Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Proszę Was o pomoc. Od wczoraj nie świecą mi światła dzienne w Megane 3 kombii, 2009r. (dzienne z żarówką p21w). Wymieniłem obie żarówki i dalej nic, więc mam pewność, że to nie spalona żarówka. Pytanie gdzie znajdę bezpiecznik lub przekaźnik odpowiedzialny za światła dzienne ? chciałbym zaznaczyć, że reszta działa bez zarzutu. Sam czujnik oświetlenia również funkcjonuje poprawnie. 

czy ktoś z Was ma wiedzę co do tego, który przekaźnik odpowiada za światła dzienne ? lub, który bezpiecznik ? - proszę o pomoc w tym temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, sprawdziłem bezpieczniki, wszystkie sprawne niestety problem nadal występuje ... Może to jakiś przekaźnik ? Tylko gdzie go szukać ?

I jeszcze jedno, jakie oryginalnie powinny być zamontowane żarówki ? Przez ostatni rok założone były p21w ale 12v , a wiem że są jeszcze 5v ,

Wstawiam zdjęcie skrzynki bezpieczników (zaznaczyłem na zdjęciu f25 i ten profilaktycznie wymieniłem mimo, że był tam sprawny bezp)

IMG_20171225_142757.jpg

Edytowane przez adamand1
Dodanie wiadomosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat można uznać za zamknięty.... ale jeśli by kogoś interesowało to udało się naprawić "usterkę". 

 

Pojechałem na darmowy przegląd kontrolny do Renault / gdzie przy okazji wspomniałem o mojej usterce... Mechanik podłączył komputer - sprawdził wszystkie możliwe rzeczy i nie było żadnych błędów. Sprawdził również bezpiecznik i jakieś tam przekaźniki - wszystko było sprawne. Potem zabrał się do samych żarówek - i jak się okazało, żarówki owszem sprawne ale ukruszyła się cyna z końcówki żarówki, która robiła zwarcie w układzie elektrycznym. Mechanik wyczyścił miejsce gdzie wkręca się żarówki (przepraszam nie mam pojęcia jak się to profesjonalnie nazywa), dodatkowo wymienił żarówki na takie, które się nie grzeją i są dostosowane do reflektora. Efekt ?  wszystko działa jak powinno !  i moje zaskoczenie kiedy dostałem rachunek 12 zł !!!  :-) czyli koszt żaróweczek. 

Edytowane przez adamand1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!