Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakiej marki części wybrać.


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym dowiedzieć się Waszej opini na temat czy wybierać przy wymianie (aktualnie mam klocki, tarcze i filtry) wysokiej klasy zamienniki (Bosch, Mann) czy na oryginalne części?

Po ofercie jaką dostałem z hurtowni to na zamiennikach jest 20zl taniej niż oryginały, ale tu akturat nie chodzi już o te kilka zł tylko o jakość tych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja brałem zestaw tarcz ATE (przód+tył) i klocki Jurid White - cena prawie jak za oryginał na allegro.

filtry biorę oryginalne na allegro, świece ze względu na gaz irydowo-platynowe Bosch

Edytowane przez moorgan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fishraz,

A co to są oryginalne części?

Renault co rok-dwa zmienia dostawców poszczególnych części na "pierwszy montaż" , czy ci co obecnie nie załapali się na tą akcję są już "nieoryginalni" ?

A może będą oryginalni za rok albo dwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie mi o to chodziło <piwko>oryginalne czesci czyli dla mnie te w kartonikach Renault...wiadomo ze Renault tego nie produkuje tylko różne firmy podwykonawcy ,dlatego tez pytam czy nie lepiej kupic konkretnej marki i mamy pewność co mamy ?czekm na wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli część nie jest podrobiona i nie ma tylko kartonika wspólnego z Renault to masz gwarancję, że jej jakość jest odpowiednia. Z drugiej strony znane marki też się podrabia. Współpracuję z kilkoma fabrykami z branży automotive i wiem, że muszą spełniać restrykcyjne wymogi jakości. Kupując marki typu Valeo, TRW czy inne też nie masz gwarancji tego czy zostały wyprodukowane w zakładzie z logo producenta na fasadzie budynku. Podwykonawstwo jest wszędzie, a czy części wybierzesz OE czy inne lecz pod warunkiem, że markowe i od sprawdzonego sprzedawcy to powinieneś się nie zawieźć i być zadowolonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, moorgan napisał:

świece ze względu na gaz irydowo-platynowe Bosch

 

Możesz podać oznaczenie tych świec ? Patrzyłem kiedyś do katalogu online  boscha i nie podpowiada świec irydowo-platynowych do silnika K4M 858.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh dziwne ale według katalogów w sklepach internetowych te świece pasują tylko do Megane III Liftback z silnikiem K4M 858. Ciekawe dlaczego miałyby nie pasować do Megane III Grandtour  z tym samym silnikiem. Chyba jakiś błąd w katalogu mają. Widzę, że są jeszcze Platinium Plus w podobnej cenie i szczelinę mają jeszcze mniejszą (0,6).

Edytowane przez szmydu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!