Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem po braku zasilania


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od 3 miesięcy posiadam Megane 4 HB.

Niestety zostawiłem na noc załączone światła postojowe, gdy rano próbowalem odpalić auto oczywiście nie chodziło.

Otworzyłem zamkiem drzwi. kupiony nowy akmulator - orginalny w ASO, odpalił od razu (nawet hamulca automatycznego nie dało razy zdjąć więc laweta odpadała zresztą nawet by go nie zabrała stał w garazu).

Po tym wszystkim samochód przeszedł w tryb serwisowy:

-Ledy nie chodziły od razu załączyły się po 15 minutach

-W aucie nie chodziła klima, radio i R Link 2

-Ledy w środku załączyły się po 30 minutach

-Cisnienie w oponach zadziałało po 45

- hand Free zadziałal po około 2 h

-R link nie działał 5-6 godzin (było czarno i nic w aucie nie chodziło)

Teraz jedynie po odpaleniu auta system pokazuje że czujniki parkowania nie działają i trzeba je skontrolować, tak samo automatyczne parkowanie i martwa strefa.

W moim serwisie (woj. mazowieckie) powiedzieli mi że po wyjęciu akumulatora lub nawet jego rozładowaniu bez wymiany nie obowiązuje mnie gwarancja to jakiś żart jak niby miałem odpalić auto żeby dojechać do ASO?!?!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przecież ubezpieczenie i tu należało to zgłosić.

A może któryś z clipem, czytający ten temat i mieszkający w  Warszawie to ogarnie.

Jeśli nie będzie odzewu to napisz swój nr tel. na moje pw. to poproszę kolegę o pomoc.

Nie ma rzeczy niemożliwych, a gwarancja zostaje dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zadzwoniłem do ASO to facet (mam nagrana rozmowę) powiedział mi żebym naładował akmulator lub kupił.

Potem zadzwoniłem do ASO nie byłem tyle powiedzieli mi przez telefon jedynie że rozładowany akmulator kompletnie nawet z takiego powodu to moja wina- (w sumie nie wiem czy to przez światła teraz sobie tak gdybam) bo dzień wczesniej pokazywał mi samochód rozładowywanie akmulatora  w czasie jazdy nawet.

Zresztą nie wydaje mi się ze rozładowany akmulator to utrata jakiejkolwiek gwarancji. Dodam że ten cały Rlink zawieszał mi się już od tygodnia (czasami nie startował dopiero za 3-4 razem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną pewnie był brak ładowania.

Przy zmianie zrobiłeś przepięcie i nasiało masę błędów. Odłączyłbym powtórnie na 15 minut i połączył jednym zdecydowanym ruchem, przyciskając zacisk podczas przykręcania.

Możesz jedynie przejechać do naprawy, ale prędzej podładuj akumulator przy jednej odłączonej klemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A on sam podczas jazdy nie naładuje się z alternatora? Wole sam nic w samochodzie nie grzebać, samochód rozładowywał się wczesniej bo miał komunikat, RLink 2 świrował pare razy wydaje mi się że to nie mój problem a gwaranta.

Wszystkie systemy powstały same gdybam sobie że to wystarczy jedynie skalibrować/zresetować mając do dyspozycji komputer w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Lukasz765 napisał:

 (w sumie nie wiem czy to przez światła teraz sobie tak gdybam) bo dzień wczesniej pokazywał mi samochód rozładowywanie akmulatora  w czasie jazdy nawet.

 

Wydajność alternatora jest tak duża, że w grę nie wchodzą światła. Jedynie częste rozruchy, przy bardzo niskich temperaturach potrzebują sporo czasu jazdy do pełnego naładowania.( jeden rozruch przynajmniej 20 minut jazdy).

Tak trzeba je wykasować, ale prędzej naprawić ładowanie lub usunąć przyczynę anomalii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W jaki sposób zostawiłeś włączone światła? U mnie światła same gasną jak wyłączę silnik i otwieram drzwi kierowcy. Problem z ładowaniem akumulatora w nowym aucie jest dla mnie do naprawy na gwarancji.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!