Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samochód nie trzyma się drogi.


Darek_W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Megane III Limited. Jadąc ostatnio zauważyłem, że samochód nie trzyma się drogi, przez co czuję się trochę niebezpiecznie. W serwisie robili jazdę próbną, lecz prędkość musiała być równa 0 km/h ,ponieważ nawet przy małych prędkościach to uczuć i widać. Czy może to być wina opon? Czy może coś innego? Obecnie jeżdżę na oponach Sava czy jakoś tak. W serwisie polecono mi opony Continental lub Goodyear za 400 zł. Warto? Czy to rozwiąże problem?

Edytowane przez Darek_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to wina marki opon. Sava to dobra firma, co oczywiście nie wyklucza tego, że coś z oponami może być nie tak.

Mi ten Twój opis bardzo mało mówi. Osobiście zmieniłbym warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Darek_W napisał:

Obecnie jeżdżę na oponach Sava czy jakoś tak.

Oczywiście mam nadzieję, że nie piszesz o oponach letnich o tej porze roku. Jeśli masz zimowe Sava Eskimo S3+ to są to bardzo dobre opony zimowe. Przejeździłem na takich wiele km Oplem Astra kombi i MII kombi. Jaki jest DOT tych opon? Może stare i straciły swoje właściwości? Jakie masz ciśnienie w kołach i jaki jest rozmiar opon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Darek_W napisał:

A jak to sprawdzić? 

Najprościej popatrzeć na opony albo przejechać palcem po rowkach biegnących wzdłuż bieżnika. Jest tam taki wskaźnik zużycia informujący o głębokości bieżnika jaką wymaga prawo. W oponach zimowych to zdecydowanie za mało. Tutaj więcej sposobów: http://www.rezulteo-opony.pl/poradnik-opon-samochodowych/dbamy-o-opony/jak-mierzyc-zuzycie-opony-1009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Samochód nie trzyma drogi" to bardzo luźne i szerokie pojęcie. Przy niewielkich prędkościach, jakich? 

Podaj więcej szczegółów, na mokrej czy suchej nawierzchni, na zakrętach czy jeździe na wprost, itd.

Auto bezwypadkowe?  Robiłeś geometrię?  Robiłeś zbieżność?  Jedyna regulowana wartość całej geometrii w Megane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być opona uszkodzona, a może być to wina geometrii/zbieżności, albo samochód powypadkowy.  W pierwszej kolejności sprawdź ciśnienie opon. Jeśli masz opony letnie na podmianę, podmień i sprawdź. To najtańszy sposób na obecną diagnozę. Jeśli po podmianie opon nie będzie różnicy, do sprawdzenia zawieszenie pod kątem luzów, ostatecznie geometria/zbieżność.

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!