Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej do silnika 1,6 dci


fishraz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, napiszcie jakiego oleju używacie do wymiany bo ja aktualnie jestem na tym etapie i bardzo mało jest o tym w sieci.

Osobiście mam zamiar kupić :

Motul Specific 0720 5W30

 

ale czytałem też że dobry jest:

Elf Evolution Full-Tech FE 5W30

 

Edytowane przez fishraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elf Evolution Full-Tech FE 5W30 jest zalecany przez Renault. Motul Specific 0720 5W30 też będzie ok (prawdopodobnie nie będzie żadnych różnic poza ceną).

 

Ja właśnie kupiłem Valvoline allclimate diesel c3 5w40 - to oczywiście nie jest żadna górna półka, ale ma fajną temperaturę krzepnięcia, tak samo lepiej będzie chronił przy wyższych temperaturach. A i jego cena jest bardzo ok (ma to znaczenie, jeśli decydujesz się na wymianę co np. 10k km zamiast 30k).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Jeśli silnik nie bierze grama oleju (a ja mam tak w obu przypadkach) to co za różnica co z niego zostanie po spaleniu (skoro nie będzie się spalał)? Ważniejsze jest to, jak ochroni silnik, a nie DPF (o niego zadbaj lepiej na poziomie paliwa).

 

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, niebianskaskurwoala napisał:

XXX

Wierzysz w to, że na przestrzeni 15 czy 30 tys km silnik nie weźmie grama oleju?? Każdy silnik w dzisiejszych czasach bierze i spala olej - jeden setkę na wymianę a drugi pół litra. 

Ogólnie warto aby olej był z niską zawartością siarki. Ja kupiłem Elf FullTech FE 5W30 właśnie z normą RN0720 - polecany przez bardzo dobrego mechanika, który pracuje w serwisie Renault dobre 15 lat.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego fizykę (a dokładnie różnicę w objętości oleju wlanego z wylanym, z uwzględnieniem jego rozcieńczenia) sprowadzasz do wiary? "Gram" to oczywiście skrót myślowy. Nawet jeśli silnik spali 100 ml oleju (w moim przypadku tyle to mniej-więcej wynosi), to przelicz sobie ile wyniesie różnica w zawartości popiołów siarczanowych pomiędzy konkretnymi olejami. To będą znikome wartości, na poziomie porównywalnym ze spaleniem kilkudziesięciu litrów oleju napędowego, z którymi dobre DPFy (a takie są w Renault) poradzą sobie bez zająknięcia. Niestety im olej ma mniej SAPSów, tym gorzej chroni silnik, dlatego zdanie "warto aby olej był z niską zawartością siarki" jest tylko w części prawdziwe. Jeśli chcesz dbać o ekologię, to jak najbardziej. Jeśli chcesz dbać o silnik - nie jest to prawda.

I nie rozumiem czemu pytasz o zdanie mechanika z 15-letnim stażem. Pan Zdzichu z 30-letnim stażem powie Ci, że najlepsze są oleje mineralne, więc powinieneś się słuchać jego, a nie jakiegoś tam pana połową doświadczenia mniej...

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi za odgrzanie kotleta :)

Co myślicie o zestawach olejowych z allegro? Dołączam zrzut z aukcji. Niby wszystko oryginał Renault. Czy może lepiej samemu złożyć taki zestaw?

 

olej.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się zastanawiam czy warto brać zestaw, czy składać samodzielnie. Jak samodzielnie, to jakiej firmy brać filtry? To moja pierwsza renówka i nie wiem jakiej jakości są części sygnowane marką, powinni być bardzo dobre, ale czy tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!