Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

A może jednak Fluence?


the_saint

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukując dla siebie nowszego auta zainteresowałem się również jakiś czas temu Fluencem. Interesujący mnie egzemplarz wydaje się dość dobrze wyposażony i na żywo prezentuje się całkiem znośnie (zauważyłem jedynie trochę plamek na białej tapicerce i dziurkę w mieszku lewarka skrzynie biegów). Co do różnic między Megane a Fluence myślę, że jako użytkownik Megane 2 sedan nie powinienem mieć z nimi problemu. Przyznam, że Fluence jest naprawdę obszerny. Chciałbym zapytać osoby, które mają kontakt z tym samochodem czy mają na jego temat jakieś uwagi oraz co sądzą o poniższym egzemplarzu (auto znalazłem w dwóch serwisach). Mnie niepokoi fakt, że auto nie znalazło jeszcze nabywcy od sierpnia!

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-fluence-1-5dci-105km-4-drzwiowy-intense-krajowy-i-wlasciciel-fv23-ID6zijQe.html

http://joymile.com/renault-fluence

Z góry dzięki za wszelkie opinie i uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą znam i zdecydowanie bardziej podoba mi się druga. Atutem auto jest ilość miejsca, często podróżuje w 3 dorosłe osoby i bagaż i pomyślałem, że pod tym względem to auto może sprawdzić się lepiej niż Megane 5d. Najbardziej niepokoi mnie fakt, że tak długo nikt go nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu Fluence z 2015, ale w wersji benzynowej. Poniżej link do mojej opinii, która wrzuciłem na autocentrum. Fluence daje b. dobrą relację jakość / cena, jest solidnie wykonany, niezłe materiały wykończeniowe, b. przestronny i zazwyczaj fajnie wyposażony. Po facelifcie nabrał urody i od zewnątrz i od środka (cyfrowe zegary, fajna sprawa)

Teraz masz megane sedan, więc zakładam, że forma nadwozia jest OK. Bo to jednak trochę uwiera. Bagażnik objętościowo b. duży ale ze względu na mały otwór oraz zawiasy ciężko przewieźć cokolwiek o niestandardowych gabarytach. Gdybym dziś wybierał, chyba jednak wybór padłby na Megane Grandtour :-)

Co do silnika 1.5 dci proponuję przejrzeć forum, jest na pewno sporo informacji.

 

https://www.autocentrum.pl/oceny/renault/fluence/sedan-facelifting/silnik-benzynowy-1.6-114km-2015-2016/ocena-kierowcy-i205088/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś jest opinia użytkownika, który jako właściciel Megane dostał Fluence jako zastępcze. Mimo, ze auto wygląda na fajne to ma wkurzające pierdoły typu brak możliwości zamknięcia nawiewów środkowych. Jak znajdę tego posta to podeślę link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deku napisał:

(...) wkurzające pierdoły typu brak możliwości zamknięcia nawiewów środkowych.

Faktycznie, że tego nie ma, ale jaja - ja w ogóle wcześniej nie zauważyłem. Może i pierdoła, ale przy klimatyzacji automatycznej ja często, może nie zamykam, ale przymykam nawiewy środkowe. Niezamykane nawiewy to miałem w Oplu Agili, ale biorąc pod uwagę segment i klasę auta wówczas mnie to nie dziwiło. U mnie byłby to więc b. duży minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - to suma drobnych oszczędności jak te nawiewy składała się na tak korzystne ceny Fluence. W obecnej generacji sedan (czyli Megane GrandCoupe) nie ma takich braków ale za to jest niewiele tańszy od wersji kombi. Uważam, że i tak księgowi Renault wybierali we Fluence stosunkowo mało dokuczliwe elementy. Np boki drzwi i cała góra deski jest z dość fajnych, miękkich materiałów. Porównajcie to sobie z typowym paździerzowozem typu Skoda Rapid czy Dacia.

Mnie tak naprawdę przeszkadza to, co jest mankamentem większości sedanów. Czyli brak tylnej wycieraczki i ograniczenia bagażnika (mały otwór załadunkowy plus wnikające do wnętrza zawiasy). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi nawiewami to racja. Nie raz jadąc razem z rodziną, córka ustawia 18 stopni po swojej stronie a ja 21. Po pewnym czasie jest mi ciepło tylko po prawej ręce śmiga mi zimnym powietrzem tworząc dziwną atmosfer :D.

Jako użytkownika tego auta, brak chętnych tłumacze sobie tym, że hatchback jest dla młodych, kombi dla rodziny a sedan dla starszych panów co jada pograć w golfa.

Co prawda mam 7 letnią córkę i nie przeszkadza mi wersja sedan ale fakt, że wsadzenie czasem rzeczy do bagażnika to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza przez te nie osłonięte prowadnice.

Nie raz trzeba zamykać powoli i patrzeć czy czegoś nie gnieciemy. Z drugiej jednak strony, nawet z pełno wymiarowym kołem zapasowym, spokojnie zapakowałem się na 2 tyg na Mazury lub po złożeniu siedzeń przewieść 2,5m oprawy ledowe na budowę.

Gdyby istniała nowa generacja tego auta to za dwa lata brał bym w ciemno, a tak będę musiał wziąć sedana megan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczne też są inne, nawet listwa ozdobna jest inna niż w M3. Naprawdę zastanawiam się dlaczego i czemu ma to służyć? No bo rozumiem oszczędności na zamykaniu nawiewów, ale inny kształt listwy to raczej wygenerował koszty a nie je obniżył...

Edytowane przez Testral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!