Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Turbo się nie załącza tak samo za każdym razem


marek789

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w ostatnim czasie padła mi pompa vacum, co skutkowało brakiem jakiegokolwiek hamulca oraz nie załączała się turbosprężarka. Przed padnieciem pompy, czyli jakieś dwa tygodnie temu, turbo załączało się zawsze przy około 1800 obrotów. Teraz po wymianie zalącza się czasem przy 1800 obrotów A czasem nawet przy 2500 obrotów. Hamulec jest w porządku. Podejrzewam że coś z podciśnieniem jest coś nie tak ale nie wiem gdzie. Może miał ktoś taki przypadek i może pomóc. EGR wyczyszczony i zaślepiony, czujnik ciśnienia doładowania oryginał i sprawny, przepływomierz sprawny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzane było podciśnienie po wymianie pompy. Bedzie dobrze działał hamulec przy 0,8 jak i 0,3.

Może ono pływa i to jest powodem zmiennej pracy turbo.

Pompa była nowa, czy używka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to hamulec działa cały czas tak samo, turbo jednak zaraz po uruchomieniu silnika nie działa tak żwawo jak powinno na zimnym jeszcze silniku. Na ciepłym działa od około 2000 obrotów jednak wydaję mi się że wcześniej działało lepiej. Być może to tylko moje takie wrażenie, jednak tata twierdzi że idzie dobrze chociaż rzadko jeździ tym autem i codziennie jeździ laguną 1.9 100koni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2,0 dci jest nawet sterowanie podciśnieniem, żeby zimnego silnika nie wkręcać szybko na wysokie obroty. Turbina nie pozwoli na zmianę geometrii.

Ty również masz zmienną geometrię, a tata jej nie ma.

U mnie nawet zimą do 2 km nie chce szybko przyśpieszyć.

Tak prawidłowo powinno być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. Nie staram się kręcić silnika na zimnym wysoko, jednak od razu po nocy wcześniej można było zauważyć że ciągnie od razu po przekroczeniu 1800 obrotów. Teraz nie ma czegoś takiego jak było. Na zimnym staram się jeździć do 2k obrotow, ogólnie delikatnie. Na ciepłym silniku teraz raz złapie fajnie i ciągnie turbo, a czasem 2500 obrotów i coś tam się dzieje bez rewelacji, hamulec działa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź na sprawdzenie. Teraz samochód szybciej ostygnie. Kilka pomiarów podciśnienia i będziesz miał odpowiedź. Być może coś nie tak z regulatorem, lub wężykami łączącymi pompę z turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nie mam wakumetra aby sprawdzić ciśnienie podciśnienia. W dodatku z tego co zauważyłem przy montażu pompy to u mnie była jakaś samoróbkaIMG_20171207_120637.thumb.jpg.1ec1f2428c87a232e98377a4c4d24991.jpg

 

Z boku tego plastiku była wkrecona, wciśnięta miedziana rurka i na to przewód który idzie do tego czarnego okrągłego pudełka. Myślę czy to nie będzie problemem, czy tam nie ma nieszczelności i tamtędy ucieka ciśnienie. Myślę również nad zakupem drugiej pompy dla sprawdzenia ale typowo od Meganki. Za tą z Laguny zapłaciłem aż 10 zł ;P

Wężyki są nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marek789 napisał:

Przed padnieciem pompy, czyli jakieś dwa tygodnie temu, turbo załączało się zawsze przy około 1800 obrotów. Teraz po wymianie zalącza się czasem przy 1800 obrotów A czasem nawet przy 2500 obrotów.

Jeżeli nic więcej nie było robione, wężyki nowe, szczelnie i prawidłowo założone to wszystko wskazuje na pompę vacuum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!