Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabe światła mijania


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Jakie powinno być napięcie w światłach mijania ?

Pytam ponieważ nie dokońca jestem zadowolony z ich działania...:/ Zastanawiam się nad zakupem nowych ale najpierw chciałbym sprawdzić czy wina nie leży gdzie indziej.

Dodam tylko, że reflektory nie są matowe ani porysowane. Być może odblaśniki się wypaliły ponieważ poprzedni właściciel miał zamontowane ksenony z allegro :/

 

Jeśli to możliwe to czy ktoś mógłby wysłać mi zdjęcie jak prawidłowo powinny świecić światła mijania ? Chciałbym mieć jakieś porównanie do moich.

Edytowane przez tomi85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przetwornice do zasilania ksenonów.

Mogę Ci napisać napięcia w poszczególnych fazach, ale do niczego nie posłuży.

Palniki wytrzymują ok 150 tyś godzin. W renault po zmianie trzeba regenerować odbłyśniki, bo nawet najlepsze słabo świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje reflektory nie były przystosowane do ksenonów. Poprzedni właściciel kupił jakieś ksenony z allegro ( przetwornice hid czy coś podobnego ) za 200zł i włożył je do reflektorów które nie mają homologacji pod ksenony ( nie są przystosowane ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że @tomi85 ma reflektory soczewkowe ale na żarówkę h7 a tam nie ma przetwornic do ksenonów. Przetwornice pewnie założył ktoś do hidów

 

Autor widzę mnie uprzedził :-D

Edytowane przez marek789
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ;)

 

Pewnie odbłyśniki się wypaliły ale chciałbym najpierw sprawdzić napięcie na kablach czy wszystko jest ok. A dopiero wówczas kupić nowe światełka ;)

Fajnie by było zobaczyć jeszcze jakieś zdjęcie jak prawidłowo ( daleko i w szeroko ) powinny świecić światła z megane 2 ( soczewkowe na H7) aby mieć jakieś porównanie do moich.

Edytowane przez tomi85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam ten sam problem ze światłami mijania. Po ciemku wygląda jakbym jechał bez oświetlenia.

Chciałem kupić zamienniki TYC, ale po rozmowach ze stacją kontroli pojazdów oraz znajomym mechanikiem zmieniłem zdanie i umówiłem się na regeneracje świateł (w tym odbłyśnika). Koszt porównywalny (200 zł/szt.) ale podobno efekt nieporównywalny :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!