Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane III Grandtour z 1.2 Tce 115 KM


Pole

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam ofertę na zakup Megane III Grandtour z 2016 z silnikiem 1.2 TCe 115 KM.

Przyznam, że pierwotnie myślałem o nowym Clio Grandtour z niemalże identycznym silnikiem tj. 1.2 TCe 120 KM.

No właśnie - o 1.2 TCe 115 KM praktycznie nie widzę żadnych opinii. Natomiast już od Megane IV wprowadzono jakąś modyfikację w tym silniku gdyż w nowszych modelach osiąga on 130 KM.

Czy możecie wypowiedzieć się o usterkowości silnika 1.2 TCe 115 KM?

 

Dodam, że cena za w/w Grandtoura z przebiegiem <30000 km to 51800 PLN w wersji Limited - czy to dobra cena?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ok, zdążają się takie z problemem za dużego spalania oleju lub halasujacym rozrzad em. 

Cena myślę lekko przesadzona. Jeżeli niekoniecznie potrzebujesz grandtoura to zapraszam do galerii. Mam auto w specyfikacji bose w lepszych pieniazkach.

Sprzedaję bo niebawem dojedzie Scenic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Pole, tyle mniej więcej kosztowały te samochody w lipcu 2017, kiedy ja kupiłem swój - dCi były wówczas lekko droższe, ale oglądałem również i 1.2 TCe. Po przebiegu, roczniku i wersji wyposażenia wnioskuję, że to auto z podobnego źródła jak moje, zwłaszcza jeśli kupujesz je od diera Renault :?: (czyli po Hertzu). Spróbuj negocjacji cenowych, wszak ja kupiłem lekko ponad roczny, a teraz to już w zasadzie auto dwuletnie. Być może będziesz ubezpieczał (AC), więc przed zakupem polecam konsultację ze swoim agentem, coby zweryfikować wartość auta wg TU - u mnie to pomogło i komis przydilerski zszedł mi z pierwotnej ceny. Osobiście bym tego silnika nie kupił, ale to raczej wynika z lektury niniejszego Forum, zasłyszanych opinii (odradzali mi również go w ww. komisie), aniżeli z praktyki, którą ma kolega @Sarna1. Tak czy siak, poszperaj po Forum, na pewno coś się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, konwil napisał:

Nie papuguj.

Tak, to od dilera Renault. Czyli jeździło w wypożyczalni?

Dzięki za pomoc!

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie usterkowość jak i ewentualnie bolączki są takie same jak w odmianie 130KM (to nie jest "nowa" wersja - w MIII odmiana 130KM była przecież jednocześnie sprzedawana razem z 115KM)

Co do ceny - zależy oczywiście od danego egzemplarza, auto może być ze stycznia bądź grudnia a wiec w użyciu rok albo dwa. Jeśli stan techniczny nie budzi zastrzeżeń/przebieg do 30 tys. km to po negocjacjach do 50 tys zł można brać.

Edytowane przez tomekrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pole napisał:

Czyli jeździło w wypożyczalni?

Jeżeli poprzednim właścicielem (w Karcie Pojazdu) był Motorent Sp. z .o.o., to tak, to jest Herz (wypożyczalnia). Z tym, że Herz wyprzedawał te auta po lekko ponad rocznym użytkowaniu - mój jest z kwietnia 2016, kupiłem go w lipcu 2017 - wówczas samochodów było sporo, tyle czasu się sprzedawały. Być może Twój jest z innego źródła - do łatwego sprawdzenia u sprzedawcy. Ja zapytałem wprost o pochodzenie :-)

 

20 minut temu, tomekrus napisał:

Co do ceny - zależy oczywiście od danego egzemplarza, auto może być ze stycznia bądź grudnia a wiec w użyciu rok albo dwa.

Nie do końca: Megane III może być co najwyżej z czerwca 2016 (tak mi się zdaje), bo już chyba i w czerwcu '16 były w sprzedaży "czwórki", więc auto na 100% ma >1,5 roku, a rocznikowo - 2. To w niczym nie przeszkadza - ja kupiłem z 36 kkm (z czego 29 kkm zrobione w 8 m-cy), tutaj jest 30 tys. po dłuższym czasie. Pytanie ile auto stoi i czeka na nowego właściciela...

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, konwil napisał:

Nie papuguj.

Dealer oznajmił, że auto było autem służbowym "wewnętrznym" importera w Polsce. 

Auto z maja 2016, czyli sama końcówka produkcji generacji III. Stoi od tygodnia u dealera, a ile wcześniej to nie wiadomo :-D

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę inna sytuacja; jedź, obejrzyj, negocjuj i jak Ci pasuje 1.2 TCe - bier :-) Samochód jest naprawdę fajny, choć akurat mój nie ma wszystkich bajerów (brak Hands Free, navi, hamulca elektromechanicznego), ale jest ich przyzwoicie wystarczająco :-) Zobacz sobie też opony, powinny być Michelin Energy Saver na oryginalnych alufelgach Kaleido 16". No i jak jeździł dla Renault, to może zimowe opony wynegocjujesz - u mnie nie było.

 

PS: jaki kolor? :-)

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj 130tki  i jak najlepiej wyposażonej. Hands free ,navi asystent pasa ,elektryczny ręczny to w sumie teraz mus w nowoczesnym kompakcie.  jeżeli myslisz o jego sprzedaży za jakiś parę lat to na pewno sprzeda się o wiele szybciej. Ja swojego nigdzie nie ogłaszam a już mam chętnych. Jedyne co mnie blokuje to to że moje auto będzie na wiosnę a do tej pory coś musze mieć. 

 

Oczywiście komplet zimówek w zestawie musi być. Przeglądy itp, sprawdź czy wszystko się zgadza w acid krajowym musi być tip top

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterkowość zero w moim przypadku, jeśli jeszcze raz miałbym wybrać to też bym kupił z tym silnikiem.

Z tymi oponami to różnie chyba, jak oglądałem w Rybniku w 2015, to kombi miały wszystkie założone opony Goodyear.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co: nie i nie - i oby tak zostało :-) Ja zrobiłem swoim póki co lekko ponad >10 000 km, więc nie jestem zbyt miarodajny.

Regulamin pkt. 5.13 - Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim - kataryniarz

 

KOMENTARZ: Zgoda, nie cytujemy całości - i całość nie była zacytowana, a jedynie fragment dot. pytań Kolegi, jak niżej:

23 godziny temu, Pole napisał:

Spotkaliście się z parującymi lampami tylnymi w swoich modelach?

Zbierała wam się woda w bagażniku?

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pole napisał:

Spotkaliście się z parującymi lampami tylnymi w swoich modelach?

Znaczy ja nie mam Megane III ale doradzam.Znajomy ma megane III 2014 1.6 16v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!