Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od wczoraj podczas odpalania silnika mam dziwny "dźwięk komunikat" , wcześniej tego nie było , wczoraj pojawił się komunikat o zbliżającym się przeglądzie , myślałem że to  o to chodzi , skasowałem ten komunikat a pikanie zostało . Może mnie ktoś oświecić o co mu chodzi ??

 

Tak to wygląda :

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat od hamulca był też wcześniej a nie pikało .

Nie masz tego komunikatu jak zaciągniesz hamulec i wyłączysz silnik ?

Sprawa "dziwnych" dźwięków sie wyjaśniła , otóż był to komunikat o terminie przeglądu instalacji LPG  :-)

Edytowane przez unkas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ROBRAT napisał:

wydaje mi się że nie mam napisu o ręcznym

Ja nie mam. Po wejściu auto wita komunikatem "Witaj!" Jak włożę kartę do slotu to odpala się test, komunikat OK i ustawione wcześniej parametry komputera np. spalanie chwilowe i ilość zapiętych pasów z tyłu. Po odpaleniu z kartą w slocie nic się na wyświetlaczu nowego nie dzieje. Przy odpalaniu bez karty w slocie jest podobnie tylko, że test i OK występują dopiero po wciśnięciu STARTu. Komunikat o zaciągniętym ręcznym pojawia się na ekranie w momencie gdy sam go zaciągnę na odpalonym silniku lub gdy zgaszę auto i on sam się aktywuje.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same komunikaty mam ja ale z ręcznym jeszcze sprawdzę bo nie widziałem nic!co ciekawe to jak Ty odpalasz auto bez karty w slocie bo ja kiedyś się zapomniałem i wcisnęłem guzik bez karty to wyskoczyłnapis włóż kartę! Chyba że posiadasz HF to się zgodzę<ok>

Edytowane przez ROBRAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza , tylko ja mam HF i automatyczny ręczny , więc jak wyłączam samochód to automatycznie się włącza (zaciąga) ręczny , jak włączę auto to mam komunikat że ręczny zaciągnięty (zablokowany), wyłącza się dopiero jak ruszę lub jak go sam wyłączę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@unkas tylko, że na załączonym przed Ciebie filmiku komunikat o zaciągniętym ręcznym widoczny jest też przed odpaleniem auta i po odpaleniu między napisem OK, a wyświetlanym przebiegiem pojawia się na chwilę. O to nam chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym nagraniu nie słychać silnika i dlatego tak to wygląda :-)  Zapalam bez karty więc od razu pojawia się test i komunikat o  hamulcu  i na końcu filmu to jak wyłączam samochód pojawia sie komunikat o hamulcu . Tak że myślę że jest wszystko w porządku . Po przeglądzie instalacji LPG wszystko wróciło do normy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, unkas napisał:

Na tym nagraniu nie słychać silnika i dlatego tak to wygląda

Ja tam słyszę, na słuchawkach i wiem kiedy odpalasz i kiedy gasisz auto. Z resztą widać to też po zachowaniu wskaźników paliwa  i temperatury.

1 minutę temu, unkas napisał:

Po przeglądzie instalacji LPG wszystko wróciło do normy .

Super, że problem jest rozwiązany. Ciekawi mnie dlaczego po odpaleniu, teście i OK wyskakuje na sekundę komunikat o hamulcu i dopiero przebieg. Silnik jeszcze wtedy chodzi. Gasisz go i z przebiegu robi się komunikat o hamulcu co jest jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości byłem w aucie zobaczyć i jak otwieram to jest tylko "Witaj!" i za chwilę info o chwilowym spalaniu (bo tak mam ustawione). Zero informacji o tym, że ręczny jest zaciągnięty choć jest zaciągnięty. Nie odpalałem bo nie lubię odpalać i gasić zimnego silnika ale włożyłem kartę do slotu: test -> OK -> spalanie i brak jakiejkolwiek informacji na temat hamulca.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!