Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przekręcona panewka


zbysz_woz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Orientuje się ktoś gdzie mogę znaleźć blok silnika do renault megane 1.4 tce ? Kod silnika H4JA 700 (Megane III, hatchback, 2012 rok). Niestety ogłoszenia z allegro są dosyć daleko ode mnie (mieszkam w Warszawie).

Chyba, że próbował ktoś naprawiać silnik po przekręceniu panewki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając fakt, że silniki na allegro są średnio po 6000-7500 zł w stanie niewiadomym. J/w prosiłbym o napisanie więcej o silniku/acie żeby dla potomnych było czemu się panewka obróciła i czy jakieś objawy były przed tym faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wał jest porysowany a reszta dobra to musisz kupić jakiś uszkodzony silnik żeby mieć dawcę wału. Szlifu nie zrobisz bo nie ma na rynku panewek na "1szy szlif" do tego silnika (zbyt krótko produkowany i nikt ich nie robił). Więc jakiekolwiek uszkodzenie wału = wymiana wału. Niestety słupki są bardzo drogie nawet te uszkodzone np. z pekniętą tuleją cylindrową. Panewki dostaniesz bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O którą chodzi panewkę?  Na jakim oleju jeździsz? Czy silnik był poddany chiptuningowi? Jaki stan oleju?

Czopy wałów korbowych można naprawiać przez  napawanie. Gorzej, jeżeli uszkodzeniu uległ blok silnika.

Należy zdemontować misę olejową i dokonać weryfikacji ; uszkodzenia wału, przepustowości jego kanałów olejowych, bloku silnika, pompy oleju, magistrali olejowej turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żadnego gazu, żadnego chipu. Wszytsko jak należy.  

XXX

XXX

Zna ktoś firme z okolicy Słupska w miejscowości Bierkowo która działa pod numerem telefonu 502 521 398? Znalazlem na allegro. Za slupek chce 6 tysiecy złotych chyba że zostawię mój silnik w rozliczeniu. I tu sie boję, ponieważ sprzedawca uważa że silnik nie był regenerowny i ma przebieg 30 tys km, wiec zastanawiam sie czy po prostu ta osoba nie bierze silników od klientów  ktore sie nie nadają a następnie  po zrobieniu "na chwilę" sprzedaje je jako nienaruszone.. 

XXX

XXX

We Wrocławiu za silnik po regeneracji powiedzieli mi 7500 zł...  ceny z kosmosu. 

XXX

U mnie nie ma możliwości naprawy. Wał pogiety, korbowod tez. Nawet tlok sie przytaral.

XXX

Znalazłem jeszcze takie coś: 

XXX

https://www.olx.pl/oferta/silnik-kompletny-1-4-tce-130-h4j-renault-megane-scenic-CID5-IDqm8dW.html

XXX

Sądzicie że to jest warte uwagi ? Może ktoś sie już kontaktowal kiedyś z tym sprzedawcą?

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...-mireczek01

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz oczywiście zrobilem. Zastanawiam sie czy ktoś miał okazję współpracować z tym sprzedawcą.

XXX

XXX

Silnik od scenica to jest dokładnie to samo? Nie będzie żadnych problemów z mocowaniem? 

XXX

W ogłoszeniu jest wpisane H4J 700 a ja mam H4JA 700 i nie wiem czy to jest to samo, czy będą później problemy?

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt. 5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER...-mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takiej sytuacji szukał bym lekko uszkodzonego anglika z jak najmniejszym przebiegiem - tylko wtedy jest pewność, że po przełożeniu zrobisz kolejne 170 -200 tyś km,

  kupno silnika bez historii to loteria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!