Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpanie podczas ruszania


Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie piszę bez większej nadziei, bo wszystko wskazuje, że do wymiany jest sprzęgło. Auto szarpie przy ruszaniu. Na początku myślałem, że może opony boksują, ale szarpanie występuje nawet przy bardzo delikatnym ruszaniu. Widziałem, że silniki 1.6 borykają się z podobną przypadłością, no ale to jednak zupełnie inna konstrukcja i przy dieslu powinni przewidzieć, że moment jest wysoki. Może to być cokolwiek innego? Auto ma ledwo 90 000 km przebiegu, więc powinno jeszcze jeździć bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, jutro będę jechał na diagnostykę. Szukam jakiegoś pocieszenia, że np. mogą to być przeguby. W końcu wymiana sprzęgła to wymiana dwumasy, a to już zabawa na ok. 3000 zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze i wszędzie słyszałem, że wymienia się zawsze komplet. Sprzęgło i koło dwumasowe.

Jakąś nadzieją dla mnie, że to nie sprzęgło jest fakt, że problem występuje tylko i wyłącznie podczas ruszania. Natomiast "bierze" bardzo ładnie (ok. 1/2 położenia pedału), nie ma też żadnych niepokojących objawów podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych skrzynkach dość często pada wysprzęglik. U mnie mimo podobnego przebiegu jak u ciebie sprzęgło dość głośno pracuje od jakiegoś czasu, ja w poniedziałek jadę sprawdzić co może być przyczyną. Tak jak kolega napisał wcześniej mogą być to poduszki pod silnikiem. Sprawdź jeszcze łapę trzymającą silnik od góry, ta nad obudową rozrządu. 

I co tam kolego z tym twoim megane? 

I co tam kolego z tym twoim megane sprawdzałeś coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Myślałem już, że miałem jakieś przewidzenia z tym szarpaniem, bo kolejnego dnia nie było już po tym śladu, podobnie jak przez następny miesiąc. Do dziś. Auto zaczęło skakać żabki podczas ruszania. Co ciekawe, myślę że to nie przypadek, że zarówno wtedy jak i dziś, problem pojawił się po staniu w korku. Chyba jednak nie obejdzie się bez demontażu skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam objaw. Do wymiany poszło sprzęgło i wysprzęglik bo już hałasował. Dwumas w bardzo dobrym stanie, więc nie było potrzeby wymiany. Sprzęgło z wymianą około 1000 zł i spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość lukasz32

witam po raz kolejny,zacznijcie od wymiany płynu hamulcowego w całym układzie i wysprzęgliku ja tak zrobiłem i problem zniknął, nie zaszkodzi a może pomóc, powodzenia. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukasz32 bardzo prawdopodobne, że masz rację. W tej megance, której problem dotyczył wymieniłem płyn w wysprzęgliku i jest jakby lepiej (ale 100% pewności nie mam, bo jeszcze nie stałem w korku). Natomiast dziś, w drugiej megance, stałem dość długo przed przejazdem kolejowym z wciśniętym pedałem hamulca. Po jakiś 15 minutach stania auto zaczęło niemiłosiernie szarpać. Więc możliwe, że wymiana całego płynu odniesie pożądany rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 26.02.2018 o 22:48, niebianskaskurwoala napisał:

Natomiast dziś, w drugiej megance, stałem dość długo przed przejazdem kolejowym z wciśniętym pedałem hamulca. Po jakiś 15 minutach stania auto zaczęło niemiłosiernie szarpać.

 

A po co stać przez 15 minut z pedałem sprzęgła wciśniętym  i pracującym silnikiem? Nie szkoda koledze docisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!