem tego roku klimę, która odmówiła posłuszeństwa - zużyty parownik. Wymieniony na nowy wraz ze skraplaczem i płukaniem całego układu z gwarancją na usługę na 1 rok.

Piszę Ci taki elaborat bo niestety muszę się z nią rozstać - przy służbowym aucie i niechętnie prowadzącej auto Żonie samochód stoi marnie wykorzystany i po 7 latach "uciułałem" 100 tys km. Auto jest w bardzo bogatej wersji a dodatkowo stylistycznie doinwestowane. Kilka zdjęć znajdziesz w profilu użytkownika. Jeżeli Cię zainteresuje to odezwij się na priv i prześlę Ci aktualne zdjęcia z pełnym doposażeniem i szczegółowe informacje o stanie auta.

Edytowane przez Krzychos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta oferta :

https://suchen.mobile.de/auto-inserat/renault-megane-grandtour-energy-dci-130-start-stopp-bo-kirchwalsede/252874783.html

 

To jakaś dziwna jest .

To auto jest wystawione od dawna, zobacz że na drzewach jest piękna zieleń .

Poza tym czy oferta jest taka atrakcyjna?

7ooo € za 4,5 letnie auto, do tego jeszcze u nas drobne opłaty dojdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w tych ofertach nic ciekawego :( Uzbrój się w cierpliwość i bądź czujny jednocześnie, bo fajne sztuki potrafią pójść w mniej niż jeden dzień. Po prostu obserwuj ogłoszenia i sam będziesz wiedział które są nowe, a które wiszą tygodniami. Ja tak polowałem na swoją megi 1.6 dci prawie pół roku :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tą czarną widziałem wcześniej ale chce właśnie trochę z wyższym wyposażeniem. Póki co nie śpieszy mi się z zakupem więc cierpliwie będę czekał takiej jaką sobie wymarzyliśmy albo po prostu zwiększymy budżet. Niestety w naszym pięknym kraju z 1.6 i tym wyposażeniem nie ma wiele i bardzo trzymają cenę a nie mam doświadczenia w ściąganiu z Niemiec i świetnie zdaję sobie sprawę, że jak będzie niska cena to albo sklejany z trzech albo już kilka razy okrążył ziemię.

Jak tylko pojawi się jakaś nowa to będę zamieszczał z nadzieją na Wasze wsparcie i przede wszystkim ostudzenie emocji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując w polskich firmach leasingowych masz 100% gwarancję stanu i przebiegu i tego że były solidnie serwisowane.

Te firmy nie będą ryzykowały swojej reputacji dla takich przekrętów.

a kupując auto sprowadzone nie masz żadnej gwarancji ani na to że było bezwypadkowe, ani co do jego przebiegu.

I dodatkowo nie ma z kim się ewentualnie procesować.

czy warto tyle ryzykować dla tych głośników z napisem "boże"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kacper69 napisał:

czy warto tyle ryzykować dla tych głośników z napisem "boże"?

Nie warto :arrow: Zachar Zawadzki (AutoCentrum.pl) sprawdzał audio w Megane III Bose zdaje się, że tutaj. Również bym się o to nie zabijał, zwłaszcza że jeżdżę wersją Limited, w której w zasadzie niewiele brakuje (choć samo audio, hmm... to inny temat). A przywołany przez @kacper69 samochód ma dodatkowo navi i kieszenie w fotelach przednich - czego w standardowym Limited nie było. Może brakuje Hands Free czy elektrycznego hamulca awaryjnego, ale z tym da się jeździć. Mnie się ten czarny poleasingowy podoba :-) (mam taki sam kolor, felgi). Ale bez ryzyka nie ma zabawy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak wierzący nie jestem żeby wozić się z "boże" i wiem, że nie grają jakoś rewelacyjnie ale jednak zdecydowanie lepiej niż te seryjnie, przynajmniej dla mnie:)

Co powiecie na taki egzemplarz https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=253348878 ?

Plus, że oferta prywatna ale niski przebieg jeśli jest realny to FAP pewnie już zapchany...

Poza tym bardzo mi się podoba bo nie biały albo ciemnoszary jak wszystkie w koło, no i analogowy zegar w GT line wygląda o niebo lepiej niż w serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2017 o 12:38, konwil napisał:

Nie warto :arrow: Zachar Zawadzki (AutoCentrum.pl) sprawdzał audio w Megane III Bose zdaje się, że tutaj. Również bym się o to nie zabijał, zwłaszcza że jeżdżę wersją Limited, w której w zasadzie niewiele brakuje (choć samo audio, hmm... to inny temat). A przywołany przez @kacper69 samochód ma dodatkowo navi i kieszenie w fotelach przednich - czego w standardowym Limited nie było. Może brakuje Hands Free czy elektrycznego hamulca awaryjnego, ale z tym da się jeździć. Mnie się ten czarny poleasingowy podoba :-) (mam taki sam kolor, felgi). Ale bez ryzyka nie ma zabawy :-D

 

Nie masz racji. Ja mam Bose teść kupił limited. W wyciszeniu auta, materiałach w środku,  graniu audio jest przepaść za którą teraz - czyli kupując używany wóz - tym bardziej warto dopłacić każda złotówkę. Bose ma też fajne smaczki na zewnątrz. Lakierowany grill, osłony halogenowe itp. To naprawdę fajny temat. No i ładne felgi. 

Hands free i elektryczny ręczny z asysta ruszania pod górę to też teraz musik jak dla mnie. W końcu mamy XXI w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Bose i Limited były takie same silniki ? Ciekaw jestem co w Bose mogłoby być dodatkowego co poprawiałoby wygłuszenie , chyba tylko przednia szyba i dolna osłona silnika.
Jasne że warto kupić auto najlepiej wyposażone a nie golasa ale to nie powinien być najważnieszy punkt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sarna1 napisał:

Nie masz racji. Ja mam Bose teść kupił limited. W wyciszeniu auta, materiałach w środku,  graniu audio jest przepaść (...)

Na podstawie tego co napisałem uważasz, że nie mam racji zgadzając się z postawioną przez @kacper69 tezą, że nie warto >>tyle ryzykować<< dla Bose? Możliwe, dlatego napisałem, że bez ryzyka nie ma zabawy :-) A ogólnie to chyba chodzi tu o to, co napisał @tomqu86:

24 minuty temu, tomqu86 napisał:

Jasne że warto kupić auto najlepiej wyposażone a nie golasa ale to nie powinien być najważnieszy punkt.

 

9 godzin temu, Sarna1 napisał:

Hands free i elektryczny ręczny z asysta ruszania pod górę to też teraz musik jak dla mnie. W końcu mamy XXI w.

Czyli mam w domu dwa samochody wyprodukowane w XXI w., którymi się nie da jeździć, no pięknie... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!